dnes
Neděle - jasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
5°C
Až si píchneš dávku, ukliď po sobě. Nedaleko metra Florenc se objevil kontejner na stříkačky
Ilustrační foto: archiv

Až si píchneš dávku, ukliď po sobě. Nedaleko metra Florenc se objevil kontejner na stříkačky

V Praze 8 nechalo vedení tamní radnice nainstalovat první kontejner na použité injekční stříkačky. Je v parku na Těšnově, blízko stanice metra Florenc. Nádobu instalovalo sdružení Progressive, které se zabývá drogovou problematikou.

Kontejner bude v letních měsících vybírán jednou za dva a v zimě jednou za tři dny. Pracovníci programu Fixpoint rekrutující se z řad uživatelů drog nebudou jen vybírat kontejner, ale budou i vyhledávat a likvidovat pohozené injekční stříkačky v jeho okolí. 

„V okolí stanice metra Florenc včetně samotného parku Těšnov je bohužel zvýšený výskyt drog. Instalace kontejneru pro vhazování použitých injekčních stříkaček by měla přispět ke snížení rizika, že se někdo poraní o pohozené stříkačky,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus.

Stejné nádoby Progressive umístil před více než šesti lety také v Praze 5, která se s problémem odhozených stříkaček dlouhodobě potýká. Tehdy se objevily mimo jiné u smíchovského nádraží, v Drtinově ulici nebo v parku Na Skalce.

Sdružení v Praze 5 provozovalo také automaty na výdej nových stříkaček, ty byly ale po protestech místních obyvatel později odstraněny.


Další články
Nahoru