dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C

Aukce nabídne díla za 100 milionů

Znovunalezená plátna od Jaroslava Čermáka, Jakuba Schikanedera či Jindřicha Štýrského budou patřit mezi největší lákadla Aukčního dne Galerie KODL a aukční síně Vltavín. Ten se uskuteční v neděli 1. prosince od 13.00 na pražském Žofíně. Dražit se bude 457 uměleckých děl s celkovou vyvolávací cenou takřka 100 milionů korun. Silně zastoupení jsou zejména autoři 19. století a představitelé českého surrealismu. Nejvýznamnějším dílem v nabídce je Ztroskotání ve snu od Toyen s vyvolávací cenou 9,5 milionu korun.

Nejvýznamnějším dílem v nabídce je Ztroskotání ve snu od Toyen s vyvolávací cenou 9,5 milionu korun.

„Ztroskotání ve snu je jedinečnou ukázkou vrcholného evropského surrealismu,“ uvádí Martin Kodl, majitel Galerie KODL. „Toto dílo může být ozdobou jakékoliv světové sbírky,“ dodává. Mezi významné ukázky vrcholného surrealizmu patří také Všední probuzení od Jindřicha Štýrského. Plátno startuje na 9 milionech korun. „Obdobně významné práce se na aukčním trhu vyskytují jen zcela raritně,“ upozorňuje Kodl. Tvorbu Štýrského reprezentuje také znovuobjevený obraz Akvárium, který byl doposud vystavován pouze jednou, a to téměř před 90 lety. Vyvolávací cena je 5,5 milionu korun.

Úplně poprvé bude veřejnosti představen Židovský hřbitov v Praze od Jaroslava Čermáka, doposud známý jen z přípravných studií a skic. Lákadlem jsou také znovuobjevené či doposud nepublikované práce špičkových českých malířů od 19. století po modernu. V nabídce je například Stavění sněhuláka, nově objevená a dosud nepublikovaná práce Josefa Lady, rozvíjející jeho oblíbené téma zimních radovánek, nebo Podzimní červánky od Jakuba Schikanedera, velkoformátová malba, která nebyla roky přístupná veřejnosti.

Videomapping na Werichově vile

Dnes v 19:26

Vánoční setkání před Werichovou vilou zítra, 15. prosince v 18:30. Pětiminutový průřez historií vily v podobě videomappingu na průčelí domu uvidíte v 18:45, 19:45 a 20:45.

Chyba strojvedoucího omezila na dvě hodiny provoz vlaků na Masarykově nádraží

Dnes v 18:37

Dnes po patnácté hodině projel strojvedoucí vlaku společnosti KŽC návěstidlo zakazující další jízdu. Nikdy nebyl zraněn.

Praha posiluje svoji protidrogovou politiku

Dnes v 17:36

Rada hlavního města Prahy schválila tento týden v úterý návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí finanční dotace 490 tis. korun na projekty Protidrogové politiky hl. m. Prahy.

Magistrát i letos uspořádal Vánoční jarmark

Dnes ve 13:54

Vánoční jarmark – již tradiční a opět vydařený – se konal ve středu 13. prosince ve Škodově paláci. Návštěvníci i zaměstnanci úřadu doslova obsypali prodejní stánky s vánočními dekoracemi, dárkovými i praktickými předměty, květinami, šperky a sladkými i slanými...

Rada odsouhlasila dotace pedagogicko-psychologickým poradnám

Dnes ve 12:37

Rada Prahy posvětila návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka na uvolnění finančních prostředků z rozpočtu na protidrogovou politiku v celkové výši 309 000 korun na projekty specifické primární prevence pedagogicko-psychologických poraden.

Ceny pohonných hmot se v Praze měnily jen nepatrně

Dnes ve 12:33

Litr benzinu zdražil o haléř a prodává se nyní průměrně za 31,14 koruny, nafta zase o haléř zlevnila na 30,21 Kč/l.

Praha 3 zve na Předsilvestrovské Trhy na Jiřáku

Dnes v 07:49

Předposlední den v roce 2017 se můžete těšit na Trhy na Jiřáku od 8 do 14 hodin. 30. prosince vám zahraje oblíbená tržní kapela LoveSong Orchestra.

Sobotní procházka Olšanskými hřbitovy

Dnes v 07:47

Na tomto hřbitově leží nejen mnoho známých a významných osobností české historie, ale můžete zde i obdivovat mistrovská díla tzv. funerálního umění.

Pamětní deska Haně Epsteinové

Dnes v 07:26

Městská část Praha 2 odhalí pamětní desku vychovatelce židovských dětí, která byla zavražděna v koncentračním táboře.

Na výstavu´Václavák´ se chystá i zakladatel Semaforu Jiří Suchý

Včera v 17:58

Na Václavském náměstí je až do konce roku k vidění ojedinělá velkoformátová výstava ´Václavák´, která připomíná dějiny tohoto prostoru. V noci nasvícené panely ukazují unikátní historické i současné fotografie a kresby, které doplňují citace související s Václavským náměstím. Součástí jsou také...

Požár přístřešku v Jinonicích

Včera v 17:41

Hasiči dnes v 11:45 zasahovali u požáru dřevěného provizorního přístřešku v Tichnově ulici v Jinonicích. Požár se částečně rozšířil na okolní porost.

Zdobení vánočních stromečků v Loretánské zahradě

Včera ve 12:47

Letošní předvánoční akci a soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček nazvanou „Zdobit může každý – Zdobit bude každý“ byla dnes slavnostně zahájena v 10 hodin v Loretánské zahradě za účasti radního hl. m. Prahy Daniela Hodka.

Další krátké zprávy
Nahoru