dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
Zpravodajství

Baráčnická rychta je bezbariérová

Budova Baráčnické rychty mezi Nerudovou ulicí a Tržištěm je od minulého týdne přístupná i vozíčkářům. Postaral se o to za podpory radnice Prahy 1 zpěvák, skladatel a nyní i divadelní autor a režisér Kamil Střihavka. Ten v Baráčnické rychtě uvádí svoji první hru s názvem „Tolik hlav“, již mohou díky nové nájezdové rampě navštívit i lidé s handicapem.

„Baráčnická rychta je díky svému stáří samozřejmě plná bariér, a tak jsem velmi přivítal nápad Kamila Střihavky na vybudování speciální nájezdové rampy, která umožní, aby jeden z nejkrásnější pražských sálů mohli navštěvovat i vozíčkáři,“ uvedl starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký, který projekt podpořil a v sobotu se navíc přišel podívat na „zátěžovou zkoušku“, které se s chutí chopili členové skupiny The Tap Tap.

„Moje motivace byla jednoduchá – umožnit handicapovaným přístup na kulturní akce,“ konstatoval Kamil Střihavka, který podle svých slov uvítal test v podání členů The Tap Tap, díky kterému si budou i ostatní lidé jisti, že je prostor Baráčnické rychty bezbariérový.

Jeho hra „Tolik hlav“ vrací diváky do přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. Účinkují v ní Zdena Hadrbolcová, Kristýna Leichtová, Jan Zadražil a Jan Dolanský.

„S Kamilem Střihavkou se známe už řadu let a také jsme spolu už spolupracovali. Rádi jsme se proto zapojili i do tohoto testu,“ prohlásil kapelník The Tap Tap Šimon Ornest a poděkoval starostovi Oldřichu Lomeckému za podporu projektu bezbariérovosti Baráčnické rychty i za to, že se o řešení situace zasadil.

Kromě nájezdové rampy je Baráčnická rychta nově vybavena i bezbariérovým mobilním WC.


Další články
Nahoru