dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Pražská kultura

Báječný den pro psa. PesFest 2014

Majitelé a milovníci psů se v neděli 22. června opět setkají v  Parku Družby na Pankráci na 2. ročníku PesFestu, celodenním festivalu věnovaném čtyřnohým společníkům člověka. Celým báječným dnem bude návštěvníky provázet moderátor Honza Musil a akci svou přítomností podpoří zpěvačka Marta Kubišová. PesFest pořádá městská část Praha 4, jejími hlavními partnery jsou Nadace na ochranu zvířat a časopis Haf & Mňau.

“PesFest je zábava pro celou rodinu, která navíc pomáhá. Proto jsme se rozhodli uspořádat druhý ročník tohoto festivalu,” uvedli k charitativnímu podtextu této akce starosta Pavel Caldr společně s radní Lucií Michkovou (ODS). „Chceme pro obyvatele i návštěvníky Prahy 4 připravit příjemné odpoledne a současně pomoci neziskovým organizacím, starajícím se o opuštěné či týrané psy.“

Program je připraven pro velké i malé návštěvníky, totéž platí rovněž pro psí plemena. Diváky pobaví ukázky tance se psy a akrobatické triky při psím frisbee. Určitě by si neměli nechat ujít módní přehlídku aktuální psí kolekce předváděnou čtyřnohými modely. Mohou zhlédnout ukázky odborného odchytu zvířat a techniky uspání, výcvik asistenčních a záchranářských psů. Předvedena bude první pomoc PET-MEDIC – záchranné služby veterinární.

V průběhu festivalu se čtyřnozí miláčci mohou utkat v různých soutěžních disciplínách. Návštěvníci si mohou se svými psy vyzkoušet agility parkour pod vedením trenérů Klubu agility ČR a zúčastnit se i neoficiálních závodů v agility překážkách. Po celý den bude zdarma k dispozici kynologická poradna Nadace na ochranu zvířat.

Součástí festivalu je také “Bullsraz”, tj. sraz bull plemen psů, s pokusem o český rekord. V době od 11 do 14 hodin budou registrováni psi bull plemen, kteří se akce zúčastní, a komisař z agentury Dobrý den bude po celou dobu dohlížet na sčítání, konečný počet bude poté zapsán do České knihy rekordů. Takový pokus o rekord se u nás dosud nekonal.

Akce je otevřená i psům a fenám bez průkazu původu, kteří se na první pohled podobají některému z bull plemen. Základní povinností každého účastníka bude mít psa na vodítku, popřípadě opatřeného náhubkem, pokud jde o ostřejšího psa. Cílem pořadatelů je uspořádat pohodovou akci a ukázat veřejnosti, že lze mít na jednom místě 100 a více bullů bez problémů.

Kromě dne plného zábavy se na festivalu představí také neziskové organizace, starající se o opuštěné či týrané psy, které návštěvníci mohou přímo na místě podpořit koupí suvenýrů. K dispozici bude také speciální sbírkový koš, kam je možné vhodit dárky zakoupené přímo na festivalu nebo přinesené z domova. Vítané je především krmivo, hračky, deky, vodítka, obojky, misky, přepravky, osušky a matrace. Během akce se představí i několik psů z útulků, které je možné na místě adoptovat.

Pro děti je připraven skákací hrad a malování na obličej. Na akci budou stánky s občerstvením. Vstup je zdarma.

1pesfest-nahled


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru