dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Pražská kultura

Bach maratón Pavla Šporcla

Patron SOS dětských vesniček a populární houslista Pavel Šporcl se během svého podzimního koncertního turné rozhodl vybrat částku 100 000 korun na podporu ohrožených dětí v programech SOS dětských vesniček.

Na začátku prosince představí unikátní hudební projekt Bach maratón, v rámci kterého předvede během tří večerů v Praze a Brně kompletní houslové dílo Johanna Sebastiana Bacha. Při této příležitosti vyzývá všechny své příznivce k podpoře SOS dětských vesniček.

„Snažím se získat pro SOS dětské vesničky peníze, které potřebují k tomu, aby mohli pomáhat ohroženým dětem. Neběžím kvůli tomu maratón, ani se nesnažím přejet na kole celou Evropu. Něco takového bych nedokázal a nejspíš ani nepřežil. Jsem houslista, a tak se pokouším tuto částku vybrat tím, co umím nejlépe,“ uvádí k projektu houslový virtuóz.

Osobní výzvu k podpoře SOS dětských vesniček uveřejnil Pavel Šporcl na stránce darujme.cz/pavelsporclsos, prostřednictvím které může kdokoliv do konce prosince zaslat SOS dětským vesničkám libovolný příspěvek. Všechny vybrané příspěvky budou věnovány na pomoc opuštěným, týraným nebo zanedbávaným dětem v programech SOS dětských vesniček.

„Velice si této aktivity našeho patrona Pavla Šporcla vážíme. Svou originální osobní výzvou nejen podporuje SOS dětské vesničky a děti, kterým pomáháme, ale je pro tyto děti také velkým vzorem,“ říká programová ředitelka SOS dětských vesniček Jindra Šalátová.

Pražští posluchači budou mít příležitost vychutnat si Bachovy skladby pro housle ve dnech 2. až 4. prosince v kostele Sv. Šimona a Judy, brněnské publikum si bude moci stejný program vyslechnout od 7. do 9. prosince v Besedním domě. V průběhu tří večerů bude divákům představeno kompletní provedení Bachových koncertů pro housle a orchestr, sonát a partit pro sólové housle i sonát pro housle a cembalo.

K interpretaci náročného sedmihodinového programu si Pavel Šporcl přizval uznávaného hobojistu Viléma Veverku, houslistku věnující se autentické interpretaci Elen Machovou, cembalistu íránsko-amerického původu Mahana Esfahaniho a soubor dobových barokních nástrojů Czech Ensemble Baroque Orchestra.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru