dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražské krimi

Autoři výhrůžných nápisů jsou podezřelí z činů z nenávisti

Neznámí pachatelé, kteří čtyři místa v Praze o víkendu popsali výhrůžnými nápisy, případně nacistickou symbolikou, jsou podezřelí ze sprejerství a trestných činů z nenávisti. Policejní mluvčí Tomáš Hulan ČTK řekl, že na základě vyhodnocení nápisů a nákresů je policie podezřívá z poškození cizí věci sprejerstvím, z podněcování k nenávisti vůči jiné skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a z trestného činu projevů sympatií k hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. V případě odsouzení jim za to hrozí až tři roky vězení.

Popsány byly provozovny na Náměstí Jiřího z Poděbrad, ve Francouzské a Vinohradské ulici a vestibul metra Karlovo náměstí. Policisty a kriminalisty čeká vyhodnocení stop zajištěných na jednotlivých místech událostí.

„Pokud byste uměl detektivům v tomto směru kdokoliv pomoci, neváhejte a učiňte tak. Především by kriminalistům pomohla svědectví vedoucí ke konkrétním pachatelům, tedy jejich totožnosti, místu pobytu, či pohybu. Jakékoliv indicie tohoto typu, mající souvislost s popsanými případy můžete policistům předat prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ sdělil Hulan.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru