dnes
Pondělí - polojasno
3°C
zítra
Úterý - oblacno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
0°C
Pražské krimi

Auto neřídil on, ale trpaslík

V sobotu hlídky strážníků v centru metropole zadržely řidiče, kteří měli vyslovený zákaz řízení. U jednoho z nich hlídka navíc zjistila, že je pod vlivem drog. Případy se zabývají policisté.

Jednatřicetiletého muže v BMW zastavila hlídka krátce před devátou ráno, kousek od křižovatky ulic Dvořákovo nábřeží x Klášterská, protože mu na vozidle nesvítilo světlo. Standardní výmluva, že si zapomněl řidičák doma, u strážníků neuspěla. Zkouška na přítomnost alkoholu vyšla negativní.

21letý řidič Superba vjel přímo před autohlídkou městské policie do protisměru, snažil se ji po zastavení v Masné ulici přesvědčit, že se žádného přestupku nedopustil, protože vozidlo neřídil on, ale jakýsi trpaslík. On si pak jen přelezl ze zadních sedadel na místo řidiče. Jak se na ně vešel, když byla plná věcí zasahujících i do části mezi přední sedačky, ale vysvětlit nedokázal.

Následně strážníkům přiznal, že nikdy nevlastnil řidičský průkaz a navíc mu byl za jízdu bez něj již uložen zákaz řízení, a to do roku 2021. Před příjezdem státní policie strážníci ještě mladíka vyzvali k podrobení se testu na alkohol a drogy. Ten na drogy byl pozitivní na amfetamin a metamfetamin. 


Policie: Kriminalita v Praze 2 letos klesla. Souvisí to s nouzovým stavem

24. listopadu 2020 ve 21:32

Kriminalita v Praze 2 je v době nouzového stavu o 27 procent nižší než ve srovnatelném období loňského roku. Vyplývá to policejních statistik. Je to v důsledku vyhlášeného nouzového stavu a s ním souvisejících omezujících opatření vlády. Podle policistů k tomu přispělo i zvýšení sankce u vybraných...

U Cholupic se srazilo osobní auto s nákladním

24. listopadu 2020 v 17:36

Na Pražském okruhu v oblasti Cholupic ve směru na letiště zasahovala v pondělí od 19:53 hodin jednotka pražských hasičů u nehody osobního a nákladního auta.

Dlažební kostkou poškodil auto, strážníkům neunikl

17. listopadu 2020 v 09:51

Strážníkům se podařilo vypátrat muže, který v poledne 14. listopadu rozbil dlažební kostkou čelní sklo u zaparkovaného auta. K jeho dopadení pomohl svědek.

Hledá se majitel ztracené peněženky s finanční hotovostí

13. listopadu 2020 v 17:23

V pondělí 2. listopadu nedlouho před polednem předala šedesátiletá žena kolegům na policejní služebně na Vinohradech cizí peněženku i s obsahem. Nález učinil malý chlapec na stole u dětského hřiště ve Slovenské ulici na Vinohradech a předal ho ženě, která jej hlídala a následně celou věc oznámila...

Ve skladu v Praze 10 unikla chemická látka

13. listopadu 2020 v 07:00

Ve čtvrtek 12. listopadu v 15:59 přijalo operační středisko pražských hasičů oznámení o úniku asi 500 litrů chemické látky v komerčním objektu v ulici K Hrušovu v Praze 10. Na místo vyjely 3 jednotky hasičů s chemickou službou a technickým automobilem určeným pro zásahy...

Kladivem do výlohy. Prý se potřeboval uklidnit

12. listopadu 2020 v 15:03

Do Jičínské ulice v Praze 3 jela hlídka prověřit oznámení o muži, který měl kladivem rozbíjet výkladní skříně provozovny. Na místě ji kontaktoval oznamovatel a uvedl, že škodu způsobil zavalitý muž s plnovousem a pantoflemi na nohou.

Další články
Nahoru