dnes
Sobota - prehanky-dest
22°C
zítra
Neděle - skorojasno
22°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
23°C
Ať vidí, jak se se jejich chování odráží na ženách, zve Hana Kusnjerová muže na Odhalenou pravdu
Herečka Hana Kusnjerová pochází z umělecké rodiny. Tatínek je operní pěvec, maminka bývalá baletka. Foto: archiv

Ať vidí, jak se se jejich chování odráží na ženách, zve Hana Kusnjerová muže na Odhalenou pravdu

V divadle Studio DVA sídlící v Paláci Fénix na Václavském náměstí se chystá na 11. ledna 2017 pražská premiéra (brněnskou už má s velkým úspěchem za sebou) hry The naked truth (Odhalená pravda) britského autora Dave Simpsona. V příběhu šesti žen, které se setkávají ve vesnické tělocvičně na kurzu tančení na tyči (pole dance), ztvárnila jednu z rolí Hana Kusnjerová. Mladé herečce položil server Pražský patriot několik otázek.

Hana Kusnjerová

odpovídá

Film, nebo divadlo? Divadlo

Balet, nebo opera? Balet

Extrovert, nebo introvert? Extrovert

Léto, nebo zima?   Léto

Centrum Prahy, nebo Divoká Šárka? Divoká Šárka

Vánoce, nebo Velikonoce? Vánoce

Vážně, nebo nevážně? Vážně

Sukně, nebo kalhoty? Sukně

Sova, nebo skřivan? Skřivan

Svíčková, nebo cizrna? Svíčková

Proč jste se rozhodla účinkovat v této hře? Přeci jen spousta lidí se dívá na tančení na tyči poněkud skrz prsty.
Spolupráci mi nabídnul producent a herec Radim Fiala, se kterým jsem se seznámila na jednom dřívějším natáčení. Už když jsem měla scénář rozečtený, věděla jsem, že se mi tato hra líbí a rád bych v ní účinkovala.

Čím vás zaujala?
Tématem. Potká se šest žen různého věku na něčem tak netradičním, jako je kurz tančení na tyči. Navíc u mne šlo i o výzvu fyzickou, protože jsem se dříve intenzivně věnovala tanci a sportu.

Umíte už tančit na tyči?
No, něco umět musím, jinak bych se na pódiu ztrapnila (smích). S kolegyněmi jsme se naučily základy a různé triky. Můžu prozradit, že diváci se o tom přesvědčí především na úplném konci hry, kdy je čeká naše společná choreografie.

Jaké byly reakce diváků na listopadové premiéře v Brně?
Trochu jsme se reakcí obávaly. Přeci jen jde o tragikomické představení, takže jsme řešily, jestli, a v jaké míře, se budou diváci smát. Nakonec jsme byly velmi mile překvapené, že je to tolik baví. Všechna doposud odehraná představení končila děkovačkami ve stoje, což je pro herce ta nejlepší odměna.

the-naked-truth-hana-kusnjerova-portrait-luce-photography-3-nahled-nahled V anotaci představení se píše, že jde podnětnou hru pro ženy, o ženách, a že by ji rozhodně měli vidět i muži. Souhlasíte?
Ano. Je důležité, aby muži viděli, jak se jejich postoj k životu a chování odráží na ženách. Vztah někdy dospěje do momentu, kdy už se s ním nedá nic dělat, už se z něj dá jen vyjít. Muž zaujme postoj, se kterým už žena nic neudělá, pouze ho musí přijmout a ideálně se zařídit, tak aby sama byla šťastná. Ženské životy jsou velmi ovlivněny bytím, nebo nebytím s muži. Jsou to základní vztahy, pilíře, na kterých staví většina žen svůj život.

Takže lze Odhalenou pravdu vnímat tak trochu jako vztahovou terapii?
Proč ne. Ale je potřeba mít na paměti, že hra hodně pracuje s nadsázkou a glosuje. Ale jsou tam i vážné situace. Reakce mužů bývá taková, že se v tom vidí a poznávají. Nečekaly jsme, že muži hru takto přijmou.

hank-jpgs-all-6878-nahled Kde vás mohou diváci ještě vidět?
Poslední čtyři roky jsem intenzivně hrála v Divadle Komedie. Divadlo je ale nyní už nějaký čas uzavřeno (od května 2016, pozn. aut.), náš soubor Company.cz se neměl kam přesunout. Na jevišti dále účinkuji nyní jen v divadelní společnosti Háta, která jezdí po celé republice, v Praze lze na její přestavení zajít do Divadla Palace Praha.

V televizi se s vámi setkávají diváci seriálu Ordinace v Růžové zahradě. Proč jste roli vzala?
Příležitost se naskytla v momentě, když jsem s koncem Divadla Komedie měla více času. Navíc mi byla sympatická seriálová postava tak trochu ztřeštěné Lady, o kterou jsem se mohla ucházet. Tak jsem si řekla, proč ne. Svého rozhodnutí nelituji, baví mě to a je to zase nová zkušenost. Příští rok mě televizní diváci uvidí v novém seriálu na České televizi Četníci z Luhačovic. Budu mít hlavní roli v jednom z dvanácti dílů.

A vaše plány na příští rok?
Chystá se debut mladého režiséra na konci léta, v něm bych si mohla zahrát. Na obzoru je dalších pár možností, ale nic není jistého, tak nechci nic prozrazovat.

hank-jpgs-all-6780-nahled Cítíte se být pražskou patriotkou?
Vnímání tohoto slovního spojení může být velmi individuální. Ale v souvislosti s vaším dotazem chci zdůraznit, že Prahu miluji a neskutečně jí fandím. Od narození jsme čtvrt století žila na Václavském náměstí, takže mám historické centrum takzvaně pod kůží. Ale jsem velmi zklamaná magistrátem.

Proč?
Je mi smutno z toho, jak funguje. Vnímám tu neúctu k lidem i prostředí v Praze. Několikrát jsem na magistrátu byla a musela komunikovat s různými odbory. Mnoho lidí tam myslí hlavně na sebe svůj profit.

Jak se díváte na vznik nových staveb po boku těch historických?
Moderní architektuře fandím, je dobře, že vzniká. Ale v centru Prahy se to musí dělat velmi citlivě, což se vždy neděje. Systém zastavování a rozprodávaní volných ploch v metropoli se mi nelíbí. V cizině je běžné, že když město vlastní pozemek, tak vypíše výběrové řízení na projekt, vybere vítězný a teprve pak hledá ve veřejné soutěži firmy, které záměr zrealizují za přesně daných podmínek. U nás je to tak, že se nejprve prodá pozemek a teprve potom se složitě jedná s investorem o podmínkách jeho projektu. Navíc se jedná téměř z pravidla o projekty stavěné jako investice, tedy projekty, které mají generovat peníze. Nikoli sloužit lidem žijícím ve městě. Často se ptám, proč se musí prodávat každý metr volné půdy? Češi už jsou bohužel často takoví, že jsou schopni prodat i židli, na které sedí.


Knižní novinka: Osmnáct pod nulou je další thriller Stefana Ahnhema

22. května 2019 v 07:18

Knižní novinka Osmnáct pod nulou je třetí mrazivý thriller z pera švédského bestselleristy Stefana Ahnhema, třetí temný případ Fabiana Riska.

Museum skla Portheimka uspělo v prestižní soutěži

18. května 2019 ve 23:26

Druhé místo v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis v kategorii „Muzejní počin roku 2018“ obsadilo Museum skla Portheimka. Vyhlášení výsledků „slávy muzeí“ se konalo ve čtvrtek 16. května ve Smetanově síni Obecního domu v Praze.

Laserový muž a Český důchodce. Reportážní cesta do podhoubí xenofobie a strachu v DOXu

18. května 2019 v 10:10

Na počátku 90. let terorizoval Stockholm a Uppsalu laserovou puškou. John Ausonius, švédský „laserový muž“, který střílel především na imigranty či jejich potomky. O téměř třicet let později u nás začaly padat na železniční koleje stromy, pokácené českým důchodcem. Jsou to dva zcela různé příběhy,...

Výstavu Zdeňky Čechové najdete v Galerii 9

18. května 2019 v 08:29

Výstavu obrazů a projekcí autorských uměleckých multimediálních děl výtvarnice, režisérky a choreografky Zdeňky Čechové uvidíte v červnu v Galerii 9. Vernisáž výstavy se koná 3. června v 18 hodin.

Poslední premiérou sezony Městských divadel pražských bude Romeo a Julie

18. května 2019 v 08:08

Premiérou jedné z nejslavnějších tragédií o lásce uzavřou Městská divadla pražská svoji první sezonu pod novým vedením. Romea a Julii v režii uměleckého šéfa Michala Dočekala uvede divadlo ABC poprvé 25. května.

Svorný nesoulad. Výstavu najdete v Galerii 9

17. května 2019 v 07:57

Lenka Vojtová a Jaroslav Křížek vystavují v Galerii 9. Výstavu Svorný nesoulad uvidíte do 30. května.

Operace Anthropoid: Debata s Jiřím Padevětem

17. května 2019 v 07:42

Praha 8 a Sokol Libeň zvou na debatu s historikem a spisovatelem Jiřím Padevětem ve středu 29. května od 18 hodin. V sokolovně bude zahájena výstava „Sokol a Anthropoid“.

Další články
Nahoru