dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Auta se podařilo dostat z náplavky, teď okupují silnici u vjezdu na ni
Auta už vyklidila náplavku na Smíchově (na snímku vpravo), nyní řidiči parkují špatně u silnice, která vede podél ní. Foto: Jan Puci

Auta se podařilo dostat z náplavky, teď okupují silnici u vjezdu na ni

Smíchovská náplavka na Janáčkově nábřeží je už měsíc pěší zónou. I když to řidičům chvíli trvalo, na změnu pravidel si už zvykli a na ploše u Vltavy už neparkují. Nicméně před vjezdem na náplavku je každý den souvislá řada odstavených auta, řidiči se dopouštějí přestupků. Někteří parkují tak bezohledně, že svými vehikly překáží chodcům.

V ulici Nábřežní, kterou lze na levém břehu Vltavy podjet Jiráskův most a pokračovat směrem na Malou Stranu, se nesmí parkovat na obrubníku. Nicméně řidiči to ignorují, auta tu tvoří dlouhou souvislou řadu. Ráno, přes den, večer i v noci. „Řidiči, kteří zaparkovali vozidla na obrubníku a v zeleni, páchají přestupek,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Zájem o parkování se v Nábřežní ještě zvýšil po té, co před měsícem začal platit zmiňovaný zákaz parkování na přilehlé náplavce.

„Od změny dopravního značení řešili strážníci v ulici Nábřežní celkem 81 přestupků v dopravě. Byly uděleny blokové pokuty,“ pokračovala mluvčí.

Podle ní zatím nelze určit, v jaké celkové výši byly sankce uloženy, protože některé přestupky byly postoupeny správnímu orgánu k dořešení. Každopádně se zdá, že strážníci by měly své kontroly zintenzivnit, protože dle aktuální situace na místě je patrné, že řidiči si z nich dělají „dobrý den“.

Zatímco špatně parkující řidiče se strážníkům z ulice Nábřežní nedaří dostat, na přilehlé náplavce jsou úspěšnější. Od začátku platnosti pěší zóny tam zjistili a řešili téměř sto přestupků. Řidiči na místě už neparkují.

img-7253-nahled

img-7230-nahled

img-7231-nahled

img-7232-nahled

img-7233-nahled

img-7234-nahled

img-7248-nahled

img-7254-nahled  


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru