dnes
Středa - zatazeno
32°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
33°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
27°C
Soutěž o lístky: Baby Balet Praha uvidíte tančit na Nové scéně
ZpravodajstvíKomerční sdělení

Soutěž o lístky: Baby Balet Praha uvidíte tančit na Nové scéně

Celovečerní rodinný balet v interpretaci nejmladších konzervatoristů Tanečního centra Praha – Baby Baletu Praha, můžete vidět na Nové scéně Národního divadla 30. ledna od 18 hodin.

Na motivy písní Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka a na námět Vlasty Schneiderové, ředitelky konzervatoře Taneční centrum Praha, vznikl projekt tanečního divadla „Vítej na světě“.

vitej-na-svete-2-nahled Autorský tým zkušených tvůrců dětských choreografií mapuje pět životních etap: narození, dětství, školu, pubertu a dospělost.

Divadlo však nesměřuje pouze k dětským divákům. Nesnaží se být ani infantilní a podbízivé. Naopak. Tanečními scénickými prostředky doplněnými projekcí se snaží vyjádřit životní moudrost, dramatičnost a humanismus, které jsou v textu písní obsaženy.

Vstupenky můžete koupit zde. Můžete o ně i soutěžit. Pokud zašlete správnou odpověď na otázku: Kdo je autorem kostýmů? na e-mailovou adresu redakce@prazskypatriot.cz. (správnou odpověď najdete v tomto textu) První dva autoři správných odpovědí dostanou po 2 vstupenkách. 

Autorem kostýmů je Roman Šolc, scénografii vytvořil Viktor Svidró. Technickou spolupráci zajistili Vladimír Sojka a Ondřej Urban. Producentem díla je studentská umělecká agentura Mezinárodní centrum tance.  

Taneční centrum Praha je novým typem konzervatoře, která v sobě spojuje gymnaziální a umělecké vzdělání, propojuje výuku klasických a moderních tanečních technik a metod s inscenační praxí současného tanečního divadla.

Tradice školy sahá až do roku 1961 tehdy v undergroundu, a později, pod záštitou Univerzity Karlovy a řady zahraničních odborníků, postupně vzniká centrum, které nyní zahrnuje osmiletou konzervatoř a gymnázium, umělecké soubory „Balet Praha Junior“ a „Baby Balet Praha“ a agenturu Mezinárodní centrum tance, která zajišťuje studium taneční pedagogiky, import a export tvůrců, pedagogů a souborů. 

Taneční centrum Praha, konzervatoř – gymnázium, Pod Žvahovem 463, Praha 5.


Pozor na první příznaky, počátek těchto problémů totiž není až ve stáří, jak si mnozí doposud mysleli

20. srpna 2018 v 18:31

Sluch patří k nejdůležitějším lidským smyslům. Postupem věku však náš sluch slábne, a je proto důležité umět poznat první příznaky zhoršování sluchu a následně i správně o sluch „pečovat“.

Další články
Nahoru