Dnes Neděle - jasno 10°C
Zítra Pondělí - skorojasno 11°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Až do Tří králů budou v pražské MHD vánočně nazdobené tramvaje, retrobus i lanovka
Konvoj nazdobených tramvají při průjezdu Malostranským náměstím. Foto: Daniel Šabík / DPP

Až do Tří králů budou v pražské MHD vánočně nazdobené tramvaje, retrobus i lanovka

Poprvé o letošním adventu v sobotu večer vypravil pražský dopravní podnik (DPP) do ulic svoji flotilu vánočně nazdobených vozidel. Nechybí mezi nimi tramvaje Škoda 15T ForCity, T3, Mazačka nebo retrobus Irisbus Citelis 12M. Letos je navíc vánočně nazdobená také historická dvounápravová tramvaj Ringhoffer, oba vozy lanovky na Petřín, včetně horní stanice lanovky a Muzeum MHD.  

Vánoční tramvaj 15T jezdí na lince číslo 9, retrobusem na lince číslo124. V dalších dnech se budou tramvaje střídat také na linkách č. 12 a 20, v případě retrobusu i na linkách 109, 111 nebo 199. Od posledního listopadového pondělí se přidá vánočně vyzdobená Mazačka. 

Svátečně nazdobenou tramvaj Ringhoffer DPP poprvé vypraví v pátek 3. prosince na historickou linku číslo 42 a na lince číslo 2 se k ní přidají vánoční tramvaje T3. Všechna vánoční vozidla budou v pražské MHD jezdit až do Tří králů, tedy do 6. ledna. 

Všechna vozidla dohromady zdobí více než 13 tisíc vánočních světýlek, vnitřní sváteční dekorace a také speciální vnější polepy se zimní a vánoční tematikou. Na výzdobě se podílela více než dvacet lidí. 

„Vánoční flotilou chceme poděkovat všem, kteří využívají pražskou MHD a přispět k navození předvánoční atmosféry v Praze. Věřím, že vánoční vozy udělají cestujícím radost, a že si je až do Tří králů užijí,“ uvedl generální ředitel DPP Petr Witowski. 


Autor: Jan Puci

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

ČD posílí dopravu na sobotní Pochod Praha – Prčice

18. května 2023 ve 12:26

České dráhy výrazně posílí dopravu na 56. ročník Pochodu Praha – Prčice, který se koná už tuto sobotu 20. května. Vzhledem k očekávanému velkému zájmu o přepravu do míst startů dopravce vypraví na trati z Prahy přes Benešov u Prahy a Olbramovice do Tábora a Sedlčan posilové vlaky a zvětší kapacitu...

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 6: Nové možnosti parkování pro dědinské

16. května 2023 v 08:49

Obyvatelé Dědiny mohou od května parkovat na nevyužívané odstavné ploše v blízkosti sídliště. Praha 6 se na tom dohodla s majitelem pozemku, ministerstvem obrany. Částečně se tak podaří nahradit parkovací místa, která dočasně chybí kvůli stavbě tramvajové trati a...

Další články
Nahoru