Dnes Sobota - polojasno 12°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 12°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životPřednáškySetkání

Automotive Day zve na zkušební jízdy i přednášky

12. 4. 2023
Masarykův ústav vyšších studií ČVUT v Praze ve spolupráci s českým zastoupením sdružení technických vysokých škol EuroTeQ připravil pro odborníky i veřejnost první ročník akce Automotive Day. Konat se bude 12. dubna v areálu ČVUT v Dejvicích. Pokud vás zajímají auta i jen laicky, nesmíte chybět – všech dvacet exponátů bude zdarma k dispozici pro zkušební jízdy. A program odborné konference je také bohatý.

Akce sestává ze dvou částí: výstavy aut a konference na téma Soudobé výzvy automobilového průmyslu.

Výstavy se letos účastní pět významných automobilek (Škoda Auto, Hyundai, KIA, Toyota a Citroen) s dvaceti auty (převážně elektromobily a auta s hybridním pohonem). Výstava bude probíhat od 9:30 do 16:30 v prostoru Technické ulice mezi budovami NTK a VŠCHT. Auta budou k dispozici ke zkušebním jízdám. Výstava je otevřena všem návštěvníkům zdarma.

Konference se uskuteční od 10:30 do 16:30 v prostoru MÚVS ČVUT, Kolejní 2637/2a, Praha 6. Sestávat bude ze dvou panelů.

První bude věnován obecné problematice stavu českého automobilového sektoru (vystoupí například představitelé SAP, KPMG, EY, Total Energies a jednotlivých automobilek).

Druhý bude věnován technickým otázkám automobilového průmyslu (vystoupí představitelé technických fakult a CIIRCu ČVUT, Škody Auto a VŠCHT, kteří se budou věnovat aktuální problematice spalovacích motorů, elektromobility, aut na vodíkový pohon, Euro 7, autonomního řízení, materiálů pro automobilový průmysl, moderních katalizátorů, nákupního managementu, udržitelnosti v automobilovém průmyslu apod.). Celkem je přihlášeno více než dvacet přednášejících. Konference je určena zejména studentům a akademickým pracovníkům, nicméně i ona je volně přístupná.
Autor: Cen

Praha 13 chce na úřadu obsadit několik pracovních pozic

Dnes ve 20:17

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pracovních pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.

Malostranský hřbitov: Tanec smrti

Dnes v 09:28

Divadelní průvod, pohřeb smutku, připomínka radostí života ve stylu site-specific, která herce společně s diváky podněcuje k oslavě života, ale nezapomíná ani na lidskou smrtelnost ve čtvrtek 30. května ve 20:30.

Reuse neděle v Praze 6

Dnes v 07:52

Dát věcem druhou šanci můžete v neděli 2. června od 11 do 18 hodin na Vítězném náměstí.

Praha 6: Setkání v parku Malý Břevnov

Dnes v 07:25

Další ze série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se uskuteční v parku na Malém Břevnově. Tématem setkání ve středu 29. května v 17 hodin bude doprava, bytová výstavba nebo kulturní akce.

Žižkovské mezidvorky 2024

Dnes v 06:31

Třináctý ročník multižánrového sousedského festivalu v sobotu 25. května od 13 hodin. Těšit se můžete na staronové, ale i zbrusu nové účastníky, nové dvorky k prozkoumání, bohatý program, setkání s místními umělci a výtvarníky a dalšími zajímavými lidmi...

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Včera ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Praha 2: Nusle dětem

Včera v 11:44

Akce pro děti se koná v sobotu 1. června v parku za školou Křesomyslova. začíná se v 11 hodin.

Středověké slavnosti na Hradčanech

Včera v 09:21

Druhé Středověké slavnosti na Hradčanech v krásném prostředí parku Maxe van der Stoela nedaleko pražského hradu v Praze 6.

Kouzlo Prahy ve Vrtbovské zahradě

Včera v 09:05

Výstavu obrazů od autorky Katky Neveu – Kouzlo Prahy najdete ve Vrtbovské zahradě do 31. května.

Dobročinnej Blešák v Praze 10

Včera v 09:02

Přijďte si nakoupit stylové kousky a oživte udržitelně svůj šatník. Letos můžete podpořit organizaci Nedoklubko. Tato nezisková organizace pomáhá rodičům předčasně narozených dětí a neonatologickým oddělením v České republice již od roku 2002.

Další články
Nahoru