Dnes Pátek - zatazeno 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 11°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Atmosféru plnou humoru přivezly herečky Hana Čížková a Jitka Asterová
Foto: Senecura

Atmosféru plnou humoru přivezly herečky Hana Čížková a Jitka Asterová

Za oponu hereckého života se podívali klienti SeniorCentra Klamovka díky dvěma dámám – Haně Čížkové a Jitce Asterové. Herečky se ponořily do vyprávění nejen profesních historek, ale i těch osobnějších a peprnějších. Klienty nenechaly jen poslouchat, do své show je zapojily při dýchacím cvičení, zpěvu či při malé soutěži mezi vyprávěním.

„Z návštěvy paní Asterové a paní Čížkové odcházeli klienti i pracovníci domova nadšení. Dámy měly krásně připravenou celou hodinku vyprávění a klienti se opravdu bavili. Taková setkání jsou u nás velmi oblíbená, obzvláště tak příjemná a humorná jako s těmito dámami,“ řekla vedoucí aktivizace SeniorCentra Klamovka Radka Vondrášková.

Duo známých hereček objíždí s talk show Mládí nevyprchej Českou republiku a baví diváky nepřebernými životními příběhy. Hana Čížková a Jitka Asterová jsou dlouholeté kamarádky a obě si v životě prošly množstvím eskapád, o kterých se nebojí mluvit před kterýmkoliv publikem. Jejich přirozená schopnost tropit si legraci z vlastních kotrmelců i životní nadhled přispívá k autenticitě a humoru jejich představení.
asterova-klamovka-talkshow-3
Letos dámy přivítala ředitelka pražského SeneCura SeniorCentra Klamovka paní Petra Pipková. Na jejich vystoupení se přišli podívat klienti v hojném počtu a určitě nelitovali. Cesta k herecké kariéře, zákulisní historky z natáčení i lechtivé příběhy s partnery je bavily po celou dobu, a nezůstalo jen u poslouchání. Paní Asterová je zapojila do krátkého dýchacího cvičení a malé soutěže. Společně si také všichni zazpívali a užili si neobvyklou návštěvu, na kterou jen tak nezapomenou.

Cílem společnosti SeneCura, která je u nás předním poskytovatelem nestátních sociálních pobytových služeb, je umožnit klientům být součástí společenského života a prožívat hezké chvíle. Návštěva paní Asterové a paní Čížkové je toho dokladem, mimo to domovy organizují pravidelně další společenské události, jako například Křeslo pro hosta. Klienti si mohou také pozvat do domova své blízké a prožít s nimi večeři při svíčkách v atmosféře luxusní restaurace.
 


Autor: Hla

První jarní den seniorů Prahy 13

28. března 2023 ve 13:27

Senioři Prahy 13 symbolicky společně oslavili první jarní den. Starosta David Vodrážka předal klientkám a klientům Střediska sociálních služeb Prahy 13 a také Domova třetího věku Zity Kabátové petrklíče.

Hodinový ajťák pro seniory

10. března 2023 v 09:21

Praha 13 podporuje seniory a pomáhá s počítačem nebo internetem.

Praha 13 dotuje pravidelné cvičení pro seniory

8. března 2023 v 09:48

Radnice Prahy 13 spolu se sportovním centrem Jeremi dotuje pravidelné cvičení pro seniory, které se těší velkému zájmu. Senioři se tak pravidelně věnují sportovním aktivitám pod vedením profesionálních trenérů.

Farmářské trhy se vrací na Rajskou zahradu

6. března 2023 v 19:42

Farmářské trhy se před prostory metra vrací už druhý březnový týden.

Praha 13: Pro plavenky na radnici

23. února 2023 ve 13:38

Registrovaní členové klubů pro seniory v Praze 13 si v těchto dnech mohou vyzvednout oblíbené plavenky. Poukázka do plaveckého bazénu v Řepích nabízí seniorům vstup za cenu 30 korun, zbytek nákladů hradí městská. Radnice své dříve narozené občany dlouhodobě podporuje v různých aktivitách. Možnosti...

Praha 13 zve děti na karneval

21. února 2023 v 09:50

Praha 13 spolu s Klubem seniorek staré Stodůlky zvou na Dětský karneval. Koná se 4. března od 14 hodin.

Praha 11: Komentovaná vycházka pro seniory

20. února 2023 ve 12:31

Jihoměstská sociální pořádá v sobotu 25. února od 10 hodin komentovanou vycházku pro seniory Za rondokubismem a národním stylem pro Novém Městě pražském. Rondokubismus je jedinečný, specificky český styl, pro který je typické užití oblých tvarů, jakou jsou oblouky, kruhy a ovály. Styl se projevil...

Senior Taxi na Praze 11 funguje už dva roky

13. února 2023 v 07:26

Praha 11 patří k městským částem, které pro své obyvatele provozují službu Senior Taxi. Dotovanou přepravu mohou od 15. března 2021 využívat na Jižním Městě jak senioři starší 75 let, tak handicapovaní, kteří mají průkaz ZTP nebo ZTP/P. Každý z oprávněných uživatelů této služby má nárok vzít...

Senior akademie na radnici Prahy 2

12. února 2023 v 07:53

Praha 2 ve spolupráci s preventivně informačním oddělením Městské policie pořádá přednášky pro seniory – Senior akademii, zaměřené na ochranu života, zdraví a majetku.

Praha 11: Angličtina, cvičení a jóga pro seniory

5. února 2023 ve 20:57

Jihoměstská sociální nabízí poslední volná místa v jarních kurzech pro seniory se zahájením v týdnu od 6. února.

Vysočanská Véčka zvou do divadla Gong

5. února 2023 v 10:10

Vysočanská Véčka, kulturní, společenské, sportovní a další dobrovolné aktivity pořádané radnicí Prahy 9 pro seniory s trvalým bydlištěm v městské části zvou do divadla.

Další články
Nahoru