Dnes Čtvrtek - jasno 4°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Aukční večer Dobrých víl získal pro dětské domovy 400 tisíc korun
Aukci tradičně podpořil radní Prahy 2 a poslanec Michal Zuna. Foto: Dobré víly

Aukční večer Dobrých víl získal pro dětské domovy 400 tisíc korun

Na Novoměstské radnici se minulý týden v pondělí po roce opět uskutečnila aukce dobročinné organizace Dobré víly dětem. Dražitelé si udělali radost nejen uměleckými díly, jídlem nebo nevšedními zážitky, ale i dobrým skutkem. I díky nim totiž vyrazí holky a kluci z dětských domovů na tábory, lyžáky a zábavné výlety, které pro ně Víly tradičně pořádají.

Letos se na aukci za 93 položek vydražilo 400 tisíc korun. Celá událost však měla tradičně i silný společenský přesah. Řadu milých setkání hostil nádherný prostor historické budovy radnice. 

A krásná dekorace, vtipný moderátor a víla Petr Vančura i další pobíhající a usmívající se víly společně dotvářeli příjemnou atmosféru večera. Hosté si navíc pochutnali na výborném Cateringu Zdravě a vínech z Vinařství Kubík. 

Zlatým hřebem doprovodného programu bylo vystoupení Roberta Ference – klavíristy, který strávil mnoho let v dětském domově. Osud k němu nebyl zrovna přívětivý, ale právě jeho milovaný nástroj ho zachránil od pádu na společenské dno. A třeba právě u dobrých víl je dnes už ke koupi jeho první nahrávka. 

„To, co děti prožily, neovlivníme. Ale chceme, aby uvěřily, že mohou být v životě šťastné,” říkají Dobré víly a každý den svá slova realizují v činy. Pokud se i Vy chcete zapojit, třeba se dobrou vílou můžete stát také – svým časem nebo svým finančním příspěvkem. Každá koruna se počítá a posouvá práci celého týmu zase o kus dál.


Autor: puc

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

7. prosince 2022 v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

6. prosince 2022 v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Další články
Nahoru