dnes
Pondělí - jasno
15°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
13°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
14°C
Ať vidí, jak se se jejich chování odráží na ženách, zve Hana Kusnjerová muže na Odhalenou pravdu
Herečka Hana Kusnjerová pochází z umělecké rodiny. Tatínek je operní pěvec, maminka bývalá baletka. Foto: archiv

Ať vidí, jak se se jejich chování odráží na ženách, zve Hana Kusnjerová muže na Odhalenou pravdu

V divadle Studio DVA sídlící v Paláci Fénix na Václavském náměstí se chystá na 11. ledna 2017 pražská premiéra (brněnskou už má s velkým úspěchem za sebou) hry The naked truth (Odhalená pravda) britského autora Dave Simpsona. V příběhu šesti žen, které se setkávají ve vesnické tělocvičně na kurzu tančení na tyči (pole dance), ztvárnila jednu z rolí Hana Kusnjerová. Mladé herečce položil server Pražský patriot několik otázek.

Hana Kusnjerová

odpovídá

Film, nebo divadlo? Divadlo

Balet, nebo opera? Balet

Extrovert, nebo introvert? Extrovert

Léto, nebo zima?   Léto

Centrum Prahy, nebo Divoká Šárka? Divoká Šárka

Vánoce, nebo Velikonoce? Vánoce

Vážně, nebo nevážně? Vážně

Sukně, nebo kalhoty? Sukně

Sova, nebo skřivan? Skřivan

Svíčková, nebo cizrna? Svíčková

Proč jste se rozhodla účinkovat v této hře? Přeci jen spousta lidí se dívá na tančení na tyči poněkud skrz prsty.
Spolupráci mi nabídnul producent a herec Radim Fiala, se kterým jsem se seznámila na jednom dřívějším natáčení. Už když jsem měla scénář rozečtený, věděla jsem, že se mi tato hra líbí a rád bych v ní účinkovala.

Čím vás zaujala?
Tématem. Potká se šest žen různého věku na něčem tak netradičním, jako je kurz tančení na tyči. Navíc u mne šlo i o výzvu fyzickou, protože jsem se dříve intenzivně věnovala tanci a sportu.

Umíte už tančit na tyči?
No, něco umět musím, jinak bych se na pódiu ztrapnila (smích). S kolegyněmi jsme se naučily základy a různé triky. Můžu prozradit, že diváci se o tom přesvědčí především na úplném konci hry, kdy je čeká naše společná choreografie.

Jaké byly reakce diváků na listopadové premiéře v Brně?
Trochu jsme se reakcí obávaly. Přeci jen jde o tragikomické představení, takže jsme řešily, jestli, a v jaké míře, se budou diváci smát. Nakonec jsme byly velmi mile překvapené, že je to tolik baví. Všechna doposud odehraná představení končila děkovačkami ve stoje, což je pro herce ta nejlepší odměna.

the-naked-truth-hana-kusnjerova-portrait-luce-photography-3-nahled-nahled V anotaci představení se píše, že jde podnětnou hru pro ženy, o ženách, a že by ji rozhodně měli vidět i muži. Souhlasíte?
Ano. Je důležité, aby muži viděli, jak se jejich postoj k životu a chování odráží na ženách. Vztah někdy dospěje do momentu, kdy už se s ním nedá nic dělat, už se z něj dá jen vyjít. Muž zaujme postoj, se kterým už žena nic neudělá, pouze ho musí přijmout a ideálně se zařídit, tak aby sama byla šťastná. Ženské životy jsou velmi ovlivněny bytím, nebo nebytím s muži. Jsou to základní vztahy, pilíře, na kterých staví většina žen svůj život.

Takže lze Odhalenou pravdu vnímat tak trochu jako vztahovou terapii?
Proč ne. Ale je potřeba mít na paměti, že hra hodně pracuje s nadsázkou a glosuje. Ale jsou tam i vážné situace. Reakce mužů bývá taková, že se v tom vidí a poznávají. Nečekaly jsme, že muži hru takto přijmou.

hank-jpgs-all-6878-nahled Kde vás mohou diváci ještě vidět?
Poslední čtyři roky jsem intenzivně hrála v Divadle Komedie. Divadlo je ale nyní už nějaký čas uzavřeno (od května 2016, pozn. aut.), náš soubor Company.cz se neměl kam přesunout. Na jevišti dále účinkuji nyní jen v divadelní společnosti Háta, která jezdí po celé republice, v Praze lze na její přestavení zajít do Divadla Palace Praha.

V televizi se s vámi setkávají diváci seriálu Ordinace v Růžové zahradě. Proč jste roli vzala?
Příležitost se naskytla v momentě, když jsem s koncem Divadla Komedie měla více času. Navíc mi byla sympatická seriálová postava tak trochu ztřeštěné Lady, o kterou jsem se mohla ucházet. Tak jsem si řekla, proč ne. Svého rozhodnutí nelituji, baví mě to a je to zase nová zkušenost. Příští rok mě televizní diváci uvidí v novém seriálu na České televizi Četníci z Luhačovic. Budu mít hlavní roli v jednom z dvanácti dílů.

A vaše plány na příští rok?
Chystá se debut mladého režiséra na konci léta, v něm bych si mohla zahrát. Na obzoru je dalších pár možností, ale nic není jistého, tak nechci nic prozrazovat.

hank-jpgs-all-6780-nahled Cítíte se být pražskou patriotkou?
Vnímání tohoto slovního spojení může být velmi individuální. Ale v souvislosti s vaším dotazem chci zdůraznit, že Prahu miluji a neskutečně jí fandím. Od narození jsme čtvrt století žila na Václavském náměstí, takže mám historické centrum takzvaně pod kůží. Ale jsem velmi zklamaná magistrátem.

Proč?
Je mi smutno z toho, jak funguje. Vnímám tu neúctu k lidem i prostředí v Praze. Několikrát jsem na magistrátu byla a musela komunikovat s různými odbory. Mnoho lidí tam myslí hlavně na sebe svůj profit.

Jak se díváte na vznik nových staveb po boku těch historických?
Moderní architektuře fandím, je dobře, že vzniká. Ale v centru Prahy se to musí dělat velmi citlivě, což se vždy neděje. Systém zastavování a rozprodávaní volných ploch v metropoli se mi nelíbí. V cizině je běžné, že když město vlastní pozemek, tak vypíše výběrové řízení na projekt, vybere vítězný a teprve pak hledá ve veřejné soutěži firmy, které záměr zrealizují za přesně daných podmínek. U nás je to tak, že se nejprve prodá pozemek a teprve potom se složitě jedná s investorem o podmínkách jeho projektu. Navíc se jedná téměř z pravidla o projekty stavěné jako investice, tedy projekty, které mají generovat peníze. Nikoli sloužit lidem žijícím ve městě. Často se ptám, proč se musí prodávat každý metr volné půdy? Češi už jsou bohužel často takoví, že jsou schopni prodat i židli, na které sedí.


Výstava: Broučci architekta Zdeňka Podhůrského

Dnes v 08:43

Od 23. října do 3. března 2019 bude v prostorách Ctěnického zámku pro vás a vaše nejmenší k vidění výstava Broučci architekta Zdeňka Podhůrského.

Film: Stavitel chrámu Petr Parléř

Včera v 09:23

Snímek Stavitel chrámu je adaptací pověsti o architektu Petru Parléřovi, kterému dal Karel IV. za úkol dostavět v Praze chrám sv. Víta.

Dny Severu 2018 Praha začnou v úterý

Včera v 09:13

Devátý ročník festivalu severské kultury se zaměří na tabu a témata, o nichž se v dané společnosti nemluví, ale vyskytují se po celém světě. Severské země obvykle vnímáme jako pokrokové a liberální státy, v nichž se otevřeně diskutuje o všem a kde žádná (auto)cenzura neexistuje. Neplatilo to však...

Olga Havlová ve vzpomínkách – beseda s Danou Němcovou

Včera v 09:04

V rámci doprovodného programu výstavy fotografií k nedožitým 85. narozeninám Olgy Havlové v KC Zahrada se koná beseda s členkou správní rady Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové Danou Němcovou.

Stav přírody. Výstava obrazů malířky Albíny Gorbíny

19. října 2018 v 17:48

Od středy 24. října najdete v Knihovně Antonína Švehly novou výstavu obrazů mladé amatérské malířky Albíny Gorbíny, která v Praze vystavuje vůbec poprvé.

Sarah Pinborough: Knižní novinka Tiché lži jsou napínavým psychologickým thrillerem

19. října 2018 v 16:11

Autorka bestselleru Ví o tobě se vrací s neuvěřitelně propracovaným, napínavým psychologickým thrillerem o třech ženách, jejich tajemstvích a nebezpečí, kterému nemohou uniknout.

Palm Off Fest 2018 zve na bezplatné filmové projekce s diskuzemi

19. října 2018 v 08:16

Festival Palm Off Fest ve spolupráci s projektem KineDok nabídne v rámci doprovodného programu také bezplatné filmové projekce pro veřejnost a diskuse k několika výrazným snímkům. 

Program národních oslav 100 let republiky – Oslavme společné století v Praze

18. října 2018 v 09:57

V centru Prahy vyvrcholí o víkendu 27. – 28. října národní oslavy k příležitosti sto let vzniku republiky. Pražany a návštěvníky z celé republiky a zahraničí čeká bohatý program, který dnes na tiskové konferenci představili zástupci hl. m. Prahy, agentury Czech Tourism, Českého rozhlasu, Českých...

Zuzana Stirská: Jen já a klavír

18. října 2018 v 07:45

Zuzana Stirská je po mnoho let spojována se souborem Fine Gospel Time. Teď přichází s komorním představením, ve kterém se Zuzana blýskne širokou škálou svých pěveckých schopností. Je stejně dobrá zpěvačka spirituálů, gospelů, ale i šansonů, muzikálů a dokonce i jazzových...

Múzy dětem v galerii Portheimka

18. října 2018 v 07:20

Praha 5 zve na benefiční výstavu výtvarných děl ve prospěch dětí ze zařízení náhradní výchovy z celé ČR – Múzy dětem, do galerie Portheimka. Výstava se koná do 25. listopadu.

Před sto lety a dnes. Koncert k výročí vzniku Československé republiky s doprovodným programem

17. října 2018 ve 21:19

Další z akcí k významnému výročí vzniku Československé republiky si pro vás připravila třetí městská část 24. října od 14 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad. Na pódiu se vystřídají kapely jako Péro za kloboukem, Kateřina Steinerová & Her Swing Boys či legendární Garage & Tony...

Další články
Nahoru