Dnes Úterý - jasno 16°C
Zítra Středa - polojasno 17°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Balíčky dobrot pro zdravotníky
Foto: Praha 2

Balíčky dobrot pro zdravotníky

Starostka Prahy 2 Jana Černochová a místostarostka Alexandra Udženija v úterý poděkovaly zdravotníkům Všeobecné fakultní nemocnice v Praze za dosavadní spolupráci a vynikající koordinaci očkování seniorů a předaly jim obrázky od dětí a dobroty od sponzora – společnosti Nestlé.

Bezpečí a zdraví občanů Prahy 2 jsou po celou dobu pandemie prioritou radnice. Proto se již na začátku ledna rozhodla, že nebude spoléhat na centrální registr očkování, ale půjde vlastní cestou.

Navázala na dlouhodobou spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze, která v druhé městské části sídlí, a vsadila na přímou komunikaci se svými seniory. Zřídila bezplatnou registrační linku 800 600 604, na které zájemce o očkování eviduje, a hotové seznamy pak předává zdravotníkům.

„Žádné poděkování nemůže být dost velké na to, aby vyjádřilo moji úctu k práci zdravotníků, kteří nám pomáhají s očkováním. Panu řediteli Davidovi Feltlovi a celému zdravotnickému týmu patří můj obrovský obdiv a poděkování, protože jsou to opravdu profesionálové na svém místě, protože jsme právě díky nim zajistili očkování našim seniorům bez zbytečných front a stresu. Díky naší spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí se více než dva a půl tisíce lidí cítí bezpečněji,“říká starostka Prahy 2 Jana Černochová.

„Naše infolinka i nadále zvoní bez přestání. Vedle seniorů byli mezi prvními naočkováni také klienti a zaměstnanci našeho Centra sociálních služeb i učitelé a zaměstnanci mateřských a základních škol, a v očkování stále pokračujeme. Když je potřeba, pomůžeme i hůře pohyblivým občanům a zajistíme pro ně odvoz, nebo osobní asistenci. Chci moc poděkovat společnosti Nestlé Česko, která připravila balíčky dobrot pro zdravotníky očkovacího centra jako poděkování za jejich skvělou práci. Možná jim to i pomůže se alespoň na chvíli odreagovat od každodenního neustálého stresu,“ dodává místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija, která má na starosti sociální oblast.

„Jsem rád, že radnice Prahy 2 vnímá naši nemocnici jako partnera, na kterého se může kdykoli spolehnout. Fungujeme spolu dobře v dobách normálních, a o to více mne těší, že společně umíme překonávat i tuto nelehkou dobu covidovou a udělat tak maximum pro ochranu zdraví obyvatel Prahy. S dvojkovou radnicí společně konzultujeme i rozvoj Všeobecné fakultní nemocnice a máme radost, že naše plány mají jejich podporu. Dodává nám to sílu pro neustálé zlepšování kvality zdravotní péče o naše pacienty,“ poděkoval ředitel Všeobecné fakultní nemocnice v Praze prof.MUDr. David Feltl, Ph.D., MBA.

VFN v Praze a radnici Prahy 2 spojuje dlouhodobé partnerství. Nemocnice také ocenila radnici Prahy 2 jako nejlépe spolupracující organizaci v roce 2020. Městská část Praha 2 nabídla zdravotníkům, že zajistí místo pro jejich děti v dětských skupinách, vedení Prahy 2 a zaměstnanci úřadu podpořili VFN také dobrovolným dárcovstvím krve.

 


Autor: TZ, red

Praha 11 se zapojila do kampaně 100 gramů pro přírodu

Dnes v 17:52

Kampaň na podporu recyklace mobilních telefonů k umožnění opětovného využití surovin. V rámci grantu hl. m. Prahy a ve spolupráci se společností Remobil se k ní od 3. do 21. října připojila jedenáctá městská část.

Praha 1 zve na trhy, budou sýry

Dnes v 16:05

Na Malostranském náměstí se ve čtvrtek 6. října opět konají trhy. Kromě běžné nabídky můžete nakoupit francouzské sýry, které už nějakou dobu na trzích schází, ale také vína, zavařeniny a další lahůdky.

Semínkovna oslaví narozeniny, už sedm let učí Čechy semenařit

Dnes v 09:44

Iniciativa Semínkovna slaví. Už sedmým rokem si Češi mohou vyměňovat semínka v rámci semínkových knihoven neboli Semínkoven. Letošní rok je pro iniciativu v mnoha ohledech zlomový. Zájemci najdou semínkovnu již na více než 200 místech v České republice, a několik jich je také na...

Praha 6: Nejlepší učitelé převzali ocenění

Včera v 16:22

Radnice Prahy 6 pravidelně oceňuje nejlepší učitele ve svých základních školách. Titul Vynikající učitel převzali pedagogové, kteří do své náročné práce přinášejí něco navíc, ať už jsou to atraktivní metody práce, inovace, spolupráce s dalšími institucemi, integrace znevýhodněných žáků nebo...

Opatření pro pražské domácnosti ohrožené inflací

Včera v 08:30

Balíček pomoci Pražanům, kteří jsou nejvíce ohroženi chudobou či ztrátou bydlení, je připraven. Informoval o tom pražský magistrát.

Anketa a vycházky. Zapojte se do tvorby budoucí podoby Trojmezí

Včera v 07:11

Od 3. do 13. října mohou zájemci navštívit informační a participační kontejner, kde se dozví všechny důležité informace o návrhu podoby území tzv. Trojmezí. Zároveň se bude moci zapojit do jeho finální podoby prostřednictvím ankety, která bude připravena on-line i v papírové verzi a k dispozici na...

Dobročinný bazar v kapli sv. Václava

2. října 2022 v 09:03

V kapli sv. Václava ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze 4 proběhne od čtvrtka 6. října do soboty 8. října Dobročinný bazar, kde si můžete nakoupit něco slušivého, potřebného nebo hezkého.

Hasičský bál v Malostranské besedě

2. října 2022 v 07:08

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 pořádá v sobotu 8. října v Malostranské besedě již desátý Hasičský bál.

Praha 14: Retro Party na Plechárně

30. září 2022 v 10:08

Přijďte si v pátek 7. října zatančit na Plechárnu, začíná se ve 14 hodin.

Praha 2 podporuje recyklaci starých telefonů

30. září 2022 v 09:56

Radnice Prahy 2 se zapojuje do podzimní kampaně neziskového projektu REMOBIL s názvem 100 gramů pro přírodu. Staré a nepotřebné mobilní telefony budou moci občané od 3. do 21. října odevzdat jak v prostorách úřadu městské části, tak i v místní knihovně na Vinohradské...

Dobrobazar: Darujte druhý život nevyužitým věcem

30. září 2022 v 07:29

Výtěžek z prodeje podpoří komunitní život Dolních Měcholup a okolí, akce se koná 8. října.

Zbraslav ožije festivalem ZbrasLOVE

30. září 2022 v 07:17

Široké spektrum kulturních, kreativních a komunitních programů čeká již tento pátek 30. září na všechny obyvatele a návštěvníky pražské Zbraslavi, kde se vůbec poprvé uskuteční pouliční festival ZbrasLOVE. 

Další články
Nahoru