dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Víkendové tipy

Bára Hrzánová & Condurango II

Condurango je projektem Báry Hrzánové a vzniklo v polovině osmdesátých let minulého století na pražské divadelní fakultě jako folkové sdružení mladých herců.

Přijďte si poslechnout nezaměnitelný souzvuk „balkánské pohřební kapely“ houslí, akordeonu, trubky a čisté vokály Báry, Mária a Nicholase v sobotu 20. února do Velkého sálu Ústřední knihovny na Mariánském náměstí.

V této sestavě folkové kvarteto Condurango působilo na české scéně bezmála třicet let. V současné době se soubor rozšířil o další hudebníky a výrazně omladil. Kromě původních členů folkového sdružení Báry Hrzánové (zpěv, percussion), Ivoše Nováka (kytary, zpěv) a Míly Šikoly (violoncello) v Condurangu hrají a zpívají fenomenální akordeonista, zpěvák a skladatel Mário Bihári, vynikající hudebník, trumpetista a zpěvák Nicholas Roy Arthofer a bezchybná rytmická sekce „z francouzského lycea“ Tonda Holub (housle, basa, ukulele) a Matyáš Mejzr (bicí). Svoji tvorbou se dá Condurango těžko zařadit, rozsah je široký od folku, šansonu, přes latinu, čardáše až po čirý „bigbeat“.

Akce probíhá od 19:30 do 21:00 hodin, cena 260 korun. Mariánské náměstí 1/98, Praha 1.

 


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru