Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Až do Tří králů budou v pražské MHD vánočně nazdobené tramvaje, retrobus i lanovka
Konvoj nazdobených tramvají při průjezdu Malostranským náměstím. Foto: Daniel Šabík / DPP

Až do Tří králů budou v pražské MHD vánočně nazdobené tramvaje, retrobus i lanovka

Poprvé o letošním adventu v sobotu večer vypravil pražský dopravní podnik (DPP) do ulic svoji flotilu vánočně nazdobených vozidel. Nechybí mezi nimi tramvaje Škoda 15T ForCity, T3, Mazačka nebo retrobus Irisbus Citelis 12M. Letos je navíc vánočně nazdobená také historická dvounápravová tramvaj Ringhoffer, oba vozy lanovky na Petřín, včetně horní stanice lanovky a Muzeum MHD.  

Vánoční tramvaj 15T jezdí na lince číslo 9, retrobusem na lince číslo124. V dalších dnech se budou tramvaje střídat také na linkách č. 12 a 20, v případě retrobusu i na linkách 109, 111 nebo 199. Od posledního listopadového pondělí se přidá vánočně vyzdobená Mazačka. 

Svátečně nazdobenou tramvaj Ringhoffer DPP poprvé vypraví v pátek 3. prosince na historickou linku číslo 42 a na lince číslo 2 se k ní přidají vánoční tramvaje T3. Všechna vánoční vozidla budou v pražské MHD jezdit až do Tří králů, tedy do 6. ledna. 

Všechna vozidla dohromady zdobí více než 13 tisíc vánočních světýlek, vnitřní sváteční dekorace a také speciální vnější polepy se zimní a vánoční tematikou. Na výzdobě se podílela více než dvacet lidí. 

„Vánoční flotilou chceme poděkovat všem, kteří využívají pražskou MHD a přispět k navození předvánoční atmosféry v Praze. Věřím, že vánoční vozy udělají cestujícím radost, a že si je až do Tří králů užijí,“ uvedl generální ředitel DPP Petr Witowski. 


Autor: Jan Puci

Zlíchovský tunel bude několik nocí uzavřen

Včera v 08:48

Ve Zlíchovském tunelu probíhá výměna sodíkového osvětlení za osvětlení s LED zdroji včetně napájení, probíhají proto noční uzavírky tunelu.

Letní uzavírka části Hornoměcholupské ulice

Včera v 08:42

V pondělí 4. července 2022 zahájí Technická správa komunikací (TSK) první fázi opravy Hornoměcholupské ulice.

Oprava uzavře Kosteleckou ulici

22. června 2022 v 15:20

Technická správa komunikací (TSK) provede v období od 2. do 10. července opravu Kostelecké ulice v úseku mezi ulicemi Tupolevova (kruhový objezd) a Cukrovarská (železniční přejezd).

Dnes v noci se uzavře Zlíchovský tunel

20. června 2022 v 11:27

Od 20. června od 23 hodin do 21.června do 5 hodin bude uzavřen západní tubus – směr Barrandovský most, a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Tunelový komplex Blanka bude ve čtvrtek v noci uzavřen

15. června 2022 v 10:29

Z důvodu pravidelné údržby tunelů bude Tunelový komplex Blanka od čtvrtka 16. června od 23 hodin do pátku 17. června do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru