Dnes Pondělí - obcasny-dest 17°C
Zítra Úterý - oblacno 12°C
Pondělí 15. 4. 2024
Svátek má Anastázie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Automatizace skladu pomocí ERP systému: jaké vám přinese výhody?
Jedním z osvědčených systémů je Money ERP, který obsahuje modul Sklady. Foto: archiv

Automatizace skladu pomocí ERP systému: jaké vám přinese výhody?

V éře digitální transformace se e-commerce obchody střetávají s neustále rostoucími výzvami v oblasti logistiky a skladování. Klíčem k efektivitě a konkurenceschopnosti v tomto rychle se měnícím prostředí je automatizace skladu. Moderní technologie a inovativní řešení v dnešní době přetvářejí skladové procesy, od zlepšení přesnosti a rychlosti objednávek po snižování nákladů a zvyšování spokojenosti zákazníků.

Přínos automatizace skladu
Pro automatizaci skladu se využívají různá technologická řešení, která optimalizují skladové procesy a jejich jednotlivé činnosti. K automatizaci se využívá robotika, umělá inteligence či datová analytika, díky kterým dochází ke zvýšení produktivity a zrychlení práce i snížení nákladů. Automatizovat lze různé části skladu od příjmu zboží, výdeje objednávek až po správu zásob či jejich kompletaci.
 

Hlavní přínosy automatizace skladových procesů:
úspora času,
rychlejší dodání produktů a služeb zákazníkům,
minimalizace rizika chyb,
lepší přehled a kontrola nad zbožím ve skladě,
rychlejší komunikace a zpracování objednávek,
efektivní využití lidských zdrojů ve skladu,
výrazná konkurenční výhoda oproti firmám, které ještě nevyužívají moderní systémy.

ERP systémy pro automatizaci skladu
ERP systémy jsou nejčastějším nástrojem pro automatizaci skladu. Dokáží integrovat různé podnikové procesy do jednoho rozhraní a umožňují komplexní řešení pro optimalizaci skladových zásob, objednávek apod. ERP je centrální systém pro řízení skladu a umožňuje komplexní pohled na veškeré skladové operace v reálném čase.

ERP systém je součástí každého kroku od přijetí objednávky po její potvrzení. Například u přijaté objednávky systém automaticky ověří skladovou dostupnost zboží a zároveň aktualizuje skladové zásoby. Pokud máte e-shop, můžete ho propojit s vaší e-shopovou platformou. Dostupnost zboží se automaticky aktualizuje i zde.

Nápomocný je také během vyskladnění zboží a předání balíku přepravci. Systém automaticky informuje zákazníka o stavu jeho objednávky.

TIP: Zjistěte více o podnikovém systému pro e-shop.

Skladový program u Money ERP
Jedním z osvědčených systémů je Money ERP , který obsahuje modul Sklady. Základem modulu je Katalog produktů, ve kterém lze přehledně evidovat informace o zboží např. výrobní číslo, sérii, datum expirace, čárové kódy, rozměry apod. Je zde možnost si vytvořit i vlastní parametry. Všechny informace uvidíte přehledně v seznamech, které si opět můžete nastavit dle vlastních potřeb. Do katalogu můžete zahrnout služby, materiál i vlastní výrobky.
 

Modul Sklady za vás bude hlídat aktuální stav zásob a upozorní vás, že se stav zboží blíží k nastavenému limitu. Money ERP automatizuje i proces skladových inventur. Systém dokáže i automaticky přepočítat pořizovací cenu nebo korekci oceňovacích odchylek, které vznikají při výdeji záporného stavu.


Autor: Alo

Národní centrum Stavebnictví 4.0 se opět představí na Stavebním veletrhu

Včera v 18:57

Národní centrum Stavebnictví 4.0 se již podruhé představí na Stavebním veletrhu a Festivalu architektury, který se letos uskuteční ve dnech 24.–27. dubna 2024 na brněnském výstavišti. Organizuje zde stavební hackathon na téma dostupné bydlení i diskuse s influencery, kteří se věnují rozdílným...

innogy pořádá setkání Klubu seniorů s energií

5. dubna 2024 ve 20:29

Společnost innogy pořádá pravidelné setkání Klubu seniorů s energií. „Vážíme si našich bývalých zaměstnanců, kteří v minulosti svoji pracovní dráhu spojili právě s innogy. Každoročně se s našimi seniory potkáváme v lokalitách po celé ČR, abychom s nimi a vedením firmy strávili příjemné chvíle, kdy...

Kariérní dny ČVUT spojí šest tisíc studentů se stovkou firem

5. dubna 2024 ve 12:31

Poptávka po absolventech informatických, elektrotechnických a strojírenských oborů ČVUT na trhu práce neustává. Fakulta strojní (FS) a Fakulta elektrotechnická (FEL) ČVUT v Praze vycházejí vstříc uspořádáním již třetího ročníku Kariérních dnů. Cílem akce, která se koná 9. a 10. dubna...

Podnikatelské fórum v H55

1. dubna 2024 v 06:57

Praze 14 letos končí platnost stávajícího strategického plánu rozvoje. Proto aktuálně připravuje nový, opět desetiletý plán, s názvem „Strategie udržitelného rozvoje 2025+“.

Velikonoce v Praze příjemně překvapily hoteliéry

31. března 2024 ve 20:54

V letošním roce se opět potvrdilo, že s příchodem velikonočních svátků startuje v České republice hlavní turistická sezóna. Jak ukazují aktuální data společnosti HotelTime Solutions, během Velikonoc budou ubytovací kapacity takřka vyprodané (prodáno je...

VIG Re uzavřela 15. rok působení s rekordními výsledky a položila základy pro budoucí růst

28. března 2024 v 06:15

Společnost VIG Re, zajišťovna skupiny Vienna Insurance Group, hlásí za fiskální rok 2023 významný nárůst jak na straně příjmů, tak i na straně zisku. Rok 2023 také znamená první reporting VIG Re podle nového účetního standardu IFRS 17/9.

Retailový Oscar míří do Prahy. Ocenění za nejlepší prodejnu získala česká společnost Potten & Pannen – Staněk

25. března 2024 ve 21:08

Skvělým úspěchem se může pyšnit česká společnost s prémiovým kuchyňským vybavením Potten & Pannen – Staněk, která si z amerického Chicaga odnáší tu nejprestižnější cenu ve světové soutěži Global Innovation Awards (GIA). Mezinárodní porotu uchvátila svou unikátní prodejnou Atelier Potten &...

Další články
Nahoru