Dnes Středa - jasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 24°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský životPřednáškySetkání

Automotive Day zve na zkušební jízdy i přednášky

12. 4. 2023
Masarykův ústav vyšších studií ČVUT v Praze ve spolupráci s českým zastoupením sdružení technických vysokých škol EuroTeQ připravil pro odborníky i veřejnost první ročník akce Automotive Day. Konat se bude 12. dubna v areálu ČVUT v Dejvicích. Pokud vás zajímají auta i jen laicky, nesmíte chybět – všech dvacet exponátů bude zdarma k dispozici pro zkušební jízdy. A program odborné konference je také bohatý.

Akce sestává ze dvou částí: výstavy aut a konference na téma Soudobé výzvy automobilového průmyslu.

Výstavy se letos účastní pět významných automobilek (Škoda Auto, Hyundai, KIA, Toyota a Citroen) s dvaceti auty (převážně elektromobily a auta s hybridním pohonem). Výstava bude probíhat od 9:30 do 16:30 v prostoru Technické ulice mezi budovami NTK a VŠCHT. Auta budou k dispozici ke zkušebním jízdám. Výstava je otevřena všem návštěvníkům zdarma.

Konference se uskuteční od 10:30 do 16:30 v prostoru MÚVS ČVUT, Kolejní 2637/2a, Praha 6. Sestávat bude ze dvou panelů.

První bude věnován obecné problematice stavu českého automobilového sektoru (vystoupí například představitelé SAP, KPMG, EY, Total Energies a jednotlivých automobilek).

Druhý bude věnován technickým otázkám automobilového průmyslu (vystoupí představitelé technických fakult a CIIRCu ČVUT, Škody Auto a VŠCHT, kteří se budou věnovat aktuální problematice spalovacích motorů, elektromobility, aut na vodíkový pohon, Euro 7, autonomního řízení, materiálů pro automobilový průmysl, moderních katalizátorů, nákupního managementu, udržitelnosti v automobilovém průmyslu apod.). Celkem je přihlášeno více než dvacet přednášejících. Konference je určena zejména studentům a akademickým pracovníkům, nicméně i ona je volně přístupná.
Autor: Cen

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

Včera v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Zvony paměti pro Františku Zemínovou

Včera ve 12:38

Probouzení dějinné paměti a zvyšování povědomí o zločinech spáchaných totalitními režimy ve 20. století je smyslem projektu Zvony paměti.

Zámek Veleslavín i jeho park se otevřou veřejnosti

Včera v 11:43

V rámci Dne architektury si lidé mají možnost v sobotu a neděli 30. září a 1. října prohlédnout i zámek Veleslavín na Praze 6. Dny architektury jsou v posledních letech prakticky jedinou příležitostí, kdy lze park i zámek navštívit.

Haló ven!

Včera v 10:10

Spolek za Veselejší Střížkov zve na akci Haló ven kterou spolupořádá s radnicí Prahy 9. Akce proběhne 21. října od 16 hodin na Střížkově.

Břevnovské posvícení 2023

Včera v 08:31

V pátek 6. října odpoledne bude u Břevnovského kláštera v provozu většina stánků, pouťové atrakce a večer se koná diskotéka a v sobotu 7. října začne od rána pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečená žebra, sýry, řeznické speciality, bramborové placky, burgery, šašlik, palačinky...

Tajemství Noci vědců bude ČVUT odhalovat na několika místech v Praze

Včera v 07:34 | Aktualizováno v 11:34

Na dalším ročníku oblíbené vědecko-popularizační akce Noc vědců představí ČVUT v Praze coby jeden ze spolupořadatelů opravdové taje vědy. Noci vědců se zúčastní sedm z osmi fakult univerzity, k tomu Ústřední knihovna ČVUT, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, třešničkou na dortu...

Návštěvníci Vinobraní na Grébovce přispěli Dvojce srdcem částkou 12 778 korun

25. září 2023 ve 22:01

Během sobotního Vinobraní na Grébovce  přispěli návštěvníci do kasičky nadačního fondu Dvojka srdcem částkou 12 778 korun. „Díky tomu můžeme pomoci dalším obyvatelům Praha 2, kteří naši pomoc potřebují,“ poděkoval fond na svém facebookovém profilu.

Netopýři a přednáška o nich v Praze 4

25. září 2023 v 09:17

Ústav sociálních služeb Praha 4 připravil pro seniory v nově zrekonstruovaném Centru aktivního stáří přednášku s názvem Tajemní netopýři. Koná se ve středu 27. září od 10 hodin v nově zrekonstruovaném Centru aktivního stáří ve Svatoslavově ulici 227/27...

Vinobraní na náplavce 2023

25. září 2023 v 08:55

Oslava babího léta, vína a pohody na Rašínově nábřeží. Projděte vinnou stezkou přímo na náplavce v pátek 29. a v sobotu 30. září.

Praha 1: Odkaz Karla Gotta připomene videomapping na Rudolfinu

25. září 2023 v 07:09

V úterý 3. října proběhne premiéra videomappingu s názvem Odkaz Karla Gotta.

Praha 6: Setkání k zeleni na Hanspaulce

24. září 2023 ve 12:32

Radnice Prahy 6 zve k procházce v centrální části Hanspaulky a následné diskuzi na téma péče o zeleň.

Další články
Nahoru