dnes
Sobota - oblacno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Víkendové tipy

Aspoň na víkend: Odhalte tajemství knih

V rámci doprovodného programu k výstavě Komu asi patřila? Knihy a jejich lidé – sběratelé i nepřátelé budou moci rodiny s dětmi v sobotu 23. ledna od 13 do 17 hodin nahlédnout do světa vzácných knih a odhalit jejich slavné majitele.

Pomůže jim v tom téměř zapomenutý zvyk označovat vlastnictví knih tzv. „exlibris“. Za tímto slovem, které zní jako kouzelnická formule, se skrývá malý lísteček, který se vlepoval do knih, aby každý věděl, komu kniha patří.

Ve výtvarné dílně se zájemci naučí vyrábět exlibris pro své knížky nejrůznějšími výtvarnými technikami – kreslením, malováním, koláží nebo linorytem s pomocí ručního lisu.

Při tvorbě exlibris se fantazii meze nekladou, inspirovat se budou moci třeba erby českých šlechticů, o kterých se také něco zajímavého dozví.

České muzeum hudby, Karmelitská 2/4, Praha 1.

 


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru