dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Pražský život

Azyly pro milence mají na jaře žně

Tak, jako je pro obchodníky nejlepší čas před Vánocemi a pro majitele fitness center období po jejich skončení, i provozovatelé hodinových hotelů mají své žně. A jelikož Češi obsazují v průzkumech zabývajících se nevěrou přední příčky, nelze se divit, že v mileneckých azylech, kterých je v Praze velké množství, začne být rušno právě nyní, kdy na lidi „leze jaro“.

Nevěrníci, kteří nechtějí riskovat provalení jejich schůzek a odmítají se spoléhat na zdánlivou anonymitu velkoměsta, vyhledávají azyl hodinových hotelů. A jelikož jich je v Praze docela dost, dá se předpokládat, že se zde tomuto businessu s nevěrou docela daří.

Pražský patriot, aniž by jakkoli k návštěvě těchto míst nabádal, se pokusil zmapovat, co všechno svým klientům hodinové hotely nabízejí. Díky konkurenci je nabídka skutečně pestrá a někdy až úsměvná.

Diskrétnost nade vše

Základní podmínkou, kterou musí splňovat hodinové hotely a klienti ji považují za samozřejmost, je absolutní diskrétnost a péče o soukromí. „Hosty nikdy nekontaktujeme. Telefonní čísla hostů, z kterých k nám volají na azyl, neukládáme,“ slibuje na svém webu břevnovský azyl pro milence.

„Můžete od nás očekávat diskrétnost a nadstandardní servis. V našich útulně zařízených pokojích se budete cítit jako doma,“ láká azyl v Nuslích.

Hodinové hotely fungují buď zcela samostatně, anebo jsou součástí klasických hotelů. V takovém případě mají zpravidla samostatný diskrétní vchod. Aby měli i zákazníci maximální pocit utajení, na recepci po nich nechtějí občanku či jiné doklady.

Většinou stačí nahlásit například heslo typu „pokoj pro azyl“, zaplatit, vyfasovat klíč a pak si už jít užívat na pokoj. Pro motorizované klienty většinou fungují nenápadná parkoviště. Jsou i azyly pro milence, které jsou v garsonkách či bytech v běžných obytných domech.

Většinou stačí hodina

Některé hotely nabízejí luxus, jiné maximální jednoduchost. Lze se tak „zašít“ v komfortním pokoji v zámeckém stylu, ale také v obyčejném kamrlíku s obyčejnou postelí. Podle toho se také liší ceny.

Ty jsou stanoveny zpravidla za každou započatou hodinu. Komu stačí „hodinová rychlovka“, může sehnat pokoj už za 300 korun, ale klidně i za 500 či VIP za 700 korun, kde už lze nalézt takové vymoženosti, jako je například vířivka.

Čím déle zákazníci mají pokoj pronajatý, cena klesá. Základní sazba je většinou stanovena na první hodinu. Spoustě klientům stačí právě tento čas. Uvědomují si, že čím kratší dobu zde budou, tím menší podezření vzbudí u okolí. Ostatně, název hodinový hotel přeci mnohé vysvětluje.

Anketa

Byli jste někdy svému partnerovi nevěrní?

52.1%
(52.1%)
47.9%
(47.9%)
Za celou noc se zpravidla platí tisícovka a více. Podniky se snaží uspět ve velké konkurenci také různými akcemi. „Přijďte si k nám užít přes oběd! Pokud si v 11 hodin zaplatíte 60 minut, za další hodinu neplatíte,“ láká azyl na Novém Městě. „Zaplatíte – li si celou noc, můžete zůstat v posteli až do dvanácti,“ slibuje zařízení na Vinohradech.

„Největší nával je odpoledne mezi čtvrtou a šestou hodinou. Klienti si asi chtějí užít po práci a doma pak řeknou, že se v ní zdrželi,“ usmívá se žižkovský podnikatel Jiří. Podle něj se v hotelu dveře netrhnou také v době oběda. Potvrzuje, že nyní nastává období, ve kterém je větší zájem milenců o azyl. „Asi jde na lidi jaro. Dubny a květny jsou zpravidla dobré,“ směje se. 

Hodinové hotely jsou rozesety po celé Praze. Milenci tak najdou azyl v historickém centru, ale i mimo něj a na sídlištích. Některé podniky, které lákají pražské klienty, fungují ve vesničkách za okrajem metropole.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru