dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - zatazeno
15°C
pozítří
Neděle - skorojasno
14°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Barbucha, Děti z Bullerbynu i Kubula a Kuba Kubikula. Zavzpomínejte knižní hrdiny z dětských let

V Nové budově Národního muzea budou mít návštěvníci možnost vrátit se s výstavou Retro do dob, kdy dětskou fantazii nerozvíjely hollywoodské filmy ani počítačové hry, ale příběhy na stránkách dětských knih. V sobotu 18. března od 11 do 17 hodin si každý rád připomene nestárnoucí publikace ze svých dětských let a může s mnoha známými postavami zároveň seznámit i své ratolesti. 

Vydavatelství Albatros představí knihy, které vycházejí znovu a znovu a stále nacházejí své čtenáře. Zvídavé děti zjistí, kdo je Barbucha, zahrají si hry s Dětmi z Bullerbynu nebo mohou zkoušet uhodnout Glumovy hádanky z Hobita.

Nebude chybět ani kreativní výtvarná dílna, ve které se zájemci mohou inspirovat obrázky slavných ilustrátorů, kterými byli např. Helena Zmatlíková nebo Adolf Born. Vstupné na akci je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Program:
11.00 – 17.00
Retročítárna
Malí návštěvníci se budou moci začíst a prohlédnout si nestárnoucí ilustrace knih, které četli jejich rodiče nebo prarodiče.

Hádejte s Glumem a dalšími hádankáři
V románech, bájích i pohádkách se to hemží hádankami. Každý zájemce si zde tedy může trochu namáhat hlavu při luštění hádanek, které se objevily v Hobitovi, řeckých bájích nebo českých pohádkách.

Knihy, co se dají hrát
Návštěvníci si mohou vyzkoušet deskové hry, které jsou inspirované knižními příběhy.

Na památku do knihy
Všichni kreativci si na památku mohou vyrobit vlastní záložku, aby se už nikdy neztratili ve své oblíbené knížce. Budou to romantické záložky, jaké si vyráběly Lisa, Anna a Britta v Dětech z Bullerbynu nebo strašidlo Barbucha z knihy Kubula a Kuba Kubikula?

Večerníčkový kvíz o ceny
Opomenuty nezůstanou ani slavné Večerníčky, které mají předlohu v dětských knihách, jako byly Krkonošské pohádky nebo O loupežníku Rumcajsovi. Každý soutěžící, který správně odpoví na kvízové otázky, si může vylosovat knižní dárek od nakladatelství Albatros.

Akce se koná v sobotu 18. března od 11 do 17 hodin v Nové budově Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1.

Více informací naleznete na www.nm.cz.


Fotoexpo 2018

Dnes v 19:56

Šestý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie v sobotu 20. října je určen pro všechny nadšené fotografy různých věkových kategorií a různých zaměření.

Sobota: Dveře archivů dokořán

Dnes v 09:46

V sobotu 20. října v době od 10 do 18 hodin navštivte Národní archiv a Státní oblastní archiv v Praze.

Kotlářka slaví čtyřicítku

Dnes v 08:52

Oslavte 40 let Kotlářky a přijďte si vyzkoušet, zda vás pálkovací hry nadchnou jako stovky dětí od jejího založení.

Lampionový průvod s divadélkem a opékáním

Dnes v 08:14

Přijďte 11. listopadu na Poštovku strávit s dětmi příjemné odpoledne. Rodinné centrum Kamarád Chameleon zve rodiče s dětmi na lampionový průvod s divadélkem a opékáním. Akce se koná za podpory městské části Praha 5.

Zítra: Drakiáda na Parukářce

Dnes v 07:55

Na podzimní akci pro celou rodinu zve Praha 3.

Olšanským hřbitovem s průvodkyní

Dnes v 07:15

V neděli 21. října od 16 hodin, vstup zdarma.

Na koncerty i debaty s muzikanty láká festival Struny Teens

Dnes v 07:15

Začínající muzikanti nebo ti, co je prostě baví muzika, se mohou v sobotu 20. října od 16 hodin vydat do v pražské La Fabriky, kde na ně čeká první ročník festivalu Struny Teens. Festival umožní návštěvníkům nejen nahlédnout do hudební branže, ale zve i na pořádnou porci...

Vinohradským hřbitovem s průvodkyní

Včera ve 12:11

V neděli 21. října od 13:30 hodin, sraz je před hlavním vstupem.

Prvorepublikový Bačkorový bál 2018

Včera v 11:54

Sokol Strašnice pořádá v sobotu 20. října tradiční Bačkorový bál, letos na počest oslav 100 let naší republiky v duchu prvorepublikovém.

Žižkovská drakiáda na Parukářce

17. října 2018 v 08:02

V sobotu 20. října akce pro celou rodinu. Její součástí budou dílny na výrobu draků, pouštění draků, malování na obličej, skákací hrad.

Dnes se bude křtít: Knihu H2O a poklad šíleného oka představí její autoři

17. října 2018 v 07:46

V Pasáži Florentinum v Praze 1 se dnes v 17 hodin sejdou příznivci dětské literatury s autory knihy H2O a poklad šíleného oka.

Další články
Nahoru