dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Astrovíkend s Richardem Pachmanem
Richard Pachman a Dita Hořínková. Foto: archiv

Astrovíkend s Richardem Pachmanem

Umělec a hudebník Richard Pachman představí v rámci Astrovíkendu, který se koná ve dnech 28. a 29. května v Křižíkově pavilonu D na Výstavišti v Holešovicích, své jedinečné hudební relaxační a duchovní kompozice za doprovodu vodní produkce Křižíkovy fontány.

Koncert, který zazní 28. května v 15 hodin umocní  i skutečnost, že je v pořadí 111. vystoupením Richarda Pachmana přímo na podiu Křižíkovy fontány.

„Vystoupení očekávám s radostí, protože atmosféra Křižíkovy fontány – spojení hudby a unikátních gejzírů spoutané a přesto mocné vodní produkce, je pro mě vždy velkým duchovním zážitkem,“ říká umělec.

Richard Pachman se narodil v Olomouci, po ukončení VŠE studoval skladbu a zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Od roku 1993 vydal 31 alb, napsal 6 knih (poslední román „Tylda“ napsal se svým otcem Františkem) a své olejomalby vystavoval na 89 výstavách v České republice, Belgii, Holandsku a na Slovensku. Autor hudby relaxační, duchovní, muzikálové.

V letech 1994 až 2014 odehrál 110 koncertů na Křižíkově fontáně na pražském Výstavišti. Vedle každoročních adventních turné v ČR koncertoval v USA, Belgii, Holandsku, Francii, Německu, Rakousku, Rusku, Izraeli a Řecku.

V letech 2005 až 2015 prezentoval scénické oratorium Mistr Jan Hus (autor hudby, textů a scénáře) na 100 představeních, z nichž byla v roce 2015 dvě velká scénická nastudování pro Olomoucké Moravské divadlo a Staroměstské náměstí.

O Astrovíkendu si můžete přečíst zde: http://astrovikend.cz/praha.htm.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru