dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Pražský život

Audience Ferdinanda Vaňka v Praze 6, Havlova postava bude mít lavičku

Praha 6 chce na svém území umístit lavičku Ferdinanda Vaňka podle postavy z divadelních her Václava Havla. Vypíše na ní autorskou soutěž, z ní vzejde i její umístění. Vynaložit chce až 500 000 korun. Děje se tak v kontextu aktuálně probíhajících oslav nedožitých osmdesátých narozenin bývalého prezidenta a čestného občana šesté městské Václava Havla.

Ačkoliv je konkrétní volba řešení návrhu zcela volná, předpokládá se, že bude rezonovat s proslulou Havlovy hry Audience Ferdinandem Vaňkem. „Postava Ferdinanda Vaňka, která je jakýmsi alter egem svého tvůrce, dokáže i v těch nejabsurdnějších životních situacích jednat zásadně v souladu se svým svědomím. Tím je pro nás neustále velice inspirativní,“ podotkl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

Půjde o otevřenou jednokolovou anonymní soutěž, do které se mohou přihlásit čeští a slovenští výtvarníci, akademičtí sochaři či studenti uměleckých škol. Termín pro odevzdání soutěžních návrhů byl stanoven na 12. prosince. Se zhotovením vítězného návrhu se pak dle rámcového harmonogramu výhledově počítá v příštím roce.  


Další články
Nahoru