Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - jasno 3°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Atmosféru plnou humoru přivezly herečky Hana Čížková a Jitka Asterová
Foto: Senecura

Atmosféru plnou humoru přivezly herečky Hana Čížková a Jitka Asterová

Za oponu hereckého života se podívali klienti SeniorCentra Klamovka díky dvěma dámám – Haně Čížkové a Jitce Asterové. Herečky se ponořily do vyprávění nejen profesních historek, ale i těch osobnějších a peprnějších. Klienty nenechaly jen poslouchat, do své show je zapojily při dýchacím cvičení, zpěvu či při malé soutěži mezi vyprávěním.

„Z návštěvy paní Asterové a paní Čížkové odcházeli klienti i pracovníci domova nadšení. Dámy měly krásně připravenou celou hodinku vyprávění a klienti se opravdu bavili. Taková setkání jsou u nás velmi oblíbená, obzvláště tak příjemná a humorná jako s těmito dámami,“ řekla vedoucí aktivizace SeniorCentra Klamovka Radka Vondrášková.

Duo známých hereček objíždí s talk show Mládí nevyprchej Českou republiku a baví diváky nepřebernými životními příběhy. Hana Čížková a Jitka Asterová jsou dlouholeté kamarádky a obě si v životě prošly množstvím eskapád, o kterých se nebojí mluvit před kterýmkoliv publikem. Jejich přirozená schopnost tropit si legraci z vlastních kotrmelců i životní nadhled přispívá k autenticitě a humoru jejich představení.
asterova-klamovka-talkshow-3
Letos dámy přivítala ředitelka pražského SeneCura SeniorCentra Klamovka paní Petra Pipková. Na jejich vystoupení se přišli podívat klienti v hojném počtu a určitě nelitovali. Cesta k herecké kariéře, zákulisní historky z natáčení i lechtivé příběhy s partnery je bavily po celou dobu, a nezůstalo jen u poslouchání. Paní Asterová je zapojila do krátkého dýchacího cvičení a malé soutěže. Společně si také všichni zazpívali a užili si neobvyklou návštěvu, na kterou jen tak nezapomenou.

Cílem společnosti SeneCura, která je u nás předním poskytovatelem nestátních sociálních pobytových služeb, je umožnit klientům být součástí společenského života a prožívat hezké chvíle. Návštěva paní Asterové a paní Čížkové je toho dokladem, mimo to domovy organizují pravidelně další společenské události, jako například Křeslo pro hosta. Klienti si mohou také pozvat do domova své blízké a prožít s nimi večeři při svíčkách v atmosféře luxusní restaurace.
 


Autor: Hla

Pidirevue v Praze 15

Dnes v 09:29

Představení ochotnického divadla seniorů Poslední vlastenecké divadelní je plné známých a oblíbených skladeb od skladatelů Hašlera a Ježka a také z divadla Semafor.

Narozeninová gratulace Aleně Vorlové, čestné občance Prahy 4

Dnes v 09:06

Lékařka a dlouholetá sběratelka loutek Alena Vorlová oslavila v letošním roce 94. narozeniny. Hodně zdraví a životního optimismu jí za Prahu 4 popřáli společně starosta Ondřej Kubín (ODS) a 1. místostarostka Irena Michalcová (ANO).

Týden péče o oči pro seniory Prahy 13

20. února 2024 ve 20:27

Praha 13 a Středisko sociálních služeb Prahy 13 spolu s lékaři Oční kliniky JL ve Stodůlkách připravili pro kluby seniorů Prahy 13 sérii přednášek o nejčastějších očních onemocnění, včetně možností prevence a léčby. Cyklus pěti přednášek renomovaných odborníků je doplněn diagnostikou a měřením...

Fórum mladých hraje seniorům v Tomáši

19. února 2024 ve 14:39

Středisko sociálních služeb Prahy 1 zve seniory na akci, která se koná ve čtvrtek 22. února od 14 hodin v klubu seniorů Tomáš.

Praha 4 zajistí i letos dotované plavenky pro seniory a hendikepované

18. února 2024 v 10:41

Praha 4 podpoří i v letošním roce sportovní aktivity seniorů dotovanými vstupenkami (plavenkami), které mohou uplatnit v Plaveckém stadionu v Podolí. Rozhodla o tom ve středu 14. února rada městské části. Plavenky jsou určeny pro seniory starší 63 let a držitele průkazu ZTP s trvalým pobytem na...

Vysočanská Véčka pro seniory v březnu

18. února 2024 v 10:41

Praha 9 nabízí seniorům další možnosti trávení volného času. Akce Vysočanská Véčka jsou určeny seniorům, kteří mají trvalé bydliště v působnosti úřadu Sokolovská 14, Praha 9.

Kurzy trénování paměti pro seniory Prahy 10

7. února 2024 ve 12:50

Praha 10 na jaře opět nabídne kurzy trénování paměti zájemcům z řad seniorů (60+), kteří mají trvalé bydliště na území desáté městské části.

Fantastický výsledek týmu pétanque Lukáš Praha 13

7. února 2024 v 09:41

Velkého úspěchu dosáhli senioři Prahy 13 na jedenáctém ročníku Zimní Ubuligy. Suverénním způsobem vyhráli opravnou osmifinálovou skupinu a zajistili si tak poslední postupové místo do čtvrtfinále A celé soutěže. Tam pokračovali ve skvělém výkonu, vyřadili silné čtvrtfinálové a semifinálové soupeře...

Praha 9 pro seniory: Holky z naší školky aneb příběhy kolem populárních hitů

5. února 2024 v 09:55

Nová hudební talk show, která se točí kolem populárních hitů, které za svou kariéru nazpíval jeden z našich nejpopulárnějších zpěváků se koná v úterý 13. února ve 14 hodin.

Přednáška v Praze 1: Co dělat když

22. ledna 2024 v 07:43

Středisko sociálních služeb Praha 1 připravilo na únor zejména pro věkově zralé sousedy aktivity nejen z kultury. V programu najdou také podporu pohybu a právní rady. V úterý 6. února budou zájemcům k dispozici zástupci občanské poradny, kteří vysvětlí jaká máte práva...

Vysočanská Véčka: Holky z naší školky aneb příběhy kolem populárních hitů

16. ledna 2024 v 11:00

Nová hudební talk show, která se točí kolem populárních hitů, které za svou kariéru nazpíval jeden z našich nejpopulárnějších zpěváků v úterý 13. února ve 14 hodin.

Praha 13 pro seniory

14. ledna 2024 v 10:23

Třináctá městská část a počet jejích obyvatel neustále rostou, proto se radnice dlouhodobě věnuje početné skupině seniorů. Pro možnou inspiraci do nového roku připravila přehled aktivit pro dříve narozené obyvatele za ten uplynulý.

Další články
Nahoru