dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Atmosféru švýcarské horské slavnosti zažijete na Smíchově, nazdobené krávy zamíří do údolí
Ve Švýcarsku má Alpabzug velkou tradici. Foto: Roland Zumbuehl / picswiss.ch

Atmosféru švýcarské horské slavnosti zažijete na Smíchově, nazdobené krávy zamíří do údolí

Atmosféru tradiční švýcarské horské slavnosti Alpabzug, při které se nazdobené krávy svádí koncem léta z alpských pastvin dolů do údolí, si můžete vychutnat dnes odpoledne od 13 do 16 hodin v smíchovském parku Bertramka mezi oběma budovami hotelu NH Hotel Praha (dřívější hotel Mövenpick) v ulici Mozartova v Praze 5. Vchod na akci je z hotelu nebo z ulice Mrázovka.

Těšit se můžete na:
•    folklórní skupinu z oblasti Adelboden
•    výrobu alpského sýra Švýcarskou Doris Windlin (na minulém ročníku byl vyroben sýr, který se bude dnes ochutnávat)
•    švýcarské speciality a ochutnávky
•    tradičně vyzdobené krávy
•    nabídku dovolené ve Švýcarsku
•    jízdu na elektrokolech od společnosti ekolo.cz
•    bohatý program pro děti
•    jízdu lanovkou
•    bernardýna Barušku
•    soutěž o hodnotné ceny pro dospělé a děti

Švýcarská umělkyně žijící v České republice Doris Windlin ukáže, jak se vyrábí tradiční sýr. Sýr vyrobený během pražského Alpabzugu bude možné na místě ochutnat čerstvý či ve formě raclette.

Milovník kol Jakub Ditrich bude prezentovat zážitky ze své cesty s Martinem Severou na elektrokole po švýcarské Grand Tour. Návštěvníci budou mít na Bertramce příležitost si expediční e-kolo otestovat.

Pro zájemce budou nachystány i další převážně švýcarské speciality jako sýrové produkty od společnosti Swiss Cheese, bratwürsty od společnosti Zimbo, víno z rodinného vinařství Jedlička, Bořetice či produkty z neziskové organizace Unie Roska – postižených roztroušenou sklerózou v ČR.

Jak se dostat na Alpabzug? Vystupte na stanici metra a tramvaje Anděl, odtud pak zhruba 7 minut pěšky. K horní budově hotelu, odkud se budou svádět krávy, vyjíždí zdarma lanovka (příchod přes recepci spodní budovy hotelu).


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru