dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Aspoň na víkend: Zažij dobrodružství v říši zvířat

V rámci cyklu akcí pro rodiny s dětmi „Aspoň na víkend…“ tentokrát 22. srpna zavítáte do nově otevřené přírodovědecké expozice Archa Noemova.

Zábavný workshop navazující na komentovanou prohlídku pro děti představí fascinující a rozmanitý svět živočichů, kteří obývají nebo obývali naši planetu.

Dětské návštěvníky provede přes soutěsky a horské vrcholy, po ostrovech Karibiku či Madagaskaru, tajuplným podmořským světem, severskými pastvinami a zahrnuje i aktuální otázky ohrožení a ochrany celé světové fauny, na které upozorňuje i samotný název expozice.

Program:

13.00, 14.00, 15.00, 16.00 hodin

Komentovaná prohlídka nově otevřené přírodovědecké expozice Archa Noemova pro děti představující pozoruhodnou krásu, rozmanitost a zajímavosti živočišné říše.

13.00 – 17.00 hodin

V zábavném workshopu, který průběžně navazuje na komentované prohlídky, se děti na chvíli stanou patronem zvířete, které odpovídá jejich povaze. O svém druhu se dozví mnoho zajímavostí a zjistí, co ho ohrožuje a jak mu mohou pomoci. Na památku si vyrobí i figurku zvířete, jehož patronem se staly.

Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1.


Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru