dnes
Pondělí - jasno
12°C
zítra
Úterý - jasno
12°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Barbucha, Děti z Bullerbynu i Kubula a Kuba Kubikula. Zavzpomínejte knižní hrdiny z dětských let

V Nové budově Národního muzea budou mít návštěvníci možnost vrátit se s výstavou Retro do dob, kdy dětskou fantazii nerozvíjely hollywoodské filmy ani počítačové hry, ale příběhy na stránkách dětských knih. V sobotu 18. března od 11 do 17 hodin si každý rád připomene nestárnoucí publikace ze svých dětských let a může s mnoha známými postavami zároveň seznámit i své ratolesti. 

Vydavatelství Albatros představí knihy, které vycházejí znovu a znovu a stále nacházejí své čtenáře. Zvídavé děti zjistí, kdo je Barbucha, zahrají si hry s Dětmi z Bullerbynu nebo mohou zkoušet uhodnout Glumovy hádanky z Hobita.

Nebude chybět ani kreativní výtvarná dílna, ve které se zájemci mohou inspirovat obrázky slavných ilustrátorů, kterými byli např. Helena Zmatlíková nebo Adolf Born. Vstupné na akci je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Program:
11.00 – 17.00
Retročítárna
Malí návštěvníci se budou moci začíst a prohlédnout si nestárnoucí ilustrace knih, které četli jejich rodiče nebo prarodiče.

Hádejte s Glumem a dalšími hádankáři
V románech, bájích i pohádkách se to hemží hádankami. Každý zájemce si zde tedy může trochu namáhat hlavu při luštění hádanek, které se objevily v Hobitovi, řeckých bájích nebo českých pohádkách.

Knihy, co se dají hrát
Návštěvníci si mohou vyzkoušet deskové hry, které jsou inspirované knižními příběhy.

Na památku do knihy
Všichni kreativci si na památku mohou vyrobit vlastní záložku, aby se už nikdy neztratili ve své oblíbené knížce. Budou to romantické záložky, jaké si vyráběly Lisa, Anna a Britta v Dětech z Bullerbynu nebo strašidlo Barbucha z knihy Kubula a Kuba Kubikula?

Večerníčkový kvíz o ceny
Opomenuty nezůstanou ani slavné Večerníčky, které mají předlohu v dětských knihách, jako byly Krkonošské pohádky nebo O loupežníku Rumcajsovi. Každý soutěžící, který správně odpoví na kvízové otázky, si může vylosovat knižní dárek od nakladatelství Albatros.

Akce se koná v sobotu 18. března od 11 do 17 hodin v Nové budově Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1.

Více informací naleznete na www.nm.cz.


Karneval pro děti v Praze 13

Dnes ve 12:08

Sportovní klub Hala Lužiny – všesportovní oddíl zve všechny děti v neděli 24. února v 15:30 na karneval na téma Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá.

Víkend: Tříkrálový trh pro dobrou věc

Dnes v 09:43

V sobotu 23. a v neděli 24. února si od 10 do 18 hodin můžete na trhu vybrat hračku či oblečení pro své ratolesti.

Nosíte šály a šátky? Přijďte na workshop a bazárek

Dnes v 07:48

Workshop vázání šátků, šál či kravat, jehož součástí bude i výměnný bazárek šál a šátků v sobotu 23. února.

Václav Vorlíček v Biu Oko

Dnes v 07:41

Zavzpomínat na mistra parodií, vědecko-fantastických filmů a rodinných komedií Václava Vorlíčka můžete v sobotu a v neděli 23. a 24. února. Bio Oko vybralo šest ikonických filmů z období 60. a 70. let, jejichž originalita zapůsobila na diváky i odbornou veřejnost.

Malé masopustní zabíjačkové hody na Heřmaňáku

Dnes v 07:35

V sobotu 23. února se na farmářském tržišti Heřmaňák na Řezáčově náměstí v Praze 7 budou podávat zabíjačkové speciality rodinného uzenářství Loužeckých. Poctivé jitrnice a jelítka, libová tlačenka, domácí škvarky, řemeslný špek a také na místě černá kroupová polévka a...

Pyžamková party pro děti v Baby Clubu Juklík

Včera v 07:10

Dopřejte skvělou zábavu dětem v Baby Clubu Juklík, který pořádá 22.–23. března Pyžamkovou party. Na děti čeká spousta dovádění, plavání a také tvoření! Naučí se mnoho nových věcí a rodiče si zatím o volném víkendu náležitě odpočinou.

Modelka bude mít křtiny

15. února 2019 v 19:22

Mládě žirafy severní núbijské narozené 25. ledna bude mít v neděli 17. února křtiny. Jméno samičky, zatím přezdívané Modelka pro její zálibu v pózování fotografům, slavnostně odhalí její kmotra, herečka Iva Pazderková, ve 13 hodin v Africkém domě v severní části...

Malé masopustní zabíjačkové hody na náplavce

15. února 2019 v 11:29

Jitrnice a jelítka, tlačenku světlou i tmavou, vepřový guláš a černou kroupovou polévku – tzv. prdelačku, ovar, světlý a tmavý prejt, škvarky a také uzená masa – uzenou krkovičku, bůček, ocásky a žebírka nabídne v sobotu 16. února na náplavce na trhu Kvardovo...

Sobota: Bazar v Hlídárně

15. února 2019 v 07:57

V soboru 16. února budou maminky prodávat věci, které už nepotřebují. Na bazárku najdete jak dětské, tak i dospělácké věci. Především oblečení, ale i hračky, knížky a dekorace.

V Praze 8 budou vítat občánky

14. února 2019 ve 20:40

Rodiče dětí narozených v roce 2018, kteří mají zájem zúčastnit se Vítání občánků Prahy 8, se mohou přihlásit do 17. února na odbor kultury ÚMČ Praha 8.

Suchdolský Masopust 2019

12. února 2019 v 06:59

Masopustní veselí v Suchdole začne v sobotu 16. února od 13. hodiny strojením masek a malováním na obličej v přízemí radnice.

Popletená sobota v Praze 9

11. února 2019 v 15:28

V únorovém kurzu šití v Obecním domě ve Vysočanech si vyzkoušíte neobvyklou a originální metodu pletení. S pomocí silných jehlic upletete kabelu do ruky nebo přes rameno z tlusté bavlněné příze.

Asijská sobota na Plechárně

11. února 2019 v 10:30

Pivo z Japonska, polévka z Thajska, bagety z Vietnamu. Ochutnejte v sobotu 16. února na Plechárně celou Asii.

Výstavou Světlo a život projdete s průvodcem

11. února 2019 v 10:22

V sobotu 16. února projdete přírodovědeckou výstavou, která vysvětluje klíčovou roli slunečního světla pro život na Zemi. Začíná se v jeskyních, kde žijí zvířata přizpůsobená pro život bez slunečních paprsků. Navštívíte travnaté pláně zalité světlem, které dávají potravu nejen stádům kopytníků,...

Sobota: Kryt na Folimance bude otevřen

11. února 2019 v 09:23

Městská část Praha 2 zpřístupňuje kryt civilní ochrany Folimanka jednou měsíčně, vždy v sobotu od 9 do 15 hodin. V únoru to bude šestnáctého. Podzemní bunkr Folimanka byl vybudován na přelomu 50. a 60. let minulého století v ulici Pod Karlovem. Má pancéřované dveře, vlastní studny a vlastní...

Další články
Nahoru