dnes
Neděle - zatazeno
10°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
5°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Barbucha, Děti z Bullerbynu i Kubula a Kuba Kubikula. Zavzpomínejte knižní hrdiny z dětských let

V Nové budově Národního muzea budou mít návštěvníci možnost vrátit se s výstavou Retro do dob, kdy dětskou fantazii nerozvíjely hollywoodské filmy ani počítačové hry, ale příběhy na stránkách dětských knih. V sobotu 18. března od 11 do 17 hodin si každý rád připomene nestárnoucí publikace ze svých dětských let a může s mnoha známými postavami zároveň seznámit i své ratolesti. 

Vydavatelství Albatros představí knihy, které vycházejí znovu a znovu a stále nacházejí své čtenáře. Zvídavé děti zjistí, kdo je Barbucha, zahrají si hry s Dětmi z Bullerbynu nebo mohou zkoušet uhodnout Glumovy hádanky z Hobita.

Nebude chybět ani kreativní výtvarná dílna, ve které se zájemci mohou inspirovat obrázky slavných ilustrátorů, kterými byli např. Helena Zmatlíková nebo Adolf Born. Vstupné na akci je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Program:
11.00 – 17.00
Retročítárna
Malí návštěvníci se budou moci začíst a prohlédnout si nestárnoucí ilustrace knih, které četli jejich rodiče nebo prarodiče.

Hádejte s Glumem a dalšími hádankáři
V románech, bájích i pohádkách se to hemží hádankami. Každý zájemce si zde tedy může trochu namáhat hlavu při luštění hádanek, které se objevily v Hobitovi, řeckých bájích nebo českých pohádkách.

Knihy, co se dají hrát
Návštěvníci si mohou vyzkoušet deskové hry, které jsou inspirované knižními příběhy.

Na památku do knihy
Všichni kreativci si na památku mohou vyrobit vlastní záložku, aby se už nikdy neztratili ve své oblíbené knížce. Budou to romantické záložky, jaké si vyráběly Lisa, Anna a Britta v Dětech z Bullerbynu nebo strašidlo Barbucha z knihy Kubula a Kuba Kubikula?

Večerníčkový kvíz o ceny
Opomenuty nezůstanou ani slavné Večerníčky, které mají předlohu v dětských knihách, jako byly Krkonošské pohádky nebo O loupežníku Rumcajsovi. Každý soutěžící, který správně odpoví na kvízové otázky, si může vylosovat knižní dárek od nakladatelství Albatros.

Akce se koná v sobotu 18. března od 11 do 17 hodin v Nové budově Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1.

Více informací naleznete na www.nm.cz.


Kávička, jarmark a dílnička. Praha 5 zve na Mikulášské odpoledne

7. prosince 2018 v 19:00

V sobotu 8. prosince od 15:30 hodin se v Rodinném centru Kamarád Chameleon koná za podpory radnice páté městské části Mikulášské odpoledne.

Advent v muzeu láká na zdobení perníčků, výtvarné dílničky i rozsvícení vánočního stromu

6. prosince 2018 v 07:42

Čekání na Vánoce si s dětmi můžete zpříjemnit při adventních dílnách v zemědělském muzeu.

UMtrh na náměstí Jana Palacha

6. prosince 2018 v 07:33

Umělecký trh – Umtrh na Palachově náměstí 8. a 9. prosince.

Adventní neděle na hřišti

6. prosince 2018 v 07:10

Druhé adventní setkání pořádané Prahou 15 bude s návštěvou Mikulášů. Vystoupí řada talentovaných dětí z mateřských a základních škol. Chybět nebude ani muzikálová revue nebo TOP mažoretky Praha.

Víkend: Dyzajn market Zima

5. prosince 2018 v 07:32

Dyzajn market, prodejní výstava autorské tvorby na náměstí Václava Havla a v přilehlé provozní budově Národního divadla v sobotu 8. prosince a v neděli 9. prosince.

Pro kočku: Antikvariát s vůní kávy

5. prosince 2018 v 07:26

Kočičí útulek Srdcem pro kočky a kočičí kavárna Kočkafé Freya zvou v sobotu 8. prosince na pohodové odpoledne Antikvariát pro kočku s vůní kávy, krásnými knihami a lákavými hand-made výrobky.

Sobota: Mikulášská nejen pro kočku

4. prosince 2018 ve 20:17

Umisťovací výstava opuštěných koček, které se budou snažit získat si místo ve vašem srdci a misku s pelíškem u vás doma se koná 8. prosince.

V Praze 11 se staví z lega

3. prosince 2018 v 17:54

Setkání Lego klubu 7. prosince od 17 ve sboru Církve bratrské Jižní Město.

Do Juklíku na pyžamkovou párty

3. prosince 2018 v 08:30

Potřebujete v klidu zabalit vánoční dárky, dozdobit perníčky bez asistence malých pomocníků nebo si prostě jenom užít trochu klidu pro sebe? Pošlete svoje ratolesti od 7. do 8. prosince na Pyžamkovou párty v Juklíku v Praze 5.

Dětská sauna v Perníkové chaloupce přichází s novinkou, děti si poslechnou pohádky

3. prosince 2018 v 07:51

Aquapalace Praha spouští novinku pro rodiny s dětmi. V Perníkové chaloupce, která byla vůbec první saunou v České republice určenou speciálně nejmenším, jsou dětem každou sobotu a neděli předčítány pohádky. Krom kouzelných příběhů se v příjemně vyhřátém prostoru a hravou formou dozvědí, proč je...

Na Hradčanské začnou zítra trhy

30. listopadu 2018 v 18:06

Praha 6 zve na vánoční trhy na Hradčanskou. Speciálně upravené vánoční stánky rozbalí provozovatel Trhů Špejchar 1. prosince a k dispozici budou až do 23. prosince.

Kouzlo Vánoc v Troji ve skleníku Fata Morgana

30. listopadu 2018 v 17:00

Výstava Kouzlo Vánoc ve skleníku Fata Morgana vás seznámí s nejnovějšími trendy vycházejícími ze současného životního stylu, módy a designu. Nechybí ani unikátní betlém v životní velikosti zhotovený z přírodních materiálů a obří zavěšené jmelí, pod kterým můžete políbit svou milou či...

Mikuláš se svými pomocníky navštíví i Řepy

30. listopadu 2018 v 11:29

Mikuláš, čert i anděl nebudou ani letos chybět v Řepích. Oblíbená trojice potěší již tradičně všechny malé, velké, hodné i zlobivé obyvatele. Setkat se s touto trojicí můžete hned třikrát.

Další články
Nahoru