dnes
Úterý - obcasny-dest
13°C
zítra
Středa - polojasno
17°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
17°C
Astrologický pohled: Rok 2020 bude transformačním na všech frontách, ve starých kolejích se už jet nedá
Z pohledu astrologie bude Saturn hrát v roce 2020 důležitou roli. Ilustrační foto: Freeimages.com

Astrologický pohled: Rok 2020 bude transformačním na všech frontách, ve starých kolejích se už jet nedá

Jaké planetární vlivy budou řídit naše kroky v roce, který má magicky se opakující čísla 2020? Na co se máme připravit? Nejdůležitější konstelací je postavení Pluta v Kozorohu, planety zrození a smrti, v souvislosti se Saturnem, přísným učitelem, který je také v Kozorohu, kde se cítí jako doma.   

A k těmto pomalým planetám se pomalu přitáčí Jupiter, planeta štěstí, vstupující také do znamení Kozoroha. Se Saturnem se budou tyto dvě tak rozdílné planety doslova objímat v druhé polovině roku. Znamená to, že můžeme dosáhnout štěstí a svých cílů, ale rozhodně ne zadarmo, velkou pílí, poctivě a jen podle morálních pravidel.

V dobrém i zlém tedy sklidíme, co jsme dlouhá léta zasévali. Jestliže už nemáme být, tam kde jsme, dostaneme přímo výzvu ke změně, a to třeba i zásadní. Na konci roku spolu Saturn s Jupiterem vtančí do vzdušného znamení Vodnáře, aby tak zahájili novou éru s novými pravidly.

Předávání této vlády vždy bývá poznamenáno hlubokými změnami. Začíná vzdušná éra, v níž budou hrát prim mentální hodnoty, informace, jiné společenské postoje často převratné a novátorské oproti předchozí silně materiálnímu dvacetiletí.

Nezapomeňme ale na Pluta ve spojení se Saturnem. Jejich vzájemné vztahy, mají sílu a moc intenzivně měnit vše okolo sebe. A právě v lednu roku 2020 končí konjunkcí současný cyklus. Je dost možné, že dojde k radikální proměně politických struktur a politické garnitury, a to i na celosvětové úrovni.

Vzhledem k tomu, že na konci roku 2020 se ke konjunkci Saturn–Pluto připojí ještě planeta filozofie a expanze Jupiter, dá se očekávat nejen počátek nového světového uspořádání, ale i postupná změna světového názoru.

Uran v Býku nás donutí přehodnotit naše hodnoty, řada toho, o co jsme se opírali, nám přijde přežitá a nefunkční, a to bude platit i o našich vztazích.

Vlivem Neptunu v Rybách dostaneme možnost přetavit své ideály do reality, konečně se dotknout našich vysněných cílů. Je jasné, že to nebude zadarmo, ale napřít úsilí daným směrem nám půjde dobře. Síla našich myšlenek bude veliká a může doslova hory přenášet. Nepříjemný vliv ale může mít na naši vůli, nereálné fantazírování, tendenci k závislostem a psychickým poruchám.

Rok 2020 můžeme směle nazvat transformačním, a to na všech frontách. Nikoho nenechá na pochybách, že se ve starých kolejích už jet nedá. Mnozí se na to připravovali už nějakou dobu a už tuší, co by v životě chtěli. Těm, kdo žili v blahé nevědomosti, vtrhne vichr změn do života letos.

Bude třeba rozhodnout se, jakým směrem se vydáme (celospolečensky, v osobních vztazích i v kariéře), jaké hodnoty zvolíme a jak svůj život očistíme od balastu. Pokud to neuděláme sami (a zde je úlevné, že nemusíme spěchat, důležité je to pochopit a začít konat), okolnosti nás k tomu bolestně donutí.

Rodina by pro nás měla být stěžejním místem, kde se budeme snažit ukotvit v turbulencích nároků. Pokusme se být sami sebou, na nic si nehrajme, i když se hlavně zkraje roku můžeme cítit nepochopeni a odmítáni. Ale není tomu tak. Nepoznamenejme proto naše vztahy tímto postojem.

Celý rok bude přát našim snahám o vylepšení kondice, zbavení se vleklých zdravotních obtíží a zlozvyků, bude nám otvírat oči, abychom viděli, jak naše zdraví souvisí s psychikou. Přesto se nám může i po duševní stránce ulevit, najdeme totiž nové možnosti, jak k sobě a k životu přistoupit, a to nám vlije optimismus a naději do žil. Uslyšíme signály svého těla jinak a naučíme se na ně adekvátně reagovat. Přesto bychom se měli vyvarovat velkých výkonů, dbát na soustředění, protože hrozí možnosti drobných úrazů.

A jak na tom jsou jednotlivá znamení? Na skvělý rok se mohou těšit Kozorozi, kterým se splní nejeden sen. I další zemská znamení Panny a Býci budou mít žně. Zejména Býci nejprve projdou zemětřesením, aby se jim následně ulevilo od těžkostí.

Za to se mohou těšit z nalezené lásky. Naštěstí mohou spoléhat Štíři a Ryby, budou odměněni za svou dlouholetou poctivou práci a také i Rakům kynou nečekané velké příležitosti, jen ti z posledního dekanu ještě projdou turbulencí.

Naopak Váhy, Berani si budou muset vykasat rukávy a připravit se na nelehké výzvy. Cílem je dostat z nich jen to nejlepší, co je ale ukryté hluboko pod nánosem zaběhnutých rituálů.

Transformační rok pomůže probudit ze snění a ztratit iluze Rybám, Pannám, Blížencům a Střelcům. Ryby a Vodnáři si mohou spravit chuť romantickými láskami. Blíženci a Lvi budou mít asi nejklidnější rok ze všech znamení, ale s tím, že rok 2020 nenechá ani je zakrnět.


Autor: Ema Horáková

Kurz: Silní rodiče - silné děti

24. září 2020 v 08:25

Jak zvládnout emoce dítěte i svoje vlastní poradí kurz, který se koná od 19. října.

Bulovka otevírá specializované Očkovací centrum

23. září 2020 v 08:58

Nové Očkovací centrum v pražské Nemocnici Na Bulovce vzniklo při Klinice infekčních, tropických a parazitárních nemocí. Svoji činnosti zahájilo 22. září a nabízí individuální přístup k očkování standardních i rizikových pacientů, včetně poradenství a odborných...

Den zdraví 2020: Víš, jak vidíš?

21. září 2020 ve 12:01

Osvětovou akci Den zdraví se Praha 13, vzhledem k opatřením spojeným s onemocněním covid-19, rozhodla realizovat v alternativním formátu rozdělenou do samostatných programů.

Ve sbírce k charitativnímu běhu se podařilo vybrat pro nemocného Richarda 50 000 korun

17. září 2020 ve 14:04

Z pražského Výstaviště Praha včera v rámci Epi©Runu odstartovalo více než 60 závodníků a ve sbírce se podařilo vybrat přibližně 50 000 korun.

Při akci Prahy 4 Den zdraví byl zájem o prevenci

17. září 2020 ve 13:35

Věnujte „10 minut svému zdraví“, to bylo heslo veřejné akce pod názvem Den zdraví, kterou pořádala Městská část Praha 4 ve spolupráci s Thomayerovou nemocnicí (TN). Událost se konala v úterý 15. září u OC Arkády a pro účastníky byl připraven pestrý program plný prevence, vyšetření, osvěty a...

Praha 13: Víte, jak vidíte?

16. září 2020 ve 12:49

Jak jste na tom se zrakem si můžete zkontrolovat zdarma na speciálním přístroji. Testovat se bude 23. září mezi 13. a 17. hodinou před radnicí třinácté městské části na Slunečním náměstí.

Další články
Nahoru