dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Barbucha, Děti z Bullerbynu i Kubula a Kuba Kubikula. Zavzpomínejte knižní hrdiny z dětských let

V Nové budově Národního muzea budou mít návštěvníci možnost vrátit se s výstavou Retro do dob, kdy dětskou fantazii nerozvíjely hollywoodské filmy ani počítačové hry, ale příběhy na stránkách dětských knih. V sobotu 18. března od 11 do 17 hodin si každý rád připomene nestárnoucí publikace ze svých dětských let a může s mnoha známými postavami zároveň seznámit i své ratolesti. 

Vydavatelství Albatros představí knihy, které vycházejí znovu a znovu a stále nacházejí své čtenáře. Zvídavé děti zjistí, kdo je Barbucha, zahrají si hry s Dětmi z Bullerbynu nebo mohou zkoušet uhodnout Glumovy hádanky z Hobita.

Nebude chybět ani kreativní výtvarná dílna, ve které se zájemci mohou inspirovat obrázky slavných ilustrátorů, kterými byli např. Helena Zmatlíková nebo Adolf Born. Vstupné na akci je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Program:
11.00 – 17.00
Retročítárna
Malí návštěvníci se budou moci začíst a prohlédnout si nestárnoucí ilustrace knih, které četli jejich rodiče nebo prarodiče.

Hádejte s Glumem a dalšími hádankáři
V románech, bájích i pohádkách se to hemží hádankami. Každý zájemce si zde tedy může trochu namáhat hlavu při luštění hádanek, které se objevily v Hobitovi, řeckých bájích nebo českých pohádkách.

Knihy, co se dají hrát
Návštěvníci si mohou vyzkoušet deskové hry, které jsou inspirované knižními příběhy.

Na památku do knihy
Všichni kreativci si na památku mohou vyrobit vlastní záložku, aby se už nikdy neztratili ve své oblíbené knížce. Budou to romantické záložky, jaké si vyráběly Lisa, Anna a Britta v Dětech z Bullerbynu nebo strašidlo Barbucha z knihy Kubula a Kuba Kubikula?

Večerníčkový kvíz o ceny
Opomenuty nezůstanou ani slavné Večerníčky, které mají předlohu v dětských knihách, jako byly Krkonošské pohádky nebo O loupežníku Rumcajsovi. Každý soutěžící, který správně odpoví na kvízové otázky, si může vylosovat knižní dárek od nakladatelství Albatros.

Akce se koná v sobotu 18. března od 11 do 17 hodin v Nové budově Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1.

Více informací naleznete na www.nm.cz.


Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru