Dnes Neděle - polojasno 26°C
Zítra Pondělí - bourky 27°C
Neděle 14. 8. 2022
Svátek má Alan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Astro pohled na rok 2022? Snaha opřít se o staré jistoty a budování zázemí
Především druhá část roku 2022 podněcuje ke vstupu do manželství, k sepjetí s rodinou, k vylepšování rodinných vztahů. Foto: Lucie Rychlá

Astro pohled na rok 2022? Snaha opřít se o staré jistoty a budování zázemí

Vcházíme do roku, ke kterému upínáme zrak v naději, že už se konečně vyšinutá doba plná změn bude uklidňovat. I když je každému z nás jasné, že se staré časy z logiky věci ani vrátit nemohou, přesto toužíme chopit se něčeho starého, tradičního, opět získat stabilní pocit bezpečí, opřít se o staré jistoty. Rok 2022 toto určitě slibuje. Tedy alespoň částečně. Není proto divu, že tématem roku budou vztahy, stabilita, zázemí, rodina a osobní rozvoj nutný k tomu, abychom ustáli změny paradigmat, kdy se ztrácí staré jistoty a hledají se nové.

Jaké planetární vlivy se na nás chystají v roce 2022? Na co se máme připravit?

Vlivem Vodnáře v Saturnu (kterému vůbec v tomto područí přísného učitele není dobře) jsme po dva předcházející roky dostávali jasnou zprávu, že se svět tak, jak jsme ho znali, zásadně mění. Jasně se rozkryje nerentabilita starých projektů i zastaralého uvažování, neperspektivních propojení, nefunkční spolupráce. 

Vlivem této konstelace se mezi sebou perou saturnské tradiční hodnoty s důrazem nastalé situace co nejdřív stabilizovat takřka v globálním měřítku s naprosto nepředvídatelnými uransko – vodnářskými revolučními tendencemi měnit jakýkoli zaběhnutý řád. Nejinak tomu bude i v roce 2022. 

Naštěstí toto pnutí dvou výše uvedených protichůdných sil už nebude tak konfrontační. Oslabuje ho totiž vliv Jupitera, planety moudrosti a expanze, který postoupil ze znamení Vodnáře do Ryb. Tento posun přináší každému z nás větší míru sebereflexe, obrací zájem lidí do jejich vlastního nitra. 

Od května 2022 se pak Jupiter posouvá dále do znamení Berana, čímž se proces hledání originální cesty a pochopení vlastního potenciálu ještě víc zvyšuje. Znamená to, že se lidé začnou velmi hluboce zamýšlet nejen nad tím, v čem tkví jejich štěstí, jak žijí a jaké vyznávají hodnoty, ale začnou aktivně podle toho plánovat budoucnost, a hlavně i konat! 

Stále také můžeme počítat s vlivem Neptunu v Rybách, který nás už od roku 2012 ponouká přetavit své ideály do reálné podoby. Ovlivňuje zbavování se starých přežitých rolí, škatulek, ve kterých jsme uvízli. Pomáhá nám rozvíjet náš vlastní osobitý názor a postoj, jak v oblastech praktických, tak duchovních. Mění náš pohled na svět, na sebe i na krásu. Přináší ale také nestabilní politickou situaci, falešné podvodné vůdce, epidemie, akceleruje tématiku zacházení s vodou. 

V roce 2022 bude planeta Neptun podporovat poradenskou činnost, do popředí se dostává zejména zdravotnictví, terapie psychiky – zanedbávaná oblast péče o zdraví. V osobním životě bude mít vliv na sebezpytování a vznik neustávajících pochybností o všem. Bude nutné si ohlídat sklon k závislostem, fantazírování. Nejlepší obranou je posilování vůle. 

Celou tuto dobu podkresluje svým vlivem Uran v Býku a přináší spousty nových otázek a pokrokových myšlenek v oblasti naší životní stability, finančního zázemí a vlastnictví. Podněcuje zájem o regionální samostatnost, domácí zdroje, dodává víc vážnosti ekologickým tématům. 

Nelze ani opominout vliv Černé Luny v Blížencích, která přináší téma omezování svobody slova, šíření informací. Budeme hledat cestu, jak zdroje informací očistit od balastu a lži, jak zvýšit jejich věrohodnost. Zasáhne to zejména kvalitu publicistiky, politické kultury, internetu. 

Téma proměny školství a vzdělávacího systému obecně se dostanou do popředí. Od dubna se pak Černá Luna přesune do znamení Raka. Tím se její vliv zaměří na rodinný život a jeho kvalitu. V mnoha rodinách se změní režim, více se budou hlídat hranice jak v rodinných společenstvech, tak států. Bude nutné dát si jasná pravidla, vymezení. 

Rok 2022 je rok vhodný k budování bezpečí a jistot, pro budování zázemí. Náš pohled spíš stáčí k sobě, vlastnímu potenciálu a k rodinným vazbám. Lidé budou hledat odpovědi více v sobě nebo v dialogu s dalším jedincem. Budou se více uzavírat do svého vnitřního světa, vnímat své já a zjišťovat, co v sobě mají za poklady. Budou lnout víc ke skupinám, v nichž budou mít své jisté a jasně definované místo a kde budou cítit bezpečí a zázemí. 

Především druhá část roku 2022 podněcuje ke vstupu do manželství, k sepjetí s rodinou, k vylepšování rodinných vztahů, radikálnímu řešení nefunkčních vztahů, řešení starých křivd. Spolu s tím jde i péče o majetek, jeho správu a rozmnožování. Jde totiž o důležitý prvek pro vytvoření pocitu jistoty a bezpečí. 

Na přetřes přijdou majetková vyrovnání, přestavby domova či nové stavby domu, založení rodiny. Při budování zázemí spíš sahejte pro pomoc do rodiny a k přátelům než k neprověřeným zdrojům. Lehkovážnost a přílišná důvěra, radost z nadechnutí se po přestálé krizi předchozích koronou dotčených let, vám může nasadit růžové brýle na oči skrz, které jen stěží nahlédnete na realitu. 

Důležitým tématem roku bude i péče o zdraví. Neohroženější se jeví imunitní systém. Ten bude velmi citlivě reagovat na míru stresu sníženou odolností. Bude náchylnější než kdy jindy, na oslabení dlouhodobě trvajícími starostmi. 

Vedle toho se stav psychiky odrazí i na stavu zažívání. Proto posilování fyzičky, prevence a psychohygiena bude na prvním místě. Přetížení také může postihnout i pohybový aparát, je možná také větší četnost úrazů. Nepřepínejte proto své síly. Důležitá je pravidelnost bez nadměrného výkonu.

Autorkou textu je Ema Horáková, která se zabývá numerologií a kineziologií


Praha 11: Týden otevřených kroužků

8. srpna 2022 v 15:24

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Již nyní si ale můžete vybírat z nabídky kroužků v KC Zahrada v Praze 11, které jsou určeny dětem i dospělým. Od pondělí 5. září začíná Týden otevřených kroužků, kdy můžete vyzkoušel ukázkové lekce zdarma.

Nejen ruce a nohy, nahradit lze i jiné části těla. Nejnáročnější je docílit správného statického pohledu, říká anaplastoložka Allison Vestová

27. července 2022 v 10:38

Dnešní medicína dokáže zázraky takřka na počkání. Vděčíme za to vývoji vědy a techniky, ale především umu skutečných odborníků v medicínské oblasti. Řadí se k nim také anaplastoložka Allison Vestová. Ta se zabývá výrobou a následnou aplikací umělých protéz méně tradičních částí lidského těla,...

PVK: Teploty stoupají, voda v bazénu si zaslouží kontrolu

21. července 2022 v 09:42

Horké léto právě vrcholí a teploty v těchto dnech i metropoli přesahují třicet stupňů celsia. To vše vybízí ke koupání v přírodních zdrojích i v domácích bazénech. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou...

Vzácná nemoc lidem bere schopnost dýchat i polykat

20. června 2022 v 11:39

Dvojité vidění, neschopnost hýbat se, mluvit, polykat, nebo dokonce dýchat – to vše patří mezi projevy vzácného autoimunitního onemocnění myastenie gravis (MG), kterým v Česku trpí 2 500 až 3 000 lidí. Tělo při něm samo vytváří protilátky, které brání přenosu impulsů z nervů do svalu. Lidé, kteří...

Fest ArBest léto 2022

16. června 2022 v 15:46

Fest ArBest léto 2022 se koná s pátek a v sobotu 17. a 18. června od 10:30 do 21:30 na Arbesově náměstí v Praze 5.

Další články
Nahoru