dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
4°C
pozítří
Sobota - jasno
3°C
Auta na magistrále nahradí v sobotu kola. Centrum města ovládne tradiční cyklojízda
Projet se na kole po magistrále? To se podaří jen na cyklojízdě! Foto: Helena Sládková / www.auto-mat.cz

Auta na magistrále nahradí v sobotu kola. Centrum města ovládne tradiční cyklojízda

Již zítra se v centru Prahy uskuteční další ročník oblíbeného cyklistického happeningu. Nemáte – li ještě na odpoledne program a chcete se projet na kole pro cyklisty neobvyklými místy, třeba po magistrále a Nuselském mostě, vyrazte na Velkou jarní cyklojízdu.

Cyklojízda se vydá v 15 hodin z náměstí Jiřího z Poděbrad okolo Riegrových sadů, přes křižovatku „U Bulhara“, po magistrále okolo Národního muzea až na Nuselský most.

Odtud se cyklisté vrátí zpět a pojedou přes Náměstí Míru, Vinohradskou a Olšanskou ulici až na Nákladové nádraží Žižkov. Celá trase je dlouhá celkem 10 kilometrů. V cíli by měl zhruba v 17 hodin proběhnout tradiční rituál zvedání kol nad hlavu.

V jedné z opuštěných hal nádraží, které je od 8. března definitivně kulturní památkou, se nakonec uskouteční afterparty. Bude zde probíhat vícero aktivit a prezentací spojených s městskou cyklodopravou, zlepšováním veřejného prostoru, Auto*Matem nebo se Žižkovem.

Živý nápis za ochranu Arktidy

Kolem sedmé hodiny vystoupí kapela Frukshtuck, kterou od 20:00 vystřídá koncert kapely Please The Trees a závěrem večera provede Dj Gadjo.cz z Radia 1.

Organizátoři vyzývají účastníky, aby si vzali na cyklojízdu jakékoli, klidně i originální kolo.

Loni se cyklojízdy zúčastnilo zhruba pět tisíc lidí všech věkových kategorií a k vidění byla řada originálních typů kol.

V závěru sobotní akce se mohou její účastníci připojit k celosvětové akci na ochranu Arktidy.

Kdo bude chtít, bude moci spolu s dalšími stovkami lidí za jednou z hal na Nákladovém nádraží Žižkov utvořit živý nápis, který lidé z greenpeace vyfotí z výšky. Tato akce proběhne 20. dubna po celém světě.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru