dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Autobusům před Barrandovským mostem slouží nový pruh, zavádění dalších opatření má háček
Cestující se dostanou rychleji na Smíchovské nádraží. Foto: Ropid

Autobusům před Barrandovským mostem slouží nový pruh, zavádění dalších opatření má háček

Autobusům pražské integrované dopravy i ostatním veřejným linkovým spojům přijíždějícím do Prahy po Strakonické ulici začal ve středu pomáhat nový vyhrazený jízdní pruh. Díky němu se sice zrychlilo cestování o pár minut, problémy na Strakonické v jiných úsecích však přetrvávají.

Celkem 850 metrů dlouhý pruh začíná u počátku odbočení na Barrandovský most (směr Jižní spojka) a končí před připojením k pruhům z mostu. Součástí opatření je i úprava řazení na příjezdu po Strakonické ulici. Nově je pravý pruh veden přímo na Barrandovský most.

Protože ve Strakonické ulici dochází běžně k výrazným zpožděním autobusů 15 až 30 minut, jsou dále prověřovány možnosti zlepšení průjezdnosti pro veřejnou dopravu. Bohužel například v klíčovém úseku od zastávky Dostihová po začátek nového buspruhu před Barrandovským mostem je příliš úzká cesta na to, aby zde mohl být pruh zaveden.

Nadějnější je úsek mezi Lahovickým mostem a zastávkou Dostihová. Musí být však prověřeno, zda vozovka v odstavném pruhu snese zátěž autobusů.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru