Dnes Středa - skorojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Autobusová doprava v Praze a ve Středočeském kraji má od začátku dubna pár novinek
Linka 228 je v úseku Poliklinika Malešice – Depo Hostivař – OC Štěrboholy posílena. Foto: se svolením Ropid

Autobusová doprava v Praze a ve Středočeském kraji má od začátku dubna pár novinek

Od začátku dubna došlo k několika trvalým změnám autobusových linek Pražské integrované dopravy (PID) v metropoli i ve Středočeském kraji. Posílen byl například provoz autobusů mezi Depem Hostivař a Poliklinikou Malešice výměnou za mírné omezení provozu mezi Depem Hostivař a Obchodním centrem Štěrboholy.

V Horních Počernicích nese zastávka Ratibořická nový název Sídliště Horní Počernice. Na Benešovsku bylo přečíslováno pět regionálních autobusových linek PID kvůli požadavku Jihočeského kraje na číslování mezikrajských linek zasahujících na jeho území.

Posílení autobusové linky 228 do Malešic

Na základě požadavku Obchodního centra EUROPARK, které financuje provoz autobusových linek ke svému areálu, a z důvodu zlepšení spojení oblasti Malešic se stanicí metra Depo Hostivař, byly upraveny autobusové linky 208 a 228.

Linka 228 je v úseku Poliklinika Malešice – Depo Hostivař – OC Štěrboholy posílena a nově časově koordinována s linkami 163 a 208. Naopak provoz linky 208 je v úseku Depo Hostivař – OC Štěrboholy omezen, nicméně díky nově zavedené koordinaci s linkou 228 jsou ve většině období souhrnné intervaly v tomto úseku zachovány.

Intervaly autobusů mezi Poliklinikou Malešice a Depem Hostivař jsou nově v pracovní dny zhruba mezi 9:00–13:00 a 19:30–21:30 hodin a o víkendech mezi 9:00–21:30 hodin zkráceny ze 60 na 30 minut.

Souhrnné intervaly autobusů mezi Depem Hostivař a OC Štěrboholy jsou zachovány s výjimkou odpoledního období o víkendech mezi 15:00 a 19:00 hodin, kdy jsou prodlouženy ze 7,5 na 10 minut.

Přečíslování autobusových linek na Neveklovsku:

Vzhledem k metodice ze strany jihočeského organizátora dopravy, kde dochází k vyhrazení části číselné řady linek 4×x pro mezikrajské linky, jsou přečíslovány vybrané linky PID v okrese Benešov (původní čísla těchto linek byla použita pro mezikrajské linky zasahující do Jihočeského kraje):

Změny v číslování linek:

z 452 na 752 (Benešov – Týnec nad Sázavou – Jílové u Prahy)

z 453 na 753 (Benešov – Týnec nad Sázavou – Netvořice – Neveklov)

z 454 na 754 (Benešov – Neveklov – Křečovice, Živohošť)

z 455 na 755 (Benešov – Neveklov – Rabyně, Měřín)

z 459 na 759 (Benešov – Maršovice – Neveklov)

Na tyto změny naváže rozsáhlejší úprava linek v oblasti Voticka od 10. dubna v rámci vyhodnocení integrace této oblasti, která proběhla loni v srpnu.


Autor: Jan Puci

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Další články
Nahoru