dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražský život

Bambiriáda v Praze láká i o víkendu na konkurz do vesmírné kosmické lodi nebo králičí parkur

Zábavu i poučení nabízí tři desítky sdružení na svých stanovištích v areálu pražské Bambiriády na „Kulaťáku“ v Dejvicích. Víte například, co se stane, když se do oleje s barvivem vhodí tableta vitamínu C? Chcete si zkusit vyrobit zmrzlinu z tekutého dusíku, chemické šampáňo, suchý ledu nebo vás zajímá neviditelné písmo? Ve stáncích těchto svou subjektů jsou dveře otevřeny.

Týpí včetně vybavení naleznete ve stanu Ligy lesní moudrosti. Střílení na terč, výrobu papírových zvířátek nebo bubnování umožní stanoviště Pražských domů dětí a mládeže. Dům dětí a mládeže z Českého Brodu zase přivezl klukům i holkám autíčka na dálkové ovládání. Milovníci zvířátek si určitě užijí krásné chvíle u Svazu chovatelů, kde mohou být svědky ukázky králičího a psího parkuru nebo skákání králíků přes překážky.

Asociace turistických oddílů mládeže ČR pobaví ponožkovou střelnicí, u stánku Českého červeného kříže si zase mohou děti vyzkoušet resuscitaci.

To Dětská tisková agentura pořádá konkurz na vesmírnou posádku Expedice Mars 2014 – kdo uspěje, dostane se do výběru dětské vesmírné posádky a v listopadu pojede do Evropského vesmírného centra v Belgii, kde podnikne v raketoplánu simulovaný let do vesmíru. Komu stačí pouhá fotografie, může navštívit stanoviště Pionýra, kde za splněné zábavné úkoly získá razítko do pilotního průkazu a může se vyfotit v maketě pionýrské kosmické lodi.

Vstup na akci je zdarma, brány se otevírají v 9 hodin a zavírají v 18 hodin, v neděli již v 17 hodin.


Další články
Nahoru