dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Jídlo, pití, tanec. Festival Barevná devítka představí tradice různých národů
Festival Barevná devítka se stal tradiční akcí na konci letních prázdnin. Foto: archiv

Jídlo, pití, tanec. Festival Barevná devítka představí tradice různých národů

Dvanáctý ročník multikulturního festivalu Barevná devítka se koná v sobotu 27. srpna od 14 do 22 hodin. Na malém prostoru v Parku Podviní ve Vysočanech procestujete celý svět za jediný den. Na festivalu se představí okolo 35 etnických menšin prostřednictvím tradiční hudby, tance, výtvarného umění, workshopů či ochutnávek jídel.

Barevná devítka poskytuje prostor pro vlastní prezentaci národnostním menšinám, cizincům i jednotlivým kolektivním identitám.

Program hlavního podia:

14.15 Omar Rojas (MEXIKO)

Mexický skladatel a kytarista Omar Rojas zahraje a zazpívá mexické lidové písně. omarrojascomposer.com/homeenglish.htm.

Program podpoříla ambasáda Spojených států mexických v Praze.

15.05 NAKARA

Originální fúze vážné hudby, jazzu a orientálních vlivů v podání špičkových soudobých českých instrumentalistů.

Miroslav Nosek – akust. kytara, Jan Keller – violoncello, Tomáš Reindl – tabla, cajon, perkuse

16.25 Tradiční rumunské folklorní tance se živou hudbou Iona Creteanu (RUMUNSKO)

Program za podpory Rumunského kulturního institutu. https://www.facebook.com/ion.creteanu

17.05 Ion Creteanu (RUMUNSKO)

Rumunský folklórní zpěvák Ion Creteanu zazpívá tradiční rumunské písně v doprovodu na historický rumunský strunný nástroj – Kobzu.

Program za podpory Rumunského kulturního institutu. https://www.youtube.com/watch?v=l4jbVC4Uu4

18.10 AKROPOLIS (ŘECKO)

Řecká hudební skupina Akropolis zahraje dynamické středomořské rytmy.

19.25 Shahab Tolouie Quartet

Vynikající výkon, originalita i virtuozita každého člena kvarteta bere publikum na vzrušující cestu z Kaspického moře do Perského zálivu a podél celého Středomoří do Španělska. Shahab Tolouie, jako hudebník z oblasti fusion music, překročil hranice lokálního stylu míšením prvků různých etnických a moderních vlivů. Autorskou tvorbou navázal na dědictví své vlasti – Íránu a hudební tradici Španělska, kde studoval kytaru a získa Nivel Alto ve hře stylu Flamenco.

V roce 2014 Shahab přizval ke spolupráci vynikajícího íránského hudebníka Habiboo Meftah Boushehriho, žijícího ve Francii. Bousheri, který hraje na různé tradiční perkuse, pocházející z jihu Íránu, se proslavil zejména spoluprácí s Jorgem Pardo (Paco de Lucia), Adnanem Joubranem nebo Azamem Alim a mnoha jinými.

20.55 Maranatha Gospel Choir

Maranatha Gospel Choir je pěvecké uskupení lidí zpívajících gospelové písně. Soubor vznikl v roce 2005, od kdy také aktivně vystupuje po celé České republice i v zahraničí.

Repertoár souboru tvoří převzaté písně, zejména od umělců jako je Kirk Franklin (USA), Deon Kipping (USA), Brian Fentress (USA), Hans Christian Jochimsen (Dánsko), Claes Wegener (Dánsko) a další. Soubor patří mezi jeden z největších gospelových sborů v Čechách.

Kromě mimořádně bohatého kulturního programu se na Barevné Devítce i skvěle najíte. Čekají na vás laskominy ze všech konců světa.

 


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru