dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Baba je i pro babičky. Nejvytíženější přívoz má novou loď bez bariér, brzy se dočkají další linky
Linka přívozu na severu Prahy má novou loď. Větší a bezbariérovou. Foto: Ropid

Baba je i pro babičky. Nejvytíženější přívoz má novou loď bez bariér, brzy se dočkají další linky

Přívoz P2 se po deseti letech provozu dočkal nového plavidla, které vychází z potřeb nejvytíženějšího přívozu Pražské integrované dopravy. Nová elegantní loď Baba byla dopravcem Pražské Benátky vyvinuta speciálně pro linku P2 – nabízí dostatek prostoru pro 40 cestujících i pro přepravu kočárků a jízdních kol, díky palubové konstrukci a novým přístavištím umožňuje pohodlný nástup a výstup v jedné úrovni. Převozníci ocení i dobré plavební vlastnosti a krytou kormidelnu.

„Loď Baba nahradí původní plavidla, která byla cestujícími oprávněně kritizována za nepohodlný a tím i zdlouhavý nástup do lodí a jejich nízkou kapacitu (pouze 12 osob),“ uvádí náměstek primátorky a radní pro oblast dopravy Petr Dolínek.

Přívoz P2 lonipřepravil 224 tisíc cestujících a přes 18 tisíc jízdních kol, v sezoně pak denně průměrně 900 cestujících, stovku kol a desítky kočárků. Vysoká poptávka od jara do podzimu vedla k nutnosti posilovat provoz dalším plavidlem, což zvyšovalo provozní a ekonomickou náročnost linky.

„Přívoz P2 poskytuje nejrychlejší spojení pro běžné denní cesty, zejména mezi Bohnicemi a Prahou 6, poptávku však často výrazně zvyšuje atraktivita spojení do botanické a zoologické zahrady či zájem o rekreační aktivity na obou vltavských březích,“ dodává ředitel organizace Ropid Petr Tomčík.

Provoz přívozu P2 je od dnešního dne zajištěn v základním intervalu 15 minut (v pracovní dny ráno 10 minut) s tím, že časové polohy spojů vycházejí z návazností se spoji autobusových linek 112 a 236. Právě linka 236, která byla zřízena v roce 2009 pro přímé spojení z Bohnic k přívozu, často přivezla více cestujících, než kolik byla kapacita původního plavidla.

privoz-p2-nahled

„V rámci našich služeb Pražanům obsluhujeme čtyři přívozy, které jsou sezónně i celoročně dosti vytížené. Jen v loňském roce jsme převezli téměř 350 000 cestujících. Konstrukcí nového typu lodě jsme vyslyšeli hlasy, které žádaly přístupnější převozní servis pro kočárky a také cyklisty. Baba je konstruována jako bezbariérová loď, do které se snadno nastupuje,“ vysvětluje Zdeněk Bergman za dopravce Pražské Benátky.

Do konce července dopravce Pražské Benátky nasadí nové lodě i na přívozy P1, P5 a P6, všechny přívozy tak budou zajišťovat bezbariérový přístup mezi molem a plavidlem.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru