dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Autobusy na pražské letiště budou jezdit častěji
Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Autobusy na pražské letiště budou jezdit častěji

Od soboty 31. května bude na metrobusové lince 119 zahájen letní sezónní jízdní řád, který bude znamenat celotýdenní posílení provozu. Upravený řád nabídne kvůli očekávanému zvýšení počtu cestujících směřujících na letiště více spojů ve všední den dopoledne a krátce po poledni a rovněž v neděli odpoledne.

Z důvodu opravy stropní desky stanice metra Dejvická je nástupní zastávka linek 119 a AE přemístěna do tramvajové zastávky směr Divoká Šárka.

Linka 119 je nejoblíbenější pro spojení ruzyňského letiště s metrem. Denně na letiště nebo z něj používají autobusy MHD tisíce cestujících, téměř dvě třetiny z nich využívají linku 119. Průměrná obsazenost této linky v průběhu leteckých špiček v areálu letiště je 57 cestujících na jeden spoj.

Linka 119 si v ranní špičce všedního dne ponechá interval 5 minut, posléze bude celé dopoledne a odpolední špičku jezdit v intervalu 6 minut. V sobotu a v neděli bude nově navazovat na každé metro (posílení v sobotu dopoledne a odpoledne a v neděli odpoledne z 10 na 7,5 minut). Tyto provozní parametry bude mít linka 119 až do pátku 5. září.

Zároveň dochází od této neděle k posílení speciální autobusové linky AE (Airport Express), která bude mít stejně jako v loňské sezóně zkrácené intervaly zhruba mezi 8. a 16. hodinou ze 30 na 20 minut. Tato linka zajišťuje přímé spojení ruzyňského letiště s pražským hlavním nádražím.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru