Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - oblacno 2°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Až do Tří králů budou v pražské MHD vánočně nazdobené tramvaje, retrobus i lanovka
Konvoj nazdobených tramvají při průjezdu Malostranským náměstím. Foto: Daniel Šabík / DPP

Až do Tří králů budou v pražské MHD vánočně nazdobené tramvaje, retrobus i lanovka

Poprvé o letošním adventu v sobotu večer vypravil pražský dopravní podnik (DPP) do ulic svoji flotilu vánočně nazdobených vozidel. Nechybí mezi nimi tramvaje Škoda 15T ForCity, T3, Mazačka nebo retrobus Irisbus Citelis 12M. Letos je navíc vánočně nazdobená také historická dvounápravová tramvaj Ringhoffer, oba vozy lanovky na Petřín, včetně horní stanice lanovky a Muzeum MHD.  

Vánoční tramvaj 15T jezdí na lince číslo 9, retrobusem na lince číslo124. V dalších dnech se budou tramvaje střídat také na linkách č. 12 a 20, v případě retrobusu i na linkách 109, 111 nebo 199. Od posledního listopadového pondělí se přidá vánočně vyzdobená Mazačka. 

Svátečně nazdobenou tramvaj Ringhoffer DPP poprvé vypraví v pátek 3. prosince na historickou linku číslo 42 a na lince číslo 2 se k ní přidají vánoční tramvaje T3. Všechna vánoční vozidla budou v pražské MHD jezdit až do Tří králů, tedy do 6. ledna. 

Všechna vozidla dohromady zdobí více než 13 tisíc vánočních světýlek, vnitřní sváteční dekorace a také speciální vnější polepy se zimní a vánoční tematikou. Na výzdobě se podílela více než dvacet lidí. 

„Vánoční flotilou chceme poděkovat všem, kteří využívají pražskou MHD a přispět k navození předvánoční atmosféry v Praze. Věřím, že vánoční vozy udělají cestujícím radost, a že si je až do Tří králů užijí,“ uvedl generální ředitel DPP Petr Witowski. 


Autor: Jan Puci

Rekonstrukce křižovatky na náměstí Osvoboditelů

Včera ve 14:31

Od 20. ledna začne další etapa prací na rekonstrukci křižovatky na náměstí Osvoboditelů v Radotíně.

Portlík: Praha 9 je pro rozvoj trolejbusových linek

11. ledna 2022 v 18:20

Pražský dopravní podnik včera v Letňanech zahájil výstavbu infrastruktury pro první regulérní trolejbusovou linku od roku 1954. Stavební práce na elektrifikaci autobusové linky 140 Palmovka – Miškovice potrvají 10 měsíců, uvedení linky 58 do zkušebního provozu se předpokládá v průběhu letošního...

Oprava opěrné zdi v Komořanské pokračuje

7. ledna 2022 v 07:16

Technická správa komunikací (TSK) naváže na již provedené práce v minulém roce podél Komořanské a začne od pondělí 10. ledna s druhou a třetí etapou stavby. 

Další články
Nahoru