Dnes Pátek - obcasny-dest 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 11°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Babu Praha opraví. Prvorepubliková funkcionalistická kolonie bude mít i svůj turistický okruh
Dejvická vilová kolonie Baba. Foto: MHMP

Babu Praha opraví. Prvorepubliková funkcionalistická kolonie bude mít i svůj turistický okruh

Prvorepubliková funkcionalistická kolonie Baba se bude zrekonstruovat. Obnoví se povrchy komunikací, technická infrastruktura a vznikne nový informační systém pro turisty. Vedení pražského magistrátu již schválilo studii, podle které se bude kolonie opravovat. ČTK to dnes sdělil Marek Vácha, mluvčí Institutu plánování a rozvoje (IPR), který studii pro město připravil. Baba byla vybudována na přelomu 20. a 30. let 20. století.

„Ačkoliv je Baba významným a památkově chráněným prostorem a architektura je zde velmi dobře zachována, veřejná prostranství uplynulými desetiletími přišla o své původní kouzlo, poměrně zašla a chystá se jejich celková obnova. Koncepční studie byla zpracována především z důvodu koordinace veškerých zájmů v území tedy památkového, architektonicky-urbanistického a zájmu místních obyvatel," uvedl náměstek primátora Petr Hlaváček (TOP 09).

Kromě opravy povrchů komunikací, náměstí a rekonstrukce infrastruktury, vznikne nový systém hospodaření s dešťovou vodou. Cesty pro chodce budou bezbariérové a zlepší se pěší propojení se sousedními částmi města.

Studie doporučila rovněž vytvořit informační centrum a naučný okruh, který bude sloužit turistům, a součástí bude navigační systém a označení vil. „Cílem je vytvořit takové zázemí pro návštěvníky sídliště, aby byli co nejméně rušeni místní obyvatelé," uvedl Vácha.

Baba je od roku 1993 městskou památkovou zónou a v roce 2020 získala společně s dalšími funkcionalistickými koloniemi Werkbundu značku Evropského dědictví.


Autor: ČTK

Hřeje mě pohyb. Běží se na podporu obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii

Dnes v 09:48

Sportovně-charitativní akce Hřeje mě pohyb si na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy vybudovala již svou tradici. Letošní třetí pokračování odstartuje v neděli 2. dubna v 11 hodin.

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

Včera ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Na 1/2Maratonu Praha budou závodit dvojnásobný vítěz nebo elitní běžkyně

Včera ve 14:37

V sobotu se do pražských ulic vydají běžci. 1/2Maraton Praha se po roce vrací. Ozdobou budou nejenom tisíce běžců, ale také elitní atleti. 

V sobotu se bude uklízet v Nových Vysočanech

Včera v 08:51

Další úklidová akce v sobotu 1. dubna v Nových Vysočanech v Praze 9.

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Další články
Nahoru