dnes
Čtvrtek - zatazeno
30°C
zítra
Pátek - jasno
31°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
28°C
Ať vidí, jak se se jejich chování odráží na ženách, zve Hana Kusnjerová muže na Odhalenou pravdu
Herečka Hana Kusnjerová pochází z umělecké rodiny. Tatínek je operní pěvec, maminka bývalá baletka. Foto: archiv

Ať vidí, jak se se jejich chování odráží na ženách, zve Hana Kusnjerová muže na Odhalenou pravdu

V divadle Studio DVA sídlící v Paláci Fénix na Václavském náměstí se chystá na 11. ledna 2017 pražská premiéra (brněnskou už má s velkým úspěchem za sebou) hry The naked truth (Odhalená pravda) britského autora Dave Simpsona. V příběhu šesti žen, které se setkávají ve vesnické tělocvičně na kurzu tančení na tyči (pole dance), ztvárnila jednu z rolí Hana Kusnjerová. Mladé herečce položil server Pražský patriot několik otázek.

Hana Kusnjerová

odpovídá

Film, nebo divadlo? Divadlo

Balet, nebo opera? Balet

Extrovert, nebo introvert? Extrovert

Léto, nebo zima?   Léto

Centrum Prahy, nebo Divoká Šárka? Divoká Šárka

Vánoce, nebo Velikonoce? Vánoce

Vážně, nebo nevážně? Vážně

Sukně, nebo kalhoty? Sukně

Sova, nebo skřivan? Skřivan

Svíčková, nebo cizrna? Svíčková

Proč jste se rozhodla účinkovat v této hře? Přeci jen spousta lidí se dívá na tančení na tyči poněkud skrz prsty.
Spolupráci mi nabídnul producent a herec Radim Fiala, se kterým jsem se seznámila na jednom dřívějším natáčení. Už když jsem měla scénář rozečtený, věděla jsem, že se mi tato hra líbí a rád bych v ní účinkovala.

Čím vás zaujala?
Tématem. Potká se šest žen různého věku na něčem tak netradičním, jako je kurz tančení na tyči. Navíc u mne šlo i o výzvu fyzickou, protože jsem se dříve intenzivně věnovala tanci a sportu.

Umíte už tančit na tyči?
No, něco umět musím, jinak bych se na pódiu ztrapnila (smích). S kolegyněmi jsme se naučily základy a různé triky. Můžu prozradit, že diváci se o tom přesvědčí především na úplném konci hry, kdy je čeká naše společná choreografie.

Jaké byly reakce diváků na listopadové premiéře v Brně?
Trochu jsme se reakcí obávaly. Přeci jen jde o tragikomické představení, takže jsme řešily, jestli, a v jaké míře, se budou diváci smát. Nakonec jsme byly velmi mile překvapené, že je to tolik baví. Všechna doposud odehraná představení končila děkovačkami ve stoje, což je pro herce ta nejlepší odměna.

the-naked-truth-hana-kusnjerova-portrait-luce-photography-3-nahled-nahled V anotaci představení se píše, že jde podnětnou hru pro ženy, o ženách, a že by ji rozhodně měli vidět i muži. Souhlasíte?
Ano. Je důležité, aby muži viděli, jak se jejich postoj k životu a chování odráží na ženách. Vztah někdy dospěje do momentu, kdy už se s ním nedá nic dělat, už se z něj dá jen vyjít. Muž zaujme postoj, se kterým už žena nic neudělá, pouze ho musí přijmout a ideálně se zařídit, tak aby sama byla šťastná. Ženské životy jsou velmi ovlivněny bytím, nebo nebytím s muži. Jsou to základní vztahy, pilíře, na kterých staví většina žen svůj život.

Takže lze Odhalenou pravdu vnímat tak trochu jako vztahovou terapii?
Proč ne. Ale je potřeba mít na paměti, že hra hodně pracuje s nadsázkou a glosuje. Ale jsou tam i vážné situace. Reakce mužů bývá taková, že se v tom vidí a poznávají. Nečekaly jsme, že muži hru takto přijmou.

hank-jpgs-all-6878-nahled Kde vás mohou diváci ještě vidět?
Poslední čtyři roky jsem intenzivně hrála v Divadle Komedie. Divadlo je ale nyní už nějaký čas uzavřeno (od května 2016, pozn. aut.), náš soubor Company.cz se neměl kam přesunout. Na jevišti dále účinkuji nyní jen v divadelní společnosti Háta, která jezdí po celé republice, v Praze lze na její přestavení zajít do Divadla Palace Praha.

V televizi se s vámi setkávají diváci seriálu Ordinace v Růžové zahradě. Proč jste roli vzala?
Příležitost se naskytla v momentě, když jsem s koncem Divadla Komedie měla více času. Navíc mi byla sympatická seriálová postava tak trochu ztřeštěné Lady, o kterou jsem se mohla ucházet. Tak jsem si řekla, proč ne. Svého rozhodnutí nelituji, baví mě to a je to zase nová zkušenost. Příští rok mě televizní diváci uvidí v novém seriálu na České televizi Četníci z Luhačovic. Budu mít hlavní roli v jednom z dvanácti dílů.

A vaše plány na příští rok?
Chystá se debut mladého režiséra na konci léta, v něm bych si mohla zahrát. Na obzoru je dalších pár možností, ale nic není jistého, tak nechci nic prozrazovat.

hank-jpgs-all-6780-nahled Cítíte se být pražskou patriotkou?
Vnímání tohoto slovního spojení může být velmi individuální. Ale v souvislosti s vaším dotazem chci zdůraznit, že Prahu miluji a neskutečně jí fandím. Od narození jsme čtvrt století žila na Václavském náměstí, takže mám historické centrum takzvaně pod kůží. Ale jsem velmi zklamaná magistrátem.

Proč?
Je mi smutno z toho, jak funguje. Vnímám tu neúctu k lidem i prostředí v Praze. Několikrát jsem na magistrátu byla a musela komunikovat s různými odbory. Mnoho lidí tam myslí hlavně na sebe svůj profit.

Jak se díváte na vznik nových staveb po boku těch historických?
Moderní architektuře fandím, je dobře, že vzniká. Ale v centru Prahy se to musí dělat velmi citlivě, což se vždy neděje. Systém zastavování a rozprodávaní volných ploch v metropoli se mi nelíbí. V cizině je běžné, že když město vlastní pozemek, tak vypíše výběrové řízení na projekt, vybere vítězný a teprve pak hledá ve veřejné soutěži firmy, které záměr zrealizují za přesně daných podmínek. U nás je to tak, že se nejprve prodá pozemek a teprve potom se složitě jedná s investorem o podmínkách jeho projektu. Navíc se jedná téměř z pravidla o projekty stavěné jako investice, tedy projekty, které mají generovat peníze. Nikoli sloužit lidem žijícím ve městě. Často se ptám, proč se musí prodávat každý metr volné půdy? Češi už jsou bohužel často takoví, že jsou schopni prodat i židli, na které sedí.


Iva Bittová s Čikori zahraje ve Stromovce

Dnes v 08:12

Královna české avantgardy, která boří hranice mezi jednotlivými žánry, Iva Bittová a Čikori nahráli jedno z nejlepších alb české alternativně-jazzové scény. V Tiskárně na Vzduchu vám ho zahrají naživo ve středu 29. srpna od 19:30 hodin. Lístky je možné koupit v předprodeji...

Národní památník na Vítkově otevírá dvě nové výstavy k výročí okupace

Dnes v 07:10

Naše země v letošním roce slaví hned několik významných výročí. Jedním z nich je i výročí okupace vojsky Varšavské smlouvy ze srpna roku 1968. Události z této doby se rozhodlo Národní muzeum připomenout dvěma novými výstavami v Národním památníku na Vítkově s názvem Neznámá hrdinka od rozhlasu a...

Jiří Kolář: Úšklebek století

Včera v 09:57

Výstava Jiřího Koláře Úšklebek století se zaměřuje na takový výběr Kolářových prací, který v propojení s jeho básnickým dílem naznačuje, jak neortodoxně dovedl Kolář umělecky formulovat svůj účastný komentář ke světu.

Výstava v Galerii 1 ještě deset dní

Včera v 07:14

Do 25. srpna můžete v Galerii 1 zhlédnout výstavu „Léto Kamila Lhotáka“, kterou pro milovníky díla tohoto jedinečného malíře a kreslíře připravily městská část Praha 1 a Spolek přátel Kamila Lhotáka.

Léta naděje rychle pominula. Výstava v Galerii pod radnicí

14. srpna 2018 v 08:31

Výstava s názvem 1968 Praha 3 – Léta naděje rychle pominula… připomínající nejenom již známé, celopražské události během srpna ´68 a bezprostředně po něm, ale především originálně zpracovaná výstavní koncepce zachycující toto období československých dějin v rámci událostí v Praze 3. Některé dosud...

Praha 6 zve na vernisáž výstavy k 50. výročí okupace Československa 1968

14. srpna 2018 v 07:45

Výstavu, která bude rozmístěna po celé Dejvické třídě od Vítězného náměstí až k metru Hradčanská, vytvořila Praha 6 společně s Post Bellum o. p. s. Vernisáž bude věnována také druhé výstavě, kterou pořádá radnice souběžně ve spolupráci s Národní...

Koncert v Centrálním parku

12. srpna 2018 v 07:27

Akce pro celou rodinu pod záštitou starosty Prahy 13 Davida Vodrážky se koná v Praze 13 v neděli 2. září již po sedmnácté.

Precedens s Ivou Marešovou na Střeleckém ostrově. Hosté Jan Sahara Hedl a Petr Kolář

10. srpna 2018 ve 12:46

V nynější, výrazně omlazené kapele, hrají vynikající muzikanti v čele se zpěvačkou Ivou Marešovou a během večera vystoupí i hosté – Petr Kolář, který léta s kapelou nahrával a koncertoval – Jsi můj anděl, Berlínská zeď, La, la, lá, a Jan Sahara Hedl – Tisíc jmen, Vlci, Co nám zbejvá, který...

Starosta zval do kina, lidé si vybírali

8. srpna 2018 v 10:46

Kinobus bude v srpnu devětkrát na Devítce. Starosta deváté městské části Jan Jarolím, který jej letos organizoval, vyzval příznivce filmů, aby si vybírali filmy i místa, kde je uvidí. Z výsledků hlasování na facebooku vznikl program, na který se můžete podívat.

Další články
Nahoru