dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Auto není trezor, přesvědčil se obchodník. Po schůzce byl chudší o 145 tisíc
Hlavně nenápadně. Podezřelý muž se slunečními brýlemi na očích prochází pasáží Oasis směrem k Sokolovské ulici. Poznáte ho? Foto: Policie ČR

Auto není trezor, přesvědčil se obchodník. Po schůzce byl chudší o 145 tisíc

Již od začátku října se kriminalisté třetího policejní obvodu zabývají případem krádeže hotovosti z vozu zaparkovaném před hotelem v Pobřežní ulici. Pětačtyřicetiletý majitel vozidla Infiniti MX 37 zaparkoval na parkovišti u hlavního vstupu do hotelu, vůz uzamkl a odešel na obchodní jednání. Své lehkomyslnosti potom velmi litoval.

V zavazadlovém prostoru totiž zanechal příruční tašku, kde měl uložených 145 tisíc v hotovosti. Když se vrátil zpět, nasedl do nepoškozeného auta, odjel k sídlu firmy na Praze 9 a až tam zjistil, že o tašku přišel.

Kriminalisté po nahlášení zajistili kamerové záznamy z prostoru parkoviště před hotelem. Na nich spatřili podezřelého muže obcházejícího kolem zaparkovaného auta. Ten přistoupil zezadu k vozu, kde sečkal a poté z místa odešel. Protože je záběr mimo kamery, je zaznamenaný pouze odchod podezřelého pasáží Oasis směrem k Sokolovské ulici.

Hledaný muž je ve věku kolem 40 let, světlé pleti. Měl krátce střižené vlasy a na očích sluneční brýle. Oblečený byl do tmavého obleku a v pravé ruce držel příruční tašku.

Kriminalisté ho podezřívají ze spáchání trestného činu krádeže a v případě dopadení mu hrozí až pětileté vězení – vzhledem ke škodě, kterou způsobil.

„Jakékoliv informace k pohybu, pobytu nebo totožnosti tohoto hledaného muže přijmou policisté na tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně Policie ČR,“ požádala veřejnost o pomoc při pátrání pražská policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Kriminalisté však pracují i s verzí, že na krádeži se mohl podílet ještě další člověk. Na kamerových záznamech je totiž zachycený i muž, který si chvíli před krádeží přivolá pracovníka ostrahy a ten je tak nucený odejít z prostoru před vchodem, odkud jde vidět na vůz. Tento muž tak mohl odlákat pozornost ostrahy a vytvořit tím ideální podmínky ke krádeži svého komplice.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru