Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Až do prosince nebudou v části Holešovic jezdit tramvaje. Začala oprava tratě
Koleje. Ilustrační foto: DPP

Až do prosince nebudou v části Holešovic jezdit tramvaje. Začala oprava tratě

V Holešovicích nejedou od pátku kvůli opravě trati tramvaje mezi zastávkami Výstaviště a Nádraží Holešovice. Výluka potrvá do úterý 5. prosince. Náhradní doprava ve zmíněném úseku není zavedena, tramvaje jedou po náhradních trasách. Informovala o tom mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková.

Stavební práce ovlivní denní linky číslo 6, 12, 14, 17 a noční linky 93 a 94, které budou jezdit po změněných trasách. „Tramvajovou trať v celém úseku od Strossmayerova náměstí až po křižovatku ulic Na Zátorách a Partyzánská je nezbytné zrekonstruovat. Práce proběhnou ve třech samostatných etapách letos, pak v letech 2024 a 2025 v úzké koordinaci s dalšími subjekty a plánovanými stavbami v oblasti, zejména se Správou železnic a Technickou správou komunikací hl. m. Prahy,“ uvedl důvody rekonstrukce Jan Šurovský, člen představenstva a technický ředitel DPP – Povrch.

První etapa, kompletní rekonstrukce tratě v úseku od křižovatky ulic U Výstaviště, Za Elektrárnou a Bubenská po křižovatku ulic Na Zátorách a Partyzánská, právě začala. Trať je v tomto úseku podle Šurovského prakticky v havarijním stavu a aktuálně se jedná o jeden z nejhorších úseků v Praze.

„Trať je tvořena BKV panely z roku 1979 a její poslední oprava proběhla před necelými deseti lety v roce 2014,“ uvedl důvody rekonstrukce Šurovský. Kromě toho v koordinaci se stavebními pracemi DPP provede Správa železnic výměnu mostu vlečky do Elektrárny Holešovice přes ulici U Výstaviště. 

Rekonstrukce tratě v úseku Výstaviště – Nádraží Holešovice

Z důvodu rekonstrukce tramvajové tratě bude do úterý 5. prosince do zhruba 24:00 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Výstaviště – Nádraží Holešovice.

Změny tras tramvajových linek

Linka č. 6 bude v úseku Strossmayerovo náměstí – Dělnická odkloněna přes zastávky Vltavská a Holešovická tržnice.

Linka č. 12 bude ve směru z centra ze zastávky Nádraží Holešovice odkloněna přes zastávky Trojská a Ke Stírce do zastávky Kobylisy (nástupní zastávka Březiněveská).

Linka č. 14 bude ve směru z centra ze zastávky Dělnická odkloněna přes zastávky Nádraží Holešovice, Trojská, Ke Stírce a Kobylisy do obratiště Vozovna Kobylisy.

Linka č. 17 bude ve směru od Libuše zkrácena do obratiště Výstaviště.

Linka č. 93 bude v úseku Strossmayerovo náměstí – Nádraží Holešovice odkloněna přes zastávky Vltavská, Holešovická tržnice a Dělnická.

Linka č. 94 bude v úseku Strossmayerovo náměstí – Dělnická odkloněna přes zastávky Vltavská a Holešovická tržnice.

Náhradní autobusová doprava není zavedena.

Zdroj: DPP


Autor: puc

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Další články
Nahoru