dnes
Pátek - jasno
4°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - zatazeno
1°C
Soutěž o lístky: Baby Balet Praha uvidíte tančit na Nové scéně
ZpravodajstvíKomerční sdělení

Soutěž o lístky: Baby Balet Praha uvidíte tančit na Nové scéně

Celovečerní rodinný balet v interpretaci nejmladších konzervatoristů Tanečního centra Praha – Baby Baletu Praha, můžete vidět na Nové scéně Národního divadla 30. ledna od 18 hodin.

Na motivy písní Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka a na námět Vlasty Schneiderové, ředitelky konzervatoře Taneční centrum Praha, vznikl projekt tanečního divadla „Vítej na světě“.

vitej-na-svete-2-nahled Autorský tým zkušených tvůrců dětských choreografií mapuje pět životních etap: narození, dětství, školu, pubertu a dospělost.

Divadlo však nesměřuje pouze k dětským divákům. Nesnaží se být ani infantilní a podbízivé. Naopak. Tanečními scénickými prostředky doplněnými projekcí se snaží vyjádřit životní moudrost, dramatičnost a humanismus, které jsou v textu písní obsaženy.

Vstupenky můžete koupit zde. Můžete o ně i soutěžit. Pokud zašlete správnou odpověď na otázku: Kdo je autorem kostýmů? na e-mailovou adresu redakce@prazskypatriot.cz. (správnou odpověď najdete v tomto textu) První dva autoři správných odpovědí dostanou po 2 vstupenkách. 

Autorem kostýmů je Roman Šolc, scénografii vytvořil Viktor Svidró. Technickou spolupráci zajistili Vladimír Sojka a Ondřej Urban. Producentem díla je studentská umělecká agentura Mezinárodní centrum tance.  

Taneční centrum Praha je novým typem konzervatoře, která v sobě spojuje gymnaziální a umělecké vzdělání, propojuje výuku klasických a moderních tanečních technik a metod s inscenační praxí současného tanečního divadla.

Tradice školy sahá až do roku 1961 tehdy v undergroundu, a později, pod záštitou Univerzity Karlovy a řady zahraničních odborníků, postupně vzniká centrum, které nyní zahrnuje osmiletou konzervatoř a gymnázium, umělecké soubory „Balet Praha Junior“ a „Baby Balet Praha“ a agenturu Mezinárodní centrum tance, která zajišťuje studium taneční pedagogiky, import a export tvůrců, pedagogů a souborů. 

Taneční centrum Praha, konzervatoř – gymnázium, Pod Žvahovem 463, Praha 5.


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

Včera ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru