Dnes Pátek - jasno 20°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Baníkovci se valili na Letnou, před zápasem policisté zadrželi několik fanoušků
Fanoušky Baníku Ostrava až na stadion doprovodili policisté. Foto: Policie ČR

Baníkovci se valili na Letnou, před zápasem policisté zadrželi několik fanoušků

Před sobotním fotbalovým utkáním první ligy mezi Spartou a Baníkem Ostrava zadrželi policisté několik fanoušků hostujícího týmu a jednoho příznivce pražského klubu. Policie o tom informovala na síti X. Předposlední kolo základní části letošního ročníku nakonec vyhráli Pražané.

Na zápas do metropole přijely podpořit Baník stovky fanoušků, sektor určený pro hosty s kapacitou téměř tisíc míst byl vyprodán. Do Prahy se příznivci vydali po vlastní ose, autobusy nebo vlakem, který přijel na hlavní nádraží přijeli kolem poledne.

Na stadion je doprovodili policisté, kteří jednoho člověka zadrželi. „Na fanouška byl vydán souhlas se zadržením,“ vysvětlili policisté na síti X.

Před stadionem na Letné málem došlo k bitce, fanoušci obou klubů se chtěli prát, aktivnější měli být příznivci Baníku. „Policisté ze speciální pořádkové jednotky spolu s policisty na koních konfliktu zabránili a na místě zajistili několik osob,“ uvedla policie. 

„Policisté omezili na osobní svobodě celkem osm fanoušků hostí. Sedm fanoušků zajistili pro neuposlechnutí výzvy a jedno fanouška zadrželi, protože je na něj vydán souhlas se zadržením,“ sdělili policisté. 

Jeden z fanoušků Sparty byl zadržen na Letenském náměstí, protože neuposlechl výzvu policistů.

Zápas se odehrál v bouřlivé kulise bez excesů v hledišti, i když oba sektory zapálily světlice. Zároveň se předvedly choreem. Díky větrnému však dým z pyrotechniky nezpůsobil přerušení zápasu. Ten nakonec vyhráli Pražané 4:3 a upevnili si vedení v tabulce před Slavií.


Autor: Jan Puci

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru