Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 14°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Aukce zámku v Kunraticích má vítěze, nabídl vyvolávací cenu 106 260 000 korun
Zámek v Kunraticích. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0 DEED

Aukce zámku v Kunraticích má vítěze, nabídl vyvolávací cenu 106 260 000 korun

Aukce zámku a přilehlého parku v pražských Kunraticích má vítěze, který nabídl vyvolávací cenu 106 260 000 korun. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který dražbu vyhlásil, nyní výsledek aukce vyhodnotí a rozhodne o dalším postupu, uvedla na dotaz ČTK mluvčí ÚZSVM Michaela Tesařová. Majetkový úřad nabídl zámek do elektronické aukce poté, co o něj neprojevila zájem žádná státní instituce.

„Do elektronické aukce areálu zámku Kunratice se přihlásili tři zájemci, přičemž ve stanoveném termínu požadovanou kauci deset milionů korun složili dva z nich. V průběhu elektronické aukce padl jeden příhoz ve výši minimální vyhlašované ceny," uvedla Tesařová. Podle internetových stránek aukce se příhoz uskutečnil dvě minuty před ukončením dražby.

Trojkřídlý barokní zámek, na který se vztahuje památková ochrana, nechal postavit František Václav Čabelický ze Soutic v roce 1688 na místě středověké tvrze, která v minulosti patřila i králi Václavu IV.

K jižní straně přiléhá rozsáhlý zámecký park o rozloze přes 1,4 hektaru s bažantnicí vytvořený v 18. století. Později byl zámek přestavěn v klasicistním stylu a doplněn o hodinovou věž na severním průčelí. Ve vnitřních prostorách se zachovala kvalitní štukatérská a malířská výzdoba.

Po roce 1945 byl zámek zkonfiskován a od roku 1957 v něm sídlilo entomologické oddělení Národního muzea. Sbírky opustily zámek v roce 2014, od té doby se budova nevyužívá.

ÚZSVM areál převzal v roce 2021 od Národního muzea, následně ho nabídl k využití jiným státním institucím, ale žádná o něj neprojevila zájem.

Majetkový úřad jednal také s Prahou o převodu zámku a parku výměnou za majetek, o který by měl stát zájem. Hlavní město loni výměnu odmítlo. Následně ÚZSVM nabídl zámek do elektronické aukce.


Autor: ČTK

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

Včera ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

Další články
Nahoru