dnes
Pondělí - skorojasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Víkendové tipy

Aukční salon výtvarníků pro Konto Bariéry

Konto Bariéry bude v neděli 4. prosince od 13 hodin dražit umělecká díla českých a slovenských výtvarných umělců. Charitativní dražba Aukční salon výtvarníků pro Konto Bariéry se uskuteční v pražském Karolinu Univerzity Karlovy v Modré posluchárně. 

Aukčního salonu výtvarníků se účastní 388 autorů, kteří Kontu Bariéry darovali 448 uměleckých děl.

Milovníci umění si mohou udělat radost díly od Jiřího Anderle, Adolfa Borna, Pavla Brázdy, Stanislava Diviše, Jana Exnara, Milana Grygara, Františka Hodonského, Jana Koblasy, Stanislava Kolíbala, Vladimíra Kopeckého, Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové, Karla Malicha, Michaela Rittsteina, Jaroslava Róny, Jiřího Slívy, Vladimíra Suchánka, Zdeňka Sýkory a Lenky Sýkorové, Olbrama Zoubka a dalších umělců.

Výnos z charitativní aukce současného českého a slovenského umění opět poslouží na financování stipendií pro studenty středních a vysokých škol s těžkým postižením.

Významný charitativní projekt Aukční salon výtvarníků provází Konto Bariéry již od roku 1993. Každé dva roky přední čeští i slovenští umělci věnují svá díla Kontu Bariéry, které je vystaví a následně vydraží. S nápadem oslovit výtvarníky rozmanitých žánrů a požádat je, aby věnovali jedno své dílo do charitativní aukce, přišel v roce 1993 Jan Kačer. Během 23 let Konto Bariéry uspořádalo 12 aukčních salonů, které vynesly desítky milionů korun do fondu Stipendium Bariéry.

Neděle 4. prosince od 13 hodin, Univerzita Karlova, Modrá posluchárna, Ovocný trh 3 – 5, Praha 1.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru