Dnes Čtvrtek - polojasno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 18. 4. 2024
Svátek má Valérie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

Až milion korun mohou na start-up získat studenti Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT

Až milion korun mohou získat na svůj start-up studenti Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI) v soutěži Start-up@FJFI. Všichni účastníci projektu získají úvodní mentoring, v jehož rámci jim zkušení podnikatelé ukáží, jak se firma buduje a rozvíjí. Celý projekt se soutěží připravila fakulta ve spolupráci s investiční společností Presto Ventures a s ČSOB, která provozuje start-upový akcelerátor Start It @ČSOB.

„Naši absolventi se na pracovním trhu rozhodně neztratí, nicméně věřím, že mnozí z nich nosí v hlavě nápady na mimořádně zajímavé projekty, jen se třeba někdy obávají je převést v realitu. Společně s Presto Ventures a Start It @ČSOB jim ukážeme, že obavy jsou zbytečné,“ vysvětluje proděkan pro pedagogiku doc. Milan Krbálek.

„Sám jsem absolventem Jaderky a vím, že jde o elitní a náročnou školu. Studenti, kteří ‚přežijí‘ až do konce, určitě patří mezi ty nejtalentovanější a nejpracovitější na našem trhu. A z vlastního pedagogického působení na fakultě mám zkušenost, že jsou také mimořádně kreativní, podnikaví a úspěšní i v mimoškolních aktivitách, sportu, muzice… Přesně takoví lidé mají nejlepší předpoklady vybudovat úspěšné produkty a firmy a stát u budoucích globálních firem s českými kořeny. My jim chceme ukázat, že rozjet podnikání není zase tak složité, a pomůžeme jim i s prvními kroky,“ říká Přemysl Rubeš, zakladatel a šéf Presto Ventures a absolvent FJFI.

Svůj projekt mohou do soutěže Start-up@FJFI přihlásit studenti FJFI. Mohou to být jednotlivci či až pětičlenné týmy, kde musí být alespoň polovina členů z FJFI. Přihlášky do soutěže se budou podávat v prosinci 2022. Porota následně vybere týmy do mentoringového programu. Výběr jednoho až tří vítězných projektů proběhne do konce června 2023.

„Přemysl Rubeš už čtvrtým rokem vede seminář Startupový projekt. Soutěž Start-up @FJFI vzešla z diskuzí nad tím, jak studenty motivovat k tomu, aby nápady nenechali ležet ladem a aby se pustili do jejich realizace,“ dodává doc. Milan Krbálek.

Kromě toho, že Přemysl Rubeš vede seminář a spolu s kolegy zajistí mentoring účastníků soutěže, bude se jeho firma Presto Ventures podílet 70 procenty na počáteční investici do vítězného projektu či projektů. Zbylou část investuje přímo fakulta. Vítězné nápady soutěže Start-up@FJFI získají také divokou kartu do akceleračního programu Start It @ČSOB. Ten už před začátkem soutěže všem zájemcům nabízí dobrovolný dvoudenní přípravný workshop pro studenty ve dnech 25.–27. listopadu 2022.


Autor: Cen

Národní centrum Stavebnictví 4.0 se opět představí na Stavebním veletrhu

14. dubna 2024 v 18:57

Národní centrum Stavebnictví 4.0 se již podruhé představí na Stavebním veletrhu a Festivalu architektury, který se letos uskuteční ve dnech 24.–27. dubna 2024 na brněnském výstavišti. Organizuje zde stavební hackathon na téma dostupné bydlení i diskuse s influencery, kteří se věnují rozdílným...

innogy pořádá setkání Klubu seniorů s energií

5. dubna 2024 ve 20:29

Společnost innogy pořádá pravidelné setkání Klubu seniorů s energií. „Vážíme si našich bývalých zaměstnanců, kteří v minulosti svoji pracovní dráhu spojili právě s innogy. Každoročně se s našimi seniory potkáváme v lokalitách po celé ČR, abychom s nimi a vedením firmy strávili příjemné chvíle, kdy...

Kariérní dny ČVUT spojí šest tisíc studentů se stovkou firem

5. dubna 2024 ve 12:31

Poptávka po absolventech informatických, elektrotechnických a strojírenských oborů ČVUT na trhu práce neustává. Fakulta strojní (FS) a Fakulta elektrotechnická (FEL) ČVUT v Praze vycházejí vstříc uspořádáním již třetího ročníku Kariérních dnů. Cílem akce, která se koná 9. a 10. dubna...

Podnikatelské fórum v H55

1. dubna 2024 v 06:57

Praze 14 letos končí platnost stávajícího strategického plánu rozvoje. Proto aktuálně připravuje nový, opět desetiletý plán, s názvem „Strategie udržitelného rozvoje 2025+“.

Velikonoce v Praze příjemně překvapily hoteliéry

31. března 2024 ve 20:54

V letošním roce se opět potvrdilo, že s příchodem velikonočních svátků startuje v České republice hlavní turistická sezóna. Jak ukazují aktuální data společnosti HotelTime Solutions, během Velikonoc budou ubytovací kapacity takřka vyprodané (prodáno je...

VIG Re uzavřela 15. rok působení s rekordními výsledky a položila základy pro budoucí růst

28. března 2024 v 06:15

Společnost VIG Re, zajišťovna skupiny Vienna Insurance Group, hlásí za fiskální rok 2023 významný nárůst jak na straně příjmů, tak i na straně zisku. Rok 2023 také znamená první reporting VIG Re podle nového účetního standardu IFRS 17/9.

Retailový Oscar míří do Prahy. Ocenění za nejlepší prodejnu získala česká společnost Potten & Pannen – Staněk

25. března 2024 ve 21:08

Skvělým úspěchem se může pyšnit česká společnost s prémiovým kuchyňským vybavením Potten & Pannen – Staněk, která si z amerického Chicaga odnáší tu nejprestižnější cenu ve světové soutěži Global Innovation Awards (GIA). Mezinárodní porotu uchvátila svou unikátní prodejnou Atelier Potten &...

Další články
Nahoru