dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Až přijede ukrajinský prezident za Zemanem, vedení Prahy se k němu otočí zády
Ukrajinský prezident zamíří na Pražský hrad za Milošem Zemanem, pozvánka na Staroměstskou radnici ho mine. Foto: archiv

Až přijede ukrajinský prezident za Zemanem, vedení Prahy se k němu otočí zády

Vedení hlavního města se odmítlo podílet na státní návštěvě ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče. Podle pražského primátora Tomáše Hudečka (TOP 09) Praha obvykle v rámci návštěv hlav států pořádá akce, například na Staroměstské radnici, na které je zve. Žádnou takovou v případě Janukovyče nechystá.

„Za současných okolností nevidím jediný důvod, proč by se na návštěvě Praha měla podílet," řekl pro ČTK Hudeček. Zároveň Praha, která s návštěvou ukrajinské hlavy nesouhlasí, daruje prostřednictvím organizace Člověk v tísni 500 000 korun na pomoc demonstrantům, kteří při střetech v ukrajinských městech utrpěli zranění. Janukovyč má dorazit do Prahy v dubnu.

Anketa

Souhlasíte s odmítavým postojem vedení Prahy k chystané návštěvě ukrajinského prezidenta?

36.6%
(36.6%)
63.4%
(63.4%)
Janukovyč má přijet do Prahy na dubnový summit Východního partnerství. I když se kvůli potlačování protestů v Kyjevě ozval proti pozvání nesouhlas, Miloš Zeman se zrušením návštěvy ukrajinského prezidenta nepočítá. „Pan prezident upřednostňuje dialog, který znamená dialog se všemi stranami," sdělil tento týden ČTK Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

„Pochybuji, že by se ukrajinský prezident Viktor Janukovyč zalekl primátorovy výzvy, že by neměl přistávat na letišti Václava Havla, stejně jako lze těžko očekávat, že bude hlava státu Ukrajiny zvažovat přijetí pozvání zrovna kvůli tomu, že si mladý pan Hudeček dupnul nožkou, aby dodal vážnosti svému ráznému tvrzení, že prezidenta nevezme na Staroměstskou radnici,“ zritizovala postoj primátora předsedkyně klubu zastupitelů KSČM v pražském zastupitelstvu Marta Semelová.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru