dnes
Pondělí - obcasny-dest
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Až 80 bezdomovců najde každý den teplou postel v noclehárně Vackov
Středisko pomoci Vackov pomáhá lidem bez domova přečkat zimu. Foto: praha.charita.cz

Až 80 bezdomovců najde každý den teplou postel v noclehárně Vackov

Zimní noclehárna Středisko pomoci Vackov v ulici Malešická na Žižkově nabídne od dnešního večera přenocování lidem bez domova. Bude otevřena každou noc od 21 do 7 hodin, a to až do 16. března příštího roku. V současnosti nabízí při standardním provozu 80 míst k přespání, v krizové situaci pak maximálně o deset více.

Cílem projektu je sociální pomoc lidem bez domova, pro které by mohl mít pobyt na ulici v mrazivých zimních nocích dramatické následky. Přednostně budou přijímáni nemocní, oslabení, osoby staršího věku a ženy.

Azyl ve středisku naleznou i lidé bez domova, kteří byli právě propuštěni z nemocnice, nebo je sem přivezla záchranná služba ze zdravotnického zařízení.

Náklady na čtyři měsíce provozu Střediska pomoci Vackov jsou odhadovány ve výši 1,2 milionu korun. Všechny služby jsou zde lidem bez domova poskytovány zdarma. Kromě místa k přespání si mohou vzít teplý čaj a využít sprchu. Zanedbaným lidem jsou k dispozici hygienické prostředky a čisté ošacení.

Provoz noclehárny je veden tak, aby nerušil okolí. V době od 18.30 do 21.30 hodin, to je v době příchodu klientů do střediska, bude dohlížet na dodržování pravidel noclehárny a pořádek bezpečnostní služba. V době ranního odchodu klientů budou v okolí posíleny hlídky strážníků Městské policie.

Autorem článku je Jan Kadlec


Další články
Nahoru