dnes
Pondělí - skorojasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Astrolog Havelka: Jak vypadá letošní horoskop pro nás všechny? Nedobře, má proletět 71 komet
Známý astrolog a bylinkář Emil Havelka. Foto: www.a-apatyka.cz

Astrolog Havelka: Jak vypadá letošní horoskop pro nás všechny? Nedobře, má proletět 71 komet

S astrologem a bylinkářem Emilem Havelkou si server Pražský patriot povídal o tomto roce z pohledu hvězd a také bylinkách, které nám mohou pomoci.

Podle vás máme v horoskopu kromě příznivých a nepříznivých období i různé nemoci…
Vesmír je ve věčném pohybu. Planety včetně Měsíce a Slunce, při svém cyklicky opakujícím se pohybu, vytvářejí harmonické i disharmonické působení na vše živé i neživé na naší Zemi. Proto každý člověk při narození obdrží svůj vlastní genetický kód, ve kterém je informace o postavení planet a vesmírných prvků a ve které je pak zakódována délka života a všechny události, které ho v životě potkají.

Tedy i nemoci, kterými bude zatěžován. Stejný kód pak dostávají také rostliny i nerosty. Lidé od dávnověku začali empiricky poznávat vlivy rostlin a rostliny odpovídající jednotlivým planetám. Jednotlivým znamením zvěrokruhu přiřadili i působení rostlin na zdraví člověka.

To znamená, že určité bylinky na mě působí lépe než na někoho v jiném znamení?
Nejen to. Poznání o vlivech rostlin se rozšířilo i na dobu jejich sázení, pěstování i jejich sběru za co nejpříznivější konstelace vesmírných vlivů. V lékařské astrologii se pak používaly různé druhy rostlin pro prevenci i vlastní léčbu nemocí. Používaly se i vůně, barvy, tóny, určovaly se hodiny i minuty pro podávání léčivých čajů, pro pouštění žilou, stanovovaly se doby pro operace a způsoby podávání léků.

Jak to vypadá podle hvězd s naším zdravím tento rok 2015?
V tomto roce nastane dlouhodobé působení neharmonických vlivů, které mohou negativně ovlivňovat jak fyzické, tak duševní zdraví, nejvíce pak ve znameních zvěrokruhu, kde se nacházejí planety s disharmonickou polohou.

Planeta Uran bude dlouhodobě ovlivňovat znamení Berana, Kozoroha, Vah a Raka. Planeta Jupiter pak znamení Lva, Štíra, Vodnáře a Býka. Planeta Saturn znamení Štíra, Lva, Vodnáře a Býka a planeta Pluto pak znamení Kozoroha, Raka, Berana a Vah. Působení disharmonických vlivů půjde přes elektromagnetické pole Slunce a Měsíce, které se bude zesilovat v době úplňku a novu Měsíce a při zatmění Slunce a Měsíce.

Co nám – „postiženým znamením“ – tedy doporučujete?
Z hlediska dlouhodobého posílení genofondu lidí, kteří se narodili v těchto znameních, pak doporučuji pro rok 2015 adaptogenní (zvyšující odolnost organismu) rostliny, a to ve formě čajů nebo potravinových doplňků.

Pro znamení Berana extrakt schizandry čínské – min. 2 měsíce. Pro Býka pak jaterní čaje a extrakt z maralu. Rakovi prospěje čaj z rakytníku. Pro Lva minimálně 3 měsíce rakytník v jakékoliv formě a mumio 2 měsíce. Pro Váhy 2 měsíce extrakt ženšenu.

Pro Štíra čaj z hlohu, jmelí a zlatobýlu, sušené brusinky, kustovnici čínskou. Pro Kozoroha kalisii vonnou a mumio. Pro Vodnáře pak dýňová semínka, šišák bajkalský- 3 měsíce, psylium.

Jak vůbec vypadá horoskop pro nás všechny?
Krátce řečeno, nedobře. Má proletět 71 komet, budou čtyři zatmění slunce. Víme, že jakmile se objeví kometa, přináší sebou problémy. Navíc zatmění Slunce, které má přijít na první jarní den, to znamená nepříznivých dalších šest měsíců. Zemětřesení, sociální nepokoje. Mám napsanou knížku Katastrofický scénář do roku 2100, ale nevydávám ji, abych nešířil poplašné zprávy.

Přehled rostlin, která příznivě působí na jednotlivá znamení zvěrokruhu

Beran – hořec žlutý, lékořice, lopuch, mandloň, muškát, pýr, oman pravý, kopřiva, paprika, lichořeřišnice, kakost smrdutý, pelyněk, chrpa, hořčice, atd.
Býk – Rybíz, akát bílý, topol, mořská cibule, divizna, merlík, levandule, banánovník, kedlubna, vlčí mák, sléz, proskurník, sedmikráska, jahodník, kostival, tulipán, ředkvička, brambory, mochny, lípa.
Blíženci – bedrník, bříza, borůvky, anýz, fenykl, chmel, hyacint, kmín, dobromysl, podběl, majoránka, lišejník islandský, šalvěj, rýže, sporýš lékařský, vinná réva, vřes, plicník, komonice, myrha, kozlík, šanta kočičí.
Rak – dýně obrovská, borůvka bahenní, leknín, cypřiš, lomikámen, mochyně, žampion, mochna nátržník, vrba, tužebník, rdesno, řeřišnice, puškvorec, vrbina, pryšec bahenní, vřes, kuklík, vachta třílistá.
Lev – aloe, andělika, arnika, bazalka pravá, skořicovník, hořčice bílá, jasan, ječmen, oves, kozlík, kopretina bílá, meduňka, vavřín, višeň, růže, heřmánek, sporýš, mimosa, smil, prvosenky, pomerančovník, topinambur.
Panna – jitrocel, břečťan, trnka, hrachor, máta, kmín, pupava, kontryhel, přeslička, plavuň, jalovec, mochna, mučenka, svízel syřišťový, řepík, sléz, tymián.
Váhy – jitrocel větší, hluchavka, lípa, fíkovník, kapradí, žito, koniklec, olše, krvavec toten, fazole, zeměžluč, jmelí, gladiola, libeček, lomikámen, rybíz, vstavač, len.
Štír – hloh, vlčí mák, mandragora, ženšen, mečík, jeřabina, karbinec, rdesno, lomikámen, svízel, celer, vrba, rododendron, jasan, koriandr, paprika.
Střelec – buk, cedr, begonie, jedle bílá, pastinák, vavřín, lžičník, máta, žindava, bukvice, len, celík, benedikt, locika, bez černý, bambus, begonie
Kozoroh – baobab, agáve, rulík zlomocný, bez černý, chaluha, kručinka, kokoška, lýkovec, kerblík, žindava, petržel, chinovník, mochyně židovská, hlaváček jarní, kulčiba, rozpuk.
Vodnář – brčál, kakost, chlebovník, pinie americká, podražec, jmelí, svízel, plicník, srdečník, jehlice trnitá, saturejka, pampeliška, průtržník, ušanka, koukol.
Ryby – kakost, podzemnice olejná, lžičník, vřes, houby, devětsil, mech, tužebník, vrba.

Čtěte také:

Numeroložka: Zimní slunovrat odstartoval období změn a přerodu. Jaké šance jsou před vámi, co pochopíte a na koho je potřeba si dávat pozor? 


Autor: Zuzana Pšenicová

Saunia připravila vánoční akci, hodinovou masáž zdarma

Včera ve 12:47

Saunový svět Saunia připravil vánoční akci 2+1 zdarma na masáže v Saunii. Co to znamená? Pokud si pořídíte 2 poukazy na masáž v délce 60 minut, dostanete třetí poukaz na masáž v hodnotě 400 korun zdarma.

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Další články
Nahoru