Dnes Středa - oblacno 13°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 12°C
Středa 12. 6. 2024
Svátek má Antonie
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Až do Tří králů budou v pražské MHD vánočně nazdobené tramvaje, retrobus i lanovka
Konvoj nazdobených tramvají při průjezdu Malostranským náměstím. Foto: Daniel Šabík / DPP

Až do Tří králů budou v pražské MHD vánočně nazdobené tramvaje, retrobus i lanovka

Poprvé o letošním adventu v sobotu večer vypravil pražský dopravní podnik (DPP) do ulic svoji flotilu vánočně nazdobených vozidel. Nechybí mezi nimi tramvaje Škoda 15T ForCity, T3, Mazačka nebo retrobus Irisbus Citelis 12M. Letos je navíc vánočně nazdobená také historická dvounápravová tramvaj Ringhoffer, oba vozy lanovky na Petřín, včetně horní stanice lanovky a Muzeum MHD.  

Vánoční tramvaj 15T jezdí na lince číslo 9, retrobusem na lince číslo124. V dalších dnech se budou tramvaje střídat také na linkách č. 12 a 20, v případě retrobusu i na linkách 109, 111 nebo 199. Od posledního listopadového pondělí se přidá vánočně vyzdobená Mazačka. 

Svátečně nazdobenou tramvaj Ringhoffer DPP poprvé vypraví v pátek 3. prosince na historickou linku číslo 42 a na lince číslo 2 se k ní přidají vánoční tramvaje T3. Všechna vánoční vozidla budou v pražské MHD jezdit až do Tří králů, tedy do 6. ledna. 

Všechna vozidla dohromady zdobí více než 13 tisíc vánočních světýlek, vnitřní sváteční dekorace a také speciální vnější polepy se zimní a vánoční tematikou. Na výzdobě se podílela více než dvacet lidí. 

„Vánoční flotilou chceme poděkovat všem, kteří využívají pražskou MHD a přispět k navození předvánoční atmosféry v Praze. Věřím, že vánoční vozy udělají cestujícím radost, a že si je až do Tří králů užijí,“ uvedl generální ředitel DPP Petr Witowski. 


Autor: Jan Puci

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

Včera v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Omezení provozu odboru dopravně správních agend Prahy 1

7. června 2024 v 08:25

Ve dnech 11 až 14. června a 17. až 18. června bude z důvodu stěhování pro veřejnost uzavřen odbor dopravně správních agend ÚMČ Praha 1 – výdejna parkovacích oprávnění a přestupkové pracoviště. Radnice o tom informuje na svých stránkách.

Parkování v Nových Butovicích za 50 korun

6. června 2024 v 07:53

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Práce na novém mostě omezí provoz v Praze 4

3. června 2024 v 11:09

Stavební práce na výstavbě nového mostu mezi Smíchovem a Podolím od začátku června do konce listopadu výrazně zkomplikují provoz nejen na Podolském nábřeží, ale také v Jeremenkově ulici a především na křižovatce Dvorce.

Na zastávce Branické náměstí je nový přístřešek

2. června 2024 v 16:43

V pátek začal cestujícím sloužit v Praze 4 nový přístřešek na autobusové zastávce Branické náměstí. Na sociálních sítích i tom informoval radní čtvrté městské části Tomáš Hrdinka (ANO).

Praha 6: Setkání na téma dopravy ve Vokovicích

1. června 2024 v 10:54

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve zájemce z řad veřejnosti na společné jednání na téma dopravy ve Vokovicích.

Další články
Nahoru