dnes
Sobota - jasno
25°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
22°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
21°C
Astrologický pohled: Rok 2020 bude transformačním na všech frontách, ve starých kolejích se už jet nedá
Z pohledu astrologie bude Saturn hrát v roce 2020 důležitou roli. Ilustrační foto: Freeimages.com

Astrologický pohled: Rok 2020 bude transformačním na všech frontách, ve starých kolejích se už jet nedá

Jaké planetární vlivy budou řídit naše kroky v roce, který má magicky se opakující čísla 2020? Na co se máme připravit? Nejdůležitější konstelací je postavení Pluta v Kozorohu, planety zrození a smrti, v souvislosti se Saturnem, přísným učitelem, který je také v Kozorohu, kde se cítí jako doma.   

A k těmto pomalým planetám se pomalu přitáčí Jupiter, planeta štěstí, vstupující také do znamení Kozoroha. Se Saturnem se budou tyto dvě tak rozdílné planety doslova objímat v druhé polovině roku. Znamená to, že můžeme dosáhnout štěstí a svých cílů, ale rozhodně ne zadarmo, velkou pílí, poctivě a jen podle morálních pravidel.

V dobrém i zlém tedy sklidíme, co jsme dlouhá léta zasévali. Jestliže už nemáme být, tam kde jsme, dostaneme přímo výzvu ke změně, a to třeba i zásadní. Na konci roku spolu Saturn s Jupiterem vtančí do vzdušného znamení Vodnáře, aby tak zahájili novou éru s novými pravidly.

Předávání této vlády vždy bývá poznamenáno hlubokými změnami. Začíná vzdušná éra, v níž budou hrát prim mentální hodnoty, informace, jiné společenské postoje často převratné a novátorské oproti předchozí silně materiálnímu dvacetiletí.

Nezapomeňme ale na Pluta ve spojení se Saturnem. Jejich vzájemné vztahy, mají sílu a moc intenzivně měnit vše okolo sebe. A právě v lednu roku 2020 končí konjunkcí současný cyklus. Je dost možné, že dojde k radikální proměně politických struktur a politické garnitury, a to i na celosvětové úrovni.

Vzhledem k tomu, že na konci roku 2020 se ke konjunkci Saturn–Pluto připojí ještě planeta filozofie a expanze Jupiter, dá se očekávat nejen počátek nového světového uspořádání, ale i postupná změna světového názoru.

Uran v Býku nás donutí přehodnotit naše hodnoty, řada toho, o co jsme se opírali, nám přijde přežitá a nefunkční, a to bude platit i o našich vztazích.

Vlivem Neptunu v Rybách dostaneme možnost přetavit své ideály do reality, konečně se dotknout našich vysněných cílů. Je jasné, že to nebude zadarmo, ale napřít úsilí daným směrem nám půjde dobře. Síla našich myšlenek bude veliká a může doslova hory přenášet. Nepříjemný vliv ale může mít na naši vůli, nereálné fantazírování, tendenci k závislostem a psychickým poruchám.

Rok 2020 můžeme směle nazvat transformačním, a to na všech frontách. Nikoho nenechá na pochybách, že se ve starých kolejích už jet nedá. Mnozí se na to připravovali už nějakou dobu a už tuší, co by v životě chtěli. Těm, kdo žili v blahé nevědomosti, vtrhne vichr změn do života letos.

Bude třeba rozhodnout se, jakým směrem se vydáme (celospolečensky, v osobních vztazích i v kariéře), jaké hodnoty zvolíme a jak svůj život očistíme od balastu. Pokud to neuděláme sami (a zde je úlevné, že nemusíme spěchat, důležité je to pochopit a začít konat), okolnosti nás k tomu bolestně donutí.

Rodina by pro nás měla být stěžejním místem, kde se budeme snažit ukotvit v turbulencích nároků. Pokusme se být sami sebou, na nic si nehrajme, i když se hlavně zkraje roku můžeme cítit nepochopeni a odmítáni. Ale není tomu tak. Nepoznamenejme proto naše vztahy tímto postojem.

Celý rok bude přát našim snahám o vylepšení kondice, zbavení se vleklých zdravotních obtíží a zlozvyků, bude nám otvírat oči, abychom viděli, jak naše zdraví souvisí s psychikou. Přesto se nám může i po duševní stránce ulevit, najdeme totiž nové možnosti, jak k sobě a k životu přistoupit, a to nám vlije optimismus a naději do žil. Uslyšíme signály svého těla jinak a naučíme se na ně adekvátně reagovat. Přesto bychom se měli vyvarovat velkých výkonů, dbát na soustředění, protože hrozí možnosti drobných úrazů.

A jak na tom jsou jednotlivá znamení? Na skvělý rok se mohou těšit Kozorozi, kterým se splní nejeden sen. I další zemská znamení Panny a Býci budou mít žně. Zejména Býci nejprve projdou zemětřesením, aby se jim následně ulevilo od těžkostí.

Za to se mohou těšit z nalezené lásky. Naštěstí mohou spoléhat Štíři a Ryby, budou odměněni za svou dlouholetou poctivou práci a také i Rakům kynou nečekané velké příležitosti, jen ti z posledního dekanu ještě projdou turbulencí.

Naopak Váhy, Berani si budou muset vykasat rukávy a připravit se na nelehké výzvy. Cílem je dostat z nich jen to nejlepší, co je ale ukryté hluboko pod nánosem zaběhnutých rituálů.

Transformační rok pomůže probudit ze snění a ztratit iluze Rybám, Pannám, Blížencům a Střelcům. Ryby a Vodnáři si mohou spravit chuť romantickými láskami. Blíženci a Lvi budou mít asi nejklidnější rok ze všech znamení, ale s tím, že rok 2020 nenechá ani je zakrnět.


Autor: Ema Horáková

Kampaň V Praze jako doma pomůže cestovnímu ruchu

24. června 2020 v 08:00

Internetový portál www.vprazejakodoma.cz prezentující program podpory cestovního ruchu s názvem V Praze jako doma byl včera spuštěn. Hlavní město od něj očekává zmírnění fatálních ekonomických následků koronavirových opatření pro turismus v metropoli. V Praze totiž činí škody v oblasti cestovního...

Na Proseku se stále testuje, Praha 9 přispívá občanům na vyšetření

20. června 2020 v 09:48

Praha 9 v kooperaci s laboratořemi GHC Genetics přistoupila k rozšíření otevíracích dnů v odběrovém stanu COVID, umístěném před poliklinikou Prosek, kde se testuje pomocí PCR na onemocnění covid-19. Zároveň se zde vyhodnocují protilátky a zjišťuje, jestli organismus onemocnění...

Krčské pediatrické odpoledne navštívilo téměř 80 odborníků

19. června 2020 v 19:09

Pediatrická klinika I. LF UK a Thomayerovy nemocnice (TN) ve spolupráci se Sdružením praktických lékařů pro děti a dorost (SPLDD) dnes pořádala I. ročník Krčského pediatrického odpoledne. Seminář byl určen pro odbornou veřejnost, praktické lékaře – pediatry a místní zdravotníky. Akce se zúčastnilo...

Veolia spustila projekt #protisuchu

17. června 2020 ve 20:21

17. červen je Světovým dnem boje proti suchu a rozšiřování pouští. Skupina Veolia dnes spouští nový projekt #protisuchu, v rámci kterého bude postupně zveřejňovat zajímavé články, fotografie a videa a kde bude prezentovat svá řešení, která pomáhají se suchem a nedostatkem vody účinně...

Další články
Nahoru