Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - obcasny-dest 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Automobilové klenoty zaparkují na golfovém hřišti v Hostivaři
27 duben
Víkend
K vidění bude i Zbrojovka Z18. Foto: archiv

Automobilové klenoty zaparkují na golfovém hřišti v Hostivaři

27. 4. 2024
Poslední dubnovou sobotu se v Praze opět představí výběr nejvzácnějších historických automobilů. Ve venkovní Galerii Golf Hostivař se bude konat akce Automobilové klenoty 2024.

Pražské Automobilové klenoty byly inspirovány nejprestižnějšími světovými soutěžemi v kalifornském golfovém resortu Pebble Beach a u jezera Como v Itálii, kterých se zúčastňují nejvzácnější vozidla ze všech koutů zeměkoule. První tři ročníky pražské akce (2018, 2019, 2023) se setkaly s velkým úspěchem jak ze strany vystavovatelů, tak návštěvníků, letos se pořádá již 4. ročník. 

Přehlídky se zúčastní desítky špičkových historických vozidel, které jsou organizátory vybírány ze všech obdržených přihlášek. Do přehlídky jsou nominovány jen ty vozy, které splní nejpřísnější kritéria kvality, originality a unikátnosti. 

Již samotná účast na akci je tedy známkou vysoké kvality každého přijatého automobilu. Vystavená vozidla bude následně v rámci soutěže elegance (Concours d´Elegance) hodnotit odborná porota a vítězná vozidla pak získají v přibližně tuctu kategorií prestižní ocenění. Tradičně bude také vyhlášen celkový vítěz přehlídky. V rámci veřejné ankety pak může každý návštěvník akce dát svůj hlas exponátu, který se nejvíce líbil jemu.  

I letos se na akci blýskne několik vozů světové extratřídy – např. osmilitrový Mercedes-Benz 680 z roku 1929, který se v minulosti zúčastnil několika prestižních výstav včetně soutěže elegance v kalifornském Pebble Beach, nebo sedmilitrový vůz Hispano Suiza H6B z roku 1925 karosovaného slavnou karosárnou Jacques Saoutchik. 

Tématem ročníku jsou kulatá výročí dvou významných automobilových značek naší historie – 100 let výroby automobilů Zbrojovka a 90 let výroby automobilů Jawa. I mezi těmito vozy najdou diváci opravdové klenoty. Příkladem může závodní automobil Zbrojovka Z18/S z roku 1927 vybavený kompresorem, který v roce 1930 jako první čs. závodní vůz startoval na legendárním okruhu Nürnburgring. 

Zakladatel a zároveň ředitel přehlídky Jiří Martinka k akci uvedl: „Pro letošní rok jsme připravili několik atraktivních novinek. Přesouváme hlavní výstavní plochu do těsné blízkosti jezera mezi první a poslední jamkou našeho hřiště, diváci si budou moci kromě vystavených automobilů prohlédnout také umělecká díla Galerie Golf Hostivař s přibližně 35 díly významných českých autorů jako David Černý, Stanislav Kolíbal nebo Martin Rainiš. Už samotná procházka po golfovém hřišti je zážitek a věříme, že tuto možnost využije velká část návštěvníků akce. Další zajímavou novinkou je aukce historických automobilů, motocyklů a dalších předmětů, která bude součástí našeho programu.“ 

Umělecké exponáty zobrazují jak abstraktní umění, tak i objekty všem známé, například dílo Quack Quack (Petr Holeček) je plastikou žáby vymrštěné vysoko nad vodou golfového jezírka. U soch inspirovaných zvířaty nekončíme a mezi podobná díla patří i dvojice šťastných prasátek Lucky pig (Martin Sedlák). 

Dalšími příklady zajímavých exponátů jsou Sirius (Lukáš Rais), In Utero (David Černý) nebo Lajk, jehož pomocí něho poukazuje Kryštof Hošek na problematiku posedlosti a potřeby validace v prostředí sociálních sítí. Během návštěvy galerie nezapomeňte navštívit Včelín (Martin Rajniš), který se nachází na kopci u golfového hřiště. 

„Městská část dlouhodobě spolupracuje s Galerií Golf Hostivař a akce Automobilové klenoty je tou asi největší svým rozsahem i atraktivitou. Jsem rád, že se taková událost v Praze 15 koná a rozhodně se těším nejen na veterány, ale i na báječnou atmosféru, která zde vždy panuje,“ řekl starosta patnácté městské části Michal Fischer (ODS). 

Návštěvníci akce se mohou těšit také na doprovodný program, během dne zahraje hudební skupina Hot Wings. Chybět nebude ani občerstvení a program pro děti, které mají do šesti let vstup zdarma. Vstupenky je možné zakoupit za zvýhodněnou cenu v předprodeji na portálu Ticketlive, nebo v den akce na místě. 

Automobilové klenoty 2024, 4. ročník, sobota 27. 4. 2024, 10–17 hodin

Galerie Golf Hostivař, U Golfu 565, 109 00, Praha 10

Další informace: www.automobiloveklenoty.cz, www.galeriegolfhostivar.cz

FB: https://www.facebook.com/events/396920749782378


Autor: red

Hanspaulkou za Lídou Baarovou

Dnes ve 14:25

Zájemci o architekturu se sejdou v sobotu 25. května.

Den dětí na Desítce: Workshopy i zmrzka

Dnes v 08:40

Odpoledne pro děti v Praze 10. Tvůrčí dílny, občerstvení, divadlo v Parku Malinová-Chrpová.

Tenisový turnaj o pohár starosty Prahy 14

Dnes v 07:25

Tenisový turnaj ve čtyřhře pro dospělé neregistrované hráče o pohár starosty se uskuteční na tenisových kurtech ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě v sobotu 25. května od 8 hodin.

Staročeský jarmark v Praze 14

Včera ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Jedu v medu

Včera v 08:00

Akce v muzeu nabídne v sobotu 25. května medem provoněný program. Připravte se na medové dobroty, zajímavosti ze života včel i včelky živé. 

Tip na výlet: Jezero Katlov

18. května 2024 ve 14:36

S dětmi si můžete užít 1. června od 9 do 18 hodin den plný zábavy a dobrodružství u jezera Kaltov. Čeká vás bohatý program v čele s dobrodruhem, rybářem a cestovatelem Jakubem Vágnerem.

V Praze 6 otevře festival Open House patnáct budov

17. května 2024 v 07:35

Desátý ročník festivalu otevřených budov Open House Praha zpřístupní o víkendu 18. a 19. května 115 budov na území hlavního města, z toho 15 v Praze 6. Vstup do budov je zdarma a bez nutnosti předchozí registrace.

Otevírání střech 2024

16. května 2024 v 15:50

Slavnostní jízda vozidel – cabrioletů v sobotu 18. května od 10:00 hodin.

Posezení s architekty: Oživení parku Lotyšská

16. května 2024 ve 14:34

Setkání s architekty a zástupci radnice Prahy 6 k parku Lotyšská se koná v sobotu 18. května.

Klokánek jede na prázdniny v H55

16. května 2024 ve 12:30

V hloubětínském volnočasovém centru H55 se v sobotu 1. června od 14 hodin uskuteční akce Klokánek jede na prázdniny.

Praha 4 zve na knižní malotrh

16. května 2024 v 09:26

Druhý ročník knižního Malotrhu v sobotu 8. června. Setkáte s nejnovějšími knihami, autory a spoustou další zábavy. Den plný knih, hudby a workshopů proběhne od 11 do 19 hodiny na Branické ulici na úrovní jejího křížení s Jiskrovou ulicí.

Dvorkové bleší trhy na Praze 6

16. května 2024 v 09:06

Spolek Živé město pořádá v sobotu 18. května jubilejní 10. ročník Dvorkových bleších trhů spojených s Restaurant Day. Zapojí se do něj více než 15 „dvorků“ – aktivních sousedů a sousedek z Dejvic, Bubenče, Břevnova, Hanspaulky, Liboce, Ořechovky nebo třeba...

Den otevřených lesů

15. května 2024 v 19:59

V sobotu 18. května se koná další ročník Dne otevřených lesů. Otevřené budou i pražské lesy – jako každý den 365 dní v roce. Tentokrát ale na vás podél oblíbených vycházkových tras budou čekat kvízové stezky.

Májová veselice

15. května 2024 v 07:51

Tradiční Májová veselice v Praze 15 se koná v neděli 19. května.

Další články
Nahoru