Dnes Neděle - zatazeno 7°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 5°C
Neděle 18. 4. 2021
Svátek má Valérie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Balíčky dobrot pro zdravotníky
Foto: Praha 2

Balíčky dobrot pro zdravotníky

Starostka Prahy 2 Jana Černochová a místostarostka Alexandra Udženija v úterý poděkovaly zdravotníkům Všeobecné fakultní nemocnice v Praze za dosavadní spolupráci a vynikající koordinaci očkování seniorů a předaly jim obrázky od dětí a dobroty od sponzora – společnosti Nestlé.

Bezpečí a zdraví občanů Prahy 2 jsou po celou dobu pandemie prioritou radnice. Proto se již na začátku ledna rozhodla, že nebude spoléhat na centrální registr očkování, ale půjde vlastní cestou.

Navázala na dlouhodobou spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze, která v druhé městské části sídlí, a vsadila na přímou komunikaci se svými seniory. Zřídila bezplatnou registrační linku 800 600 604, na které zájemce o očkování eviduje, a hotové seznamy pak předává zdravotníkům.

„Žádné poděkování nemůže být dost velké na to, aby vyjádřilo moji úctu k práci zdravotníků, kteří nám pomáhají s očkováním. Panu řediteli Davidovi Feltlovi a celému zdravotnickému týmu patří můj obrovský obdiv a poděkování, protože jsou to opravdu profesionálové na svém místě, protože jsme právě díky nim zajistili očkování našim seniorům bez zbytečných front a stresu. Díky naší spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí se více než dva a půl tisíce lidí cítí bezpečněji,“říká starostka Prahy 2 Jana Černochová.

„Naše infolinka i nadále zvoní bez přestání. Vedle seniorů byli mezi prvními naočkováni také klienti a zaměstnanci našeho Centra sociálních služeb i učitelé a zaměstnanci mateřských a základních škol, a v očkování stále pokračujeme. Když je potřeba, pomůžeme i hůře pohyblivým občanům a zajistíme pro ně odvoz, nebo osobní asistenci. Chci moc poděkovat společnosti Nestlé Česko, která připravila balíčky dobrot pro zdravotníky očkovacího centra jako poděkování za jejich skvělou práci. Možná jim to i pomůže se alespoň na chvíli odreagovat od každodenního neustálého stresu,“ dodává místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija, která má na starosti sociální oblast.

„Jsem rád, že radnice Prahy 2 vnímá naši nemocnici jako partnera, na kterého se může kdykoli spolehnout. Fungujeme spolu dobře v dobách normálních, a o to více mne těší, že společně umíme překonávat i tuto nelehkou dobu covidovou a udělat tak maximum pro ochranu zdraví obyvatel Prahy. S dvojkovou radnicí společně konzultujeme i rozvoj Všeobecné fakultní nemocnice a máme radost, že naše plány mají jejich podporu. Dodává nám to sílu pro neustálé zlepšování kvality zdravotní péče o naše pacienty,“ poděkoval ředitel Všeobecné fakultní nemocnice v Praze prof.MUDr. David Feltl, Ph.D., MBA.

VFN v Praze a radnici Prahy 2 spojuje dlouhodobé partnerství. Nemocnice také ocenila radnici Prahy 2 jako nejlépe spolupracující organizaci v roce 2020. Městská část Praha 2 nabídla zdravotníkům, že zajistí místo pro jejich děti v dětských skupinách, vedení Prahy 2 a zaměstnanci úřadu podpořili VFN také dobrovolným dárcovstvím krve.

 


Návrhy do Participativního rozpočtu mohou občané Prahy 15 podávat již zítra

Dnes v 10:44

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Praha 13 se zapojí do Sbírky potravin

Včera ve 12:09

Za týden, v sobotu 24. dubna, proběhne po celé republice Sbírka potravin. Pokud nakoupíte v supermarketu, který je do sbírky zapojen, můžete přímo na místě věnovat část nákupu lidem v tísni. Vhodné jsou zejména trvanlivé potraviny, dětské výživy, drogistické zboží...

Zachytit osudy pamětníků 20. století zvládli mladí dokumentaristé i v době pandemie

Včera v 10:55

Ani náročný rok 2020 v době covidové epidemie, zavřené školy s distanční výukou, či online nahrávání nezabránilo mladým dokumentaristům z Prahy 11 zaznamenávat neobyčejná vyprávění pamětníků 20. století.

Praha 4 rozšiřuje sběr oleje a tuků z domácností, přibydou nová stanoviště

Včera v 10:04

Praha 4 bude pokračovat ve sběru olejů a tuků od obyvatel. Obyvatelé městské části mohou i nadále odevzdávat použitý olej do nádob na sběr použitého oleje, které jsou umístěné na vybraných stanovištích tříděného odpadu.

Praha 1 představuje plán na revitalizaci malostranského parku Cihelná

Včera v 09:05

Celková revitalizace prostranství na břehu Vltavy naváže na záměr hlavního města, které chce vést po rampě pod Mánesovým mostem cyklostezku směřující na území sousední Prahy 7. Projekt počítá i s opravou nábřeží, stezkou pro pěší, trávníky, hracím koutkem pro děti, pítkem, novými stromy, lavičkami...

Praha 6: Kontejnery na rostlinný odpad ze zahrádek

Včera v 08:01

Víkendové velkoobjemové kontejnery na likvidaci zejména rostlinného odpadu ze zahrádek, ale i na objemný odpad z domácností budou na stanovištích během tohoto víkendu.

Praha 6 plánuje další komunitní zahradu, zájemci se mohou registrovat

16. dubna 2021 v 11:00

Radnice šesté městské části před nějakou dobou ve spolupráci se společností Kaufland a KOKOZA otevřela komunitní zahradu u Kauflandu v Podbabě. Ta se setkala s velkým úspěchem a nadšením.

Praha 9: Víčka od PET lahví a použité brýle na radnici nenoste

16. dubna 2021 v 10:00

Z důvodu nezájmu odběratelů byla radnice deváté městské části nucena zrušit sběrné místo víček od PET lahví a použitých brýlí, které bylo ve vstupní hale nové radnice.

Centrum Jednička vznikne na místě bývalé modlitebny

16. dubna 2021 v 08:13

Historický dům v Praze 1 v Truhlářské ulici 8 již více než rok prochází rozsáhlou rekonstrukcí, které předcházel náročný průzkum za asistence dohledu památkářů. Vzniknout zde má nové centrum Jednička, které poskytne prostor pro trávení volného času všem generacím obyvatel první...

Granty Prahy 1 pomáhají zkrášlovat centrum metropole

15. dubna 2021 v 16:54

Částku přesahující čtrnáct milionů korun obdrží letos přes dvě desítky úspěšných žadatelů z řad SVJ, družstev či soukromých osob, kteří se tak díky tomu mohou pustit do oprav vnějších fasád, výměny oken, oprav střech a dalších venkovních částí objektů.

PVK: Výluky v dodávkách vody v šestnáctém týdnu

15. dubna 2021 v 10:56

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 4 plánuje revitalizaci veřejných prostranství v oblasti Pankráce

14. dubna 2021 ve 22:45

Praha 4 si nechala zpracovat studii, která zhodnotila stav a potenciál veřejných prostranství na svém území.  Cílem je na základě jasných kritérií dlouhodobě revitalizovat a rozvíjet veřejná prostranství v závislosti na finančních možnostech městské části a dalších subjektů...

Nová ulice ve Vysočanech ponese jméno Ladislava Hindla

14. dubna 2021 ve 21:04

Na návrh vysočanské radnice souhlasila Místopisná komise Prahy aby jedna z nových ulic, které vznikají ve Vysočanech, nesla jméno po vysočanském rodákovi, vynikajícím sportovci a vlastenci Ladislavu Hindlovi.

Další články
Nahoru