dnes
Pátek - prehanky-dest
26°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
19°C
pozítří
Neděle - prehanky-dest
14°C
Auto narazilo do sloupu, který po pádu zabil chodkyni
Na místě nehody zasahovali hasiči, záchranáři i policisté. Foto: Twitter Policie ČR

Auto narazilo do sloupu, který po pádu zabil chodkyni

Ke kuriózní a bohužel zároveň tragické události došlo v noci na dnešek v Praze 6. Nedlouho před půlnocí zde narazilo auto do sloupu, který následně spadl na procházející mladou ženu.

Přibližně ve čtvrt na dvanáct přijali operátoři linky tísňového volání oznámení o dopravní nehodě. K té došlo v ulici Na Větrníku v šesté městské části.

„Prošetřováním policisté oddělení dopravních nehod a následně kriminalisté odboru vyšetřování dopravních nehod zjistili, že osmadvacetiletý řidič dodávky nejprve naboural do sloupu veřejného osvětlení, který spadl na přilehlý chodník,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Po tomto chodníku v tu chvíli procházela skupinka mladých lidí, kdy padající sloup zasáhl dvacetiletou dívku. Ta na místě zemřela.

Řidiče dodávky stihli policisté podrobit orientační dechové zkoušce, která měla negativní výsledek. „Provedení testu na přítomnost drog již nebylo u řidiče možné, neboť ten se s ohledem na následky události zhroutil a na místo musel přijet policejní intervent,“ sdělil Hulan.

Ulice byla po nehodě zcela neprůjezdná. Událost prošetřovali dopravní policisté a kriminalisté odboru vyšetřování dopravních nehod. „Vyšetřovatelka odboru vyšetřování dopravních nehod ukončila přibližně v sedm hodin ráno ohledání místa události. Ulice Na Větrníku je po odstranění následků dopravní nehody plně průjezdná,“ uvedla na svém twitterovém účtu Policie ČR.


Rada schválila plán obnovy vodohospodářské infrastruktury na letošní rok

Včera v 09:24

Pražští radní schválili roční plán obnovy, rekonstrukce, modernizace a rozvoje vodohospodářského majetku zajišťovaného Pražskou vodohospodářskou společností (PVS) v roce 2019. Celkové finanční zdroje na investice pro rok 2019 jsou předpokládány ve výši 2,135 miliardy korun bez DPH. Rekonstrukce se...

Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

24. dubna 2019 v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

24. dubna 2019 v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Další články
Nahoru