Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - snih -1°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Aukční večer Dobrých víl získal pro dětské domovy 400 tisíc korun
Aukci tradičně podpořil radní Prahy 2 a poslanec Michal Zuna. Foto: Dobré víly

Aukční večer Dobrých víl získal pro dětské domovy 400 tisíc korun

Na Novoměstské radnici se minulý týden v pondělí po roce opět uskutečnila aukce dobročinné organizace Dobré víly dětem. Dražitelé si udělali radost nejen uměleckými díly, jídlem nebo nevšedními zážitky, ale i dobrým skutkem. I díky nim totiž vyrazí holky a kluci z dětských domovů na tábory, lyžáky a zábavné výlety, které pro ně Víly tradičně pořádají.

Letos se na aukci za 93 položek vydražilo 400 tisíc korun. Celá událost však měla tradičně i silný společenský přesah. Řadu milých setkání hostil nádherný prostor historické budovy radnice. 

A krásná dekorace, vtipný moderátor a víla Petr Vančura i další pobíhající a usmívající se víly společně dotvářeli příjemnou atmosféru večera. Hosté si navíc pochutnali na výborném Cateringu Zdravě a vínech z Vinařství Kubík. 

Zlatým hřebem doprovodného programu bylo vystoupení Roberta Ference – klavíristy, který strávil mnoho let v dětském domově. Osud k němu nebyl zrovna přívětivý, ale právě jeho milovaný nástroj ho zachránil od pádu na společenské dno. A třeba právě u dobrých víl je dnes už ke koupi jeho první nahrávka. 

„To, co děti prožily, neovlivníme. Ale chceme, aby uvěřily, že mohou být v životě šťastné,” říkají Dobré víly a každý den svá slova realizují v činy. Pokud se i Vy chcete zapojit, třeba se dobrou vílou můžete stát také – svým časem nebo svým finančním příspěvkem. Každá koruna se počítá a posouvá práci celého týmu zase o kus dál.


Autor: puc

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

Včera v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 4: Zapojte se do rozvoje Kačerova

26. listopadu 2023 v 09:39

Praha 4 zve na veřejné setkání k plánované proměně Kačerova. Tématem bude dopravní bezpečnost, mobiliář a herní prvky či údržba veřejné zeleně. 

Podpora drobným živnostníkům a nová pracovní místa

26. listopadu 2023 v 08:58

Nadační fond Veolia v listopadu v rámci programu STARTér, Věr si a podnikej! pomohl v začátcích podnikání 15 drobným živnostníkům, kteří vytvořili 21 nových pracovních míst. Schválené projekty z Moravskoslezského a Olomouckého kraje si rozdělily celkem více než...

Zajímá vás, co ukrývá Jaderka v centru Prahy? Přijďte na Den otevřených dveří

26. listopadu 2023 v 08:24

Přijďte nasát atmosféru špičkové univerzity s individuálním přístupem. Vědci na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze připravili řadu exkurzí a přednášek, kde si na své přijde opravdu každý. Od termojaderného fúzního reaktoru přes hi-tech lasery až po aplikace matematiky v systému...

Další články
Nahoru