Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Balíčky dobrot pro zdravotníky
Foto: Praha 2

Balíčky dobrot pro zdravotníky

Starostka Prahy 2 Jana Černochová a místostarostka Alexandra Udženija v úterý poděkovaly zdravotníkům Všeobecné fakultní nemocnice v Praze za dosavadní spolupráci a vynikající koordinaci očkování seniorů a předaly jim obrázky od dětí a dobroty od sponzora – společnosti Nestlé.

Bezpečí a zdraví občanů Prahy 2 jsou po celou dobu pandemie prioritou radnice. Proto se již na začátku ledna rozhodla, že nebude spoléhat na centrální registr očkování, ale půjde vlastní cestou.

Navázala na dlouhodobou spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze, která v druhé městské části sídlí, a vsadila na přímou komunikaci se svými seniory. Zřídila bezplatnou registrační linku 800 600 604, na které zájemce o očkování eviduje, a hotové seznamy pak předává zdravotníkům.

„Žádné poděkování nemůže být dost velké na to, aby vyjádřilo moji úctu k práci zdravotníků, kteří nám pomáhají s očkováním. Panu řediteli Davidovi Feltlovi a celému zdravotnickému týmu patří můj obrovský obdiv a poděkování, protože jsou to opravdu profesionálové na svém místě, protože jsme právě díky nim zajistili očkování našim seniorům bez zbytečných front a stresu. Díky naší spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí se více než dva a půl tisíce lidí cítí bezpečněji,“říká starostka Prahy 2 Jana Černochová.

„Naše infolinka i nadále zvoní bez přestání. Vedle seniorů byli mezi prvními naočkováni také klienti a zaměstnanci našeho Centra sociálních služeb i učitelé a zaměstnanci mateřských a základních škol, a v očkování stále pokračujeme. Když je potřeba, pomůžeme i hůře pohyblivým občanům a zajistíme pro ně odvoz, nebo osobní asistenci. Chci moc poděkovat společnosti Nestlé Česko, která připravila balíčky dobrot pro zdravotníky očkovacího centra jako poděkování za jejich skvělou práci. Možná jim to i pomůže se alespoň na chvíli odreagovat od každodenního neustálého stresu,“ dodává místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija, která má na starosti sociální oblast.

„Jsem rád, že radnice Prahy 2 vnímá naši nemocnici jako partnera, na kterého se může kdykoli spolehnout. Fungujeme spolu dobře v dobách normálních, a o to více mne těší, že společně umíme překonávat i tuto nelehkou dobu covidovou a udělat tak maximum pro ochranu zdraví obyvatel Prahy. S dvojkovou radnicí společně konzultujeme i rozvoj Všeobecné fakultní nemocnice a máme radost, že naše plány mají jejich podporu. Dodává nám to sílu pro neustálé zlepšování kvality zdravotní péče o naše pacienty,“ poděkoval ředitel Všeobecné fakultní nemocnice v Praze prof.MUDr. David Feltl, Ph.D., MBA.

VFN v Praze a radnici Prahy 2 spojuje dlouhodobé partnerství. Nemocnice také ocenila radnici Prahy 2 jako nejlépe spolupracující organizaci v roce 2020. Městská část Praha 2 nabídla zdravotníkům, že zajistí místo pro jejich děti v dětských skupinách, vedení Prahy 2 a zaměstnanci úřadu podpořili VFN také dobrovolným dárcovstvím krve.

 


Autor: TZ, red

Vize revitalizace Chodoveckého potoka je dokončena, klade důraz na zeleň, cesty a mobiliář

Včera ve 12:00

Praha 4 navázala v loňském roce spolupráci s Katedrou zahradní a krajinné architektury ČZU s cílem zhodnotit krajinný a rekreační potenciál Chodoveckého potoka v bezprostředním sousedství sídliště Spořilov II.

V bikeparku bude nové veřejné osvětlení

Včera v 10:53

V bikeparku v Praze 14 započnou příští týden práce související s výstavbou nového veřejného osvětlení. Probíhat budou podle klimatických možností tak, aby se do zimní sezony podařilo osvětlení dokončit.

Praha 4: Den zdraví konferenčním centru City

15. října 2021 ve 12:03

Akce společnosti Stop Obezitě proběhne letos 23. října od 10 do 18 hodin v prostorách konferenčního centra City, v blízkosti metra C Pankrác.

Podzimní úklid na Šestce: Čištění chodníků a zeleně potrvá dva měsíce

15. října 2021 v 11:53

Praha 6 pořádá nad rámec pravidelných pololetních úklidů mimořádné podzimní čištění chodníků, rabátek kolem stromů a sběr psích exkrementů. Akce začala na začátku října, potrvá do konce listopadu a zaměřuje se především na odstranění plevele a nečistot z chodníků...

Ve čtyřicátém druhém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

14. října 2021 v 18:29

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Revitalizace jihovýchodní části parku u Národního muzea se dočká úprav, Praha 2 vybrala dodavatele

13. října 2021 ve 22:25

Rada městské části Praha 2 rozhodla o výběru dodavatele revitalizace jihovýchodní části parku Čelakovského sady. Nejvhodnější nabídku k veřejné zakázce malého rozsahu podala společnost Gardenline s nabídkovou cenou 7 098 877 korun včetně DPH. S vítěznou společností začne městská část v nejbližší...

Festival popkultury Comic-Con Prague

13. října 2021 v 11:45

Comic-Con Prague je festival popkultury po vzoru Comic-Conů po celém světě. Přináší pestrý program zejména pro fanoušky sci-fi, fantasy a hororu ve hrách, filmech a seriálech, anime a comicsu, knihách a obrazech, hudbě a kostýmech atd.

Letiště Praha obnovuje exkurze

13. října 2021 v 09:07

Prohlídka letištních ploch nebo návštěva u letištních hasičů je zpět. Letiště Praha po pandemii onemocnění covid-19 obnovuje oblíbené exkurze. V rámci nich mají fanoušci letadel a letectví možnost poznat provoz letiště a z několika desítek metrů sledovat přistání a starty letadel i jejich...

V Korunní ulici bude slavnostně odhalena lavička Jaroslava Foglara

13. října 2021 v 05:58

Pátá foglarovská lavička věnovaná knize Tajemná Řásnovka bude odhalena ve středu 13. října u pobočky Městské knihovny v Korunní ulici na Praze 2. Stejně jako předchozí lavičky věnované románům Hoši od Bobří řeky, Chata v Jezerní kotlině, Záhada hlavolamu a Boj o první místo je i tato ručně...

Praha 6 obdržela Cenu primátora hl. města Prahy

10. října 2021 ve 21:20

Minulý týden byly ve Španělském sále Pražského hradu slavnostně předány Ceny Opera Civitatem 2021 v rámci bilančního projektu Naše město 1991–2021. Tato cena se uděluje městům, která v uplynulých 30 letech realizovala nejkvalitnější a nejprospěšnější soubory veřejných staveb ku prospěchu jejich...

Pamětní deska malíře a ilustrátora Gustava Kruma

9. října 2021 v 08:02

Jeho doménou byla dobrodružná ilustrace a mnoho čtenářů vidělo poprvé Vinnetoua právě očima Gustava Kruma.

Další články
Nahoru