dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Auta pro policii? Zatím ne, čeká se na koncepci
Městská policie chce obnovit svůj vozový park. Ilustrační foto: archiv

Auta pro policii? Zatím ne, čeká se na koncepci

Zatímco na pražském zastupitelstvu v únoru nebyl návrh na nákup 150ti vozů pro městskou policii a osmi aut pro magistrátní úředníky schválen, včera byl tento záměr z programu stažen, aniž by se o něm jednalo. Důvod? Čeká se na koncepci, která bude představena příští měsíc.

Bod týkající se nákupu vozidel pro Městskou policii hlavního města Prahy byl ze čtvrtečního jednání zastupitelstva stažen na návrh primátora Bohuslava Svobody (ODS).

Ten se přitom před třemi týdny snažil zastupitele přesvědčit, aby nákup schválili. Argumentoval tím, že čím je starší vůz, tím jsou vyšší náklady na jeho opravy a údržbu. „Nákupem nových vozů bude možné vyřadit staré vozy, náklady na jejich opravy se blíží nákupu nových vozidel,“ řekl v únoru.

Odůvodní koncepce plánovaný nákup?

Včera naopak primátor zastupitele přesvědčoval, aby byl bod stažen z programu. „Nákup aut by měl být spojen s tím, že bude definovaná koncepce, kterou má pan ředitel Městské policie Praha připravenou na duben. Není žádný důvod, proč koncepci předbíhat. Koncepce ukáže, že nákup, tak jak je naplánován, je správný a odpovídá tomu, co chce policie dělat,“ reagoval primátor Bohuslav Svoboda (ODS) na dotaz Pražského patriota, proč navrhl bod týkající se nákupu vozů pro městskou polici stáhnout.

Podle slov zastupitele Rudolfa Blažka, který městskou policii zakládal, je správným rozhodnutím na koncepci počkat. „Prosil jsem o to na jednání zastupitelstva už před měsícem. Jestliže byl totiž ředitel městské policie nově instalován loni listopadu a do funkce nastoupil letos v lednu, není příliš ideální, aby prvním krokem byl nákup nových aut,“ uvedl pro Pražský patriot.

Hlavní město Praha chce podle návrhu, schváleného pražskou radou, zakoupit do roku 2015 sto padesát osm vozidel za téměř 71 milionů korun – sto padesát vozů by mělo být pro městskou policii, osm pro magistrátní úředníky.


Autor: Anna Skálová

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru