Dnes Pátek - oblacno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Auta s ukrajinskými SPZ byla trnem v oku padesátiletému Pražanovi, zničil 35 pneumatik
Jedna ze zničených pneumatik. Zdroj foto: Policie ČR

Auta s ukrajinskými SPZ byla trnem v oku padesátiletému Pražanovi, zničil 35 pneumatik

Kriminalisté z odboru extrémismu a terorismu pražské policie zadrželi muže, který od poloviny dubna do začátku září tohoto roku vrtákem zničil 35 pneumatik u zaparkovaných aut, čímž způsobil škodu přes 100 tisíc korun. O případu informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Kriminalisté jsou podle mluvčího přesvědčeni, že nebylo náhodou, že všechna tato auta měla ukrajinské „espézetky“. „Proto muže stíhají pro trestný čin poškození cizí věci spáchaný na věci někoho jiného pro jeho národností příslušnost, za což hrozí až tři roky odnětí svobody,“ sdělil Daněk.

Kriminalisté muže zadrželi začátkem minulého týdne těsně po činu, kdy poškodil dvě zaparkovaná vozidla v Praze 8 a 9. Ostatně všechny skutky, kterých bylo podle jejich zjištění celkem 24, spáchal v těchto dvou pražských obvodech.

Pneumatiky poškozoval z boční části, aby je nebylo možné následně opravit. „Muž se k poškození pneumatik, které prováděl za použití akumulátorové vrtačky a vrtáku, přiznal. Stíhání je vedeno na svobodě,“ dodal policejní mluvčí.

Osobám, které utíkají před válkou na Ukrajině, poskytuje hlavní město možnost bezplatného parkování na parkovišti P+R Černý Most II. nebo mohou podle sdělení magistrátu využít uliční parkování v zónách placeného stání stejně jako místní rezidenti. Město jim k tomu po předložení požadovaných dokumentů vydává oprávnění. Parkování v zónách mají zdarma, rezidenti platí až 1200 korun za rok.


Autor: Karel Netolický

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Další články
Nahoru