dnes
Úterý - oblacno
27°C
zítra
Středa - skorojasno
31°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
30°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Barbucha, Děti z Bullerbynu i Kubula a Kuba Kubikula. Zavzpomínejte knižní hrdiny z dětských let

V Nové budově Národního muzea budou mít návštěvníci možnost vrátit se s výstavou Retro do dob, kdy dětskou fantazii nerozvíjely hollywoodské filmy ani počítačové hry, ale příběhy na stránkách dětských knih. V sobotu 18. března od 11 do 17 hodin si každý rád připomene nestárnoucí publikace ze svých dětských let a může s mnoha známými postavami zároveň seznámit i své ratolesti. 

Vydavatelství Albatros představí knihy, které vycházejí znovu a znovu a stále nacházejí své čtenáře. Zvídavé děti zjistí, kdo je Barbucha, zahrají si hry s Dětmi z Bullerbynu nebo mohou zkoušet uhodnout Glumovy hádanky z Hobita.

Nebude chybět ani kreativní výtvarná dílna, ve které se zájemci mohou inspirovat obrázky slavných ilustrátorů, kterými byli např. Helena Zmatlíková nebo Adolf Born. Vstupné na akci je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Program:
11.00 – 17.00
Retročítárna
Malí návštěvníci se budou moci začíst a prohlédnout si nestárnoucí ilustrace knih, které četli jejich rodiče nebo prarodiče.

Hádejte s Glumem a dalšími hádankáři
V románech, bájích i pohádkách se to hemží hádankami. Každý zájemce si zde tedy může trochu namáhat hlavu při luštění hádanek, které se objevily v Hobitovi, řeckých bájích nebo českých pohádkách.

Knihy, co se dají hrát
Návštěvníci si mohou vyzkoušet deskové hry, které jsou inspirované knižními příběhy.

Na památku do knihy
Všichni kreativci si na památku mohou vyrobit vlastní záložku, aby se už nikdy neztratili ve své oblíbené knížce. Budou to romantické záložky, jaké si vyráběly Lisa, Anna a Britta v Dětech z Bullerbynu nebo strašidlo Barbucha z knihy Kubula a Kuba Kubikula?

Večerníčkový kvíz o ceny
Opomenuty nezůstanou ani slavné Večerníčky, které mají předlohu v dětských knihách, jako byly Krkonošské pohádky nebo O loupežníku Rumcajsovi. Každý soutěžící, který správně odpoví na kvízové otázky, si může vylosovat knižní dárek od nakladatelství Albatros.

Akce se koná v sobotu 18. března od 11 do 17 hodin v Nové budově Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1.

Více informací naleznete na www.nm.cz.


Indiánský den na Ladronce

19. srpna 2018 ve 13:52

Poradna Vigvam připravuje 8. září pro malé i velké již 4. ročník charitativní akce, která podporuje děti a jejich rodiny, které zasáhla tragická smrt. Zemřel jim otec, manžel, matka, syn či sourozenec. Cílem akce je dát vědět o činnosti poradny a podpořit ty, kteří se nacházejí v těžké...

Na operu do Písecké brány

19. srpna 2018 v 06:41

V Písecké bráně v Praze 6 zazní ty nejkrásnější melodie z českých oper Prodaná nevěsta a Rusalka v podání sboru a sólistů Národního divadla.

Přípravy VyšeHrátek vrcholí, festival začne první týden v září

17. srpna 2018 v 19:51

Stejně jako každý rok i letos organizátoři festivalu VyšeHrátky celé léto intenzivně pracují na tom, aby mohli v září prodloužit dětem prázdniny. Kromě oslavy 15 let od prvního ročníku VyšeHrátky připomenou i 100. výročí založení republiky. Festival nabídne pohádky, workshopy, interaktivní...

Praha 1 zpřístupní prohlídku celkem 9 historických míst

17. srpna 2018 v 07:50

Další ročník Dnů evropského dědictví tentokrát proběhne ve dnech 8. a 9. září, kdy se otevřou zajímavé soukromé i veřejné památky, včetně těch, které nebývají běžně přístupné nebo jsou otevřeny jen příležitostně. MČ Praha 1 garantuje v rámci akce zpřístupnění a prohlídku celkem...

Žluté lázně zvou na nedělní rodinný den plný zábavy a chuti

16. srpna 2018 v 07:57

V areálu Žluté lázně v Podolí jsou prázdniny v plném proudu. Léto ve městě zpříjemní už tuto neděli 19. srpna rodinný den. Děti čeká Pirátská výprava Středozemím, rodiče ochutnávky středomořských specialit. Svoje brány otevře den plný zábavy a dobrého jídla...

Prozkoumejte v neděli okolí Anežského kláštera

15. srpna 2018 v 09:18

Neděle 19. srpna ve 13:30, 15, 17, 18:30 hodin. Multimediální divadelní procházka po stopách asanované chudinské čtvrti.

Posvícení v Úněticích

15. srpna 2018 v 07:33

Pivovar zve v sobotu a v neděli na posvícenskou zábavu – probíhají zde různé soutěže – soutěž o Nejlepší koláč, soutěž Silných paží…. Pravidelně je uvařen a v den Posvícení naražen Posvícenecký speciál. Vrcholem je taneční zábava v pivovarské stodole.

Malý Mikuláš se loučí s Prahou

14. srpna 2018 v 17:26

Villa Pellé otevírá poslední týden úspěšné výstavy francouzského ilustrátora a humoristy Jeana-Jacquse Sempého. Přijďte se rozloučit s Mikulášem a jeho kamarády, celá parta odjíždí z pražských prázdnin zpět do Paříže už příští týden. Poslední možnost navštívit výstavu máte tuto neděli, 19. srpna...

Setkání maminek a miminek v září

14. srpna 2018 ve 12:08

Pro maminky a děti do tří let připravuje radnice první městské části Mama klub, setkání maminek a jejich ratolestí.

Modely a modeláři na radnici

14. srpna 2018 v 07:44

Modely a modeláři z Prahy 13. Vůbec největší výstava od otevření radnice nabízí modely největšího sběratele stavebnice Merkur Jiřího Mládka.

Další články
Nahoru