Dnes Středa - polojasno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 11°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Atmosféru plnou humoru přivezly herečky Hana Čížková a Jitka Asterová
Foto: Senecura

Atmosféru plnou humoru přivezly herečky Hana Čížková a Jitka Asterová

Za oponu hereckého života se podívali klienti SeniorCentra Klamovka díky dvěma dámám – Haně Čížkové a Jitce Asterové. Herečky se ponořily do vyprávění nejen profesních historek, ale i těch osobnějších a peprnějších. Klienty nenechaly jen poslouchat, do své show je zapojily při dýchacím cvičení, zpěvu či při malé soutěži mezi vyprávěním.

„Z návštěvy paní Asterové a paní Čížkové odcházeli klienti i pracovníci domova nadšení. Dámy měly krásně připravenou celou hodinku vyprávění a klienti se opravdu bavili. Taková setkání jsou u nás velmi oblíbená, obzvláště tak příjemná a humorná jako s těmito dámami,“ řekla vedoucí aktivizace SeniorCentra Klamovka Radka Vondrášková.

Duo známých hereček objíždí s talk show Mládí nevyprchej Českou republiku a baví diváky nepřebernými životními příběhy. Hana Čížková a Jitka Asterová jsou dlouholeté kamarádky a obě si v životě prošly množstvím eskapád, o kterých se nebojí mluvit před kterýmkoliv publikem. Jejich přirozená schopnost tropit si legraci z vlastních kotrmelců i životní nadhled přispívá k autenticitě a humoru jejich představení.
asterova-klamovka-talkshow-3
Letos dámy přivítala ředitelka pražského SeneCura SeniorCentra Klamovka paní Petra Pipková. Na jejich vystoupení se přišli podívat klienti v hojném počtu a určitě nelitovali. Cesta k herecké kariéře, zákulisní historky z natáčení i lechtivé příběhy s partnery je bavily po celou dobu, a nezůstalo jen u poslouchání. Paní Asterová je zapojila do krátkého dýchacího cvičení a malé soutěže. Společně si také všichni zazpívali a užili si neobvyklou návštěvu, na kterou jen tak nezapomenou.

Cílem společnosti SeneCura, která je u nás předním poskytovatelem nestátních sociálních pobytových služeb, je umožnit klientům být součástí společenského života a prožívat hezké chvíle. Návštěva paní Asterové a paní Čížkové je toho dokladem, mimo to domovy organizují pravidelně další společenské události, jako například Křeslo pro hosta. Klienti si mohou také pozvat do domova své blízké a prožít s nimi večeři při svíčkách v atmosféře luxusní restaurace.
 


Autor: Hla

Linka seniorů: Nejistota, alkohol nebo deprese

3. října 2022 v 07:29

Na krizovou telefonickou Linku seniorů 800 200 007 se obrací senioři, kteří se obávají přicházející zimy. Nastávající topné období a nejistota rostoucích životních nákladů jsou dalším z řady stresorů, kterým mnoho volajících čelí. Existenční problémy patří dlouhodobě mezi nejčastější témata na...

Svátek seniorů 2022 v parku Kampa

3. října 2022 v 07:18

Ve čtvrtek 6. října se od 10 do 17 hodin v parku Kampa koná kulturní akce pro celou rodinu.

Praha 14: Kurzy sebeobrany pro seniory

27. září 2022 v 11:22

V pondělí 3. října začínají na Plechárně kurzy sebeobrany pro seniory. Volná místa stále jsou a kurz je zdarma.

Zvýhodněné plavání pro seniory a zdravotně postižené

20. září 2022 v 07:43

Praha 11 obnovila zvýhodněné vstupné pro seniory a osoby zdravotně postižené do Plaveckého bazénu Jednáctka od 1. září.

Praha 11: Páteční dopolední setkávání nejen pro seniory

19. září 2022 ve 12:37

Po prázdninách se opět obnovilo dopolední setkávání nejen pro seniory Prahy 11.

Písničky s humorem pro seniory

19. září 2022 v 10:40

Středisko sociálních služeb Prahy 1 zve seniory na akci Písničky s humorem, která se koná v úterý 20. září od 15 hodin v Malostranské besedě.

Praha 6: Soutěžní odpoledne Sportujeme v každém věku

19. září 2022 v 07:00

Praha 6 a FTSV UK zvou aktivní seniory na desátý ročník sportovně soutěžního odpoledne Sportujeme v každém věku.

Dny Prahy 15: Den seniorů

17. září 2022 ve 21:36

Jiří Štědroň, Schovanky, Josef Zíma nebo Iva Hajnová. V zahradě CSOP v Janovské ulici se v rámci Dnů Prahy 15 koná ve středu 21. září Den seniorů.

Senioři se sejdou pod Petřínem

17. září 2022 v 09:05

Pod Petřínem v Praze 1 se dnes od 13 hodin koná Den seniorů.

Lekce zdravotního cvičení pro seniory Prahy 14

16. září 2022 ve 13:38

Nezisková organizace Senior fitnes od září opět pořádá lekce zdravotního cvičení pro seniory v Praze 14. Lekce zdravotního cvičení v hloubětínském bazénu vede kvalifikovaný a zkušený cvičitel s respektem k přáním a potřebám starších lidí.

Fresh Senior Festival ukáže cesty k aktivnímu stáří

8. září 2022 v 07:25

Jak zůstat aktivní i v pokročilém věku, vyhnout se izolaci, nerezignovat na pozitivní přístup k životu? Odpovědi nejen na tyto otázky najdou návštěvníci jubilejního desátého ročníku Fresh Senior Festivalu, který se uskuteční 12. září od 13 hodin na prostranství před Píseckou bránou na Praze...

Další články
Nahoru