dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražské krimi

Auto, které pronásledovali policisté kvůli dopravnímu přestupku, bylo plné kradených věcí

Pražští policisté pronásledovali v sobotu auto kvůli přestupku, ve voze našli kradené věci za půl milionu korun. V autě byl třicetiletý muž s bohatým trestním rejstříkem, včetně řízení pod vlivem drog, a pětadvacetiletá žena se zákazem řízení také kvůli drogám. Dopadení se přiznali k vyloupení několika domů a aut.

Včera v podvečer ujížděl řidič osobního auta Audi před muži zákona kvůli tomu, že nerespektoval dopravní značku. Při tom dojel až do ulice K hádku, kde se spolujezdkyní zaparkovali a uzamkli auto a dali se na útěk.

Toto jednání bylo podezřelé jednomu ze starousedlíků, který dobře věděl, že takové auto do jejich ulice nepatří. Proto o tomto podivném chování informoval prostřednictvím linky tísňového volání 158 policisty.

Na místo se sjelo hned několik hlídek policistů pohotovostní motorizované jednotky k pátrání po zmiňované dvojici. Díky podrobnému popisu policisté dvojici zanedlouho našli a zadrželi u tamního marketu. Muž (30) a žena (25) se nejprve tvářili, že vůbec nevědí, oč jde. To jim ale dlouho nevydrželo.

Policisté u nich totiž zajistili luxusní telefon. O tom následně zjistili, že ho postrádá jeho oprávněný majitel od chvíle, kdy mu někdo vykradl ve středočeských Senohrabech jeho nemovitost. Z té mu krom tohoto telefonu odnesl ještě další věci v celkové hodnotě téměř půl miliónu korun.

Policisté se při rozhovoru s poškozeným dozvěděli, že mu pachatel, nebo pachatelé odcizili i čtvero luxusních hodinek v hodnotě několika stovek tisíc korun. U zadržených dvoje tyto hodinky zajistili, ba co víc, každému jednomu z nich v tu chvíli zdobily zápěstí ruky.

Další věci pocházející z této krádeže našli policisté uvnitř odstavené Audiny. „Ještě před předáním středočeským kolegům se dvojice doznala k nedávné krádeži vloupáním do domu v Říčanech a k vykradení několika zaparkovaných vozidel v hlavním městě,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Na obvodní oddělení proto policisté pohotovostní motorizované jednotky dvojici převáželi pro podezření z trestných činů krádež a porušování domovní svobody. V objasňování a prokazování tohoto a možná i dalšího protiprávního jednání už nyní pokračují středočeští kriminalisté.

Podezřelý muž má pestrý trestní rejstřík, ve kterém převažují majetkové delikty. Navíc byl několikrát přistižen při řízení pod vlivem pervitinu. Stejně je na tom i mužova souputnice, která má vysloven dlouhodobý zákaz řízení motorových vozidel, taktéž pro jízdu pod vlivem drog.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru