dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Pražské krimi

Babo, dej sem peníze, zařval lupič a praštil trafikantku lahví do hlavy. Ta mu udělala to samé. Dvakrát!

Oko za oko, zub za zub. Takto by se dala ve zkratce popsat nepodařená loupež, ke které došlo v úterý odpoledne.

V úterý v sedmnáct hodin vešel do trafiky v ulici K Libuši neznámý muž, který v ruce držel za hrdlo prázdnou lahev. Takto vyzbrojen si to namířil rovnou za prodejní pult, kde se slovy „babo, dej sem peníze“ požadoval vydání veškeré finanční hotovosti.

Ve stejnou chvíli navíc udeřil trafikantku lahví dvakrát do temene hlavy. Pak už se věnoval výhradně pokladně, což se mu vzápětí vymstilo. „Žena sebrala poslední síly, lupiči vytrhla lahev z ruky a oplatila mu stejnou měrou, tedy, také ho, lidově řečeno, vzala dvakrát po hlavě,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Na to lupič začal zmatkovat a z provozovny utekl s nepořízenou. Nicméně i tak případ nyní prošetřují kriminalisté čtvrtého policejního obvodu pro trestný čin loupeže. Ti pátrají po přibližně 175 centimetrů vysokém mladíkovi, ve věku kolem osmnácti let.

Ten byl v době loupeže oblečen do černé mikiny s kapucí, kterou měl přes hlavu, a do černých tepláků. „Pachateli hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestný čin loupeže až desetileté vězení,“ dodal policejní mluvčí Tomáš Hulan.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru