dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Pražský život

Aukce na energie měla v Praze 4 velký úspěch, lidé ušetří desítky procent

První elektronická aukce na dodavatele elektrické energie a zemního plynu pro domácnosti z městské části Praha 4 zaznamenala velký úspěch. Ceny elektrické energie se dostaly na úroveň, která výrazně překonává avizovaná snížení cen u největších dodavatelů.

Radnice čtvrté městské části nakonec dohodla možnost dodatečného přihlášení domácností Prahy 4 do aukce, která se uskuteční v polovině listopadu. Zájemci mohou kontaktovat organizátora na e-mailové adrese info@admia.cz.

Průměrná úspora u ceny silové elektřiny, která tvoří dvě pětiny nákladů na dodávku a distribuci elektrické energie, dosáhla 28 procent U zemního plynu činí průměrná úspora dokonce 32 procent.

„Jsem rád, že cíle aukce bylo dosaženo,“ uvedl starosta Pavel Caldr. „Domácnosti z naší městské části, které se do historicky první aukce a dodavatele elektrické energie a zemního plynu přihlásili, v dnešní ekonomicky nelehké době výrazně ušetří, a to také bylo naším cílem.“

Každá domácnost, která se do aukce přihlásila, v nejbližších dnech obdrží od organizátorů porovnávací výpočet, z něhož bude zřejmý konkrétní výsledek srovnáním nákladů podle současných cen domácnosti a přepočtu cen, dosažených v aukci.

Na základě tohoto výpočtu se má domácnost možnost rozhodnout, zda si od vítěze aukce nechá připravit návrh smlouvy. Ten následně dostane poštou, a má tak dostatek prostoru na definitivní rozhodnutí o uzavření nové smlouvy.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru